0

Kategórie

Indigová realita
Novinka český

Indigová realita

Simon Loyd - Nakladatelství Anag 2020, EAN: 9788075542717

Indigová realita je volným pokračováním knihy Indigový svět. Účinné techniky a praktiky vedoucí k osobnímu a duchovnímu růstu Hlavním tématem knihy je spirituální a osobní rozvoj. Ve společnosti panuje hlad po účinných technikách a praktikách vedoucích k osobnímu a duchovnímu růstu, neboť úzce souvisí se šťastným a naplněným životem. V současné době nastávajících převratných změn se lidé chtějí podílet na evolučním vývoji lidstva a svým dílem přispět k transformaci, která na této planetě začala v roce 2012. Mnoho postupů, jak v dnešním světě šťastně žít Tato publikace je doslova nabita relevantními informacemi, které jsou převážné části populace neznámé, a technikami využívajícími silné kosmické energie, která mění realitu kvantovým skokem. Alternativně jsou v ní uvedeny i jiné metody osobního a duchovního pokroku a mnoho postupů, jak v dnešním světě šťastně žít. Mezi ně patří i očista těla a mysli od negativních energií a programů, řešení zdravotních problémů a dosažení finanční svobody.

14,05 € Detail
Respektovat a být respektován
český

Respektovat a být respektován

Jana Nováčková, Dobromila Nevolová - PEOPLECOMM 2019, EAN: 9788087917503

Jedná se o titul, který netřeba představovat. Od svého prvního vydání v r. 2005 se jí prodalo bezmála sto tisíc výtisků a stala se doslovným manuálem tisíců českých a slovenských rodičů. Podle principů popsaných v knize funguje i nespočet českých škol a školek. Kniha je velmi praktická a doslova učí nový jazyk, kterým lze komunikovat s druhými na principech rovnosti, respektu a zodpovědnosti. Přepracované vydání obsahuje i důležitou kapitolu o sebeřízeném vzdělávání. Kniha vychází v době epidemie koronaviru, kdy se skoro milión českých dětí ocitl na dlouho doma, bez školy. Naprosté minimum rodičů tuší, co si s takovou situací počít. Proto je vydání této knihy i mimořádně aktuální. V knize se dozvíte: To, jakým způsobem něco druhým sdělujeme, je často důležitější než samotný obsah. Pokud formu sdělení vnímáme jako ohrožující (například křik, hrozby), potřebujeme se nejdříve s takovým ohrožením vypořádat. To, co druhý po nás chce, může být v tu chvíli pro nás vedlejší. Když jsou ve vzájemné komunikaci přítomny emoce, je třeba vždy v první řadě reagovat na ně: buď zklidnit vlastní emoce, nebo se snažit porozumět emocím druhých. Kniha nabízí komunikační dovednosti já-sdělení a empatická reakce. Komunikační dovednost já-sdělení nám umožní brát se za sebe, aniž bychom museli obviňovat druhé či útočit na ně. Respektující přístup učí děti chovat se dobře, i když není v dohledu žádná kontrola. Netrestat neznamená nedělat nic. Místo trestání je možné vést děti k zodpovědnosti za vlastní činy a učit je napravovat, co způsobily. Odměny z dlouhodobého hlediska nejenže nezvyšují zájem o odměňovanou činnost, ale naopak ho snižují a dokonce ničí.

16,00 € Detail
Ako prežiť kreténov
slovenský

Ako prežiť kreténov

Robert I. Sutton - Lindeni 2020, EAN: 9788056615409

„Mám čo do činenia s kreténom (alebo bandou kreténov). Pomoc! Čo mám robiť?“ Robert Sutton, profesor na Stanfordskej univerzite, sa hľadaním odpovede na túto otázku zaoberá už veľa rokov a kniha Ako prežiť kreténov (The Asshole Survival Guide) je aktuálnym zhrnutím toho najlepšieho, na čo prišiel na základe seriózneho skúmania ľudí, ktorí sa k svojim blížnym správajú hrubo. Predkladá v nej rady, ako zaobchádzať s ľuďmi, ktorí na ostatných pôsobia tak, že ich systematicky deptajú, urážajú, ponižujú, vysávajú ich a všemožne im otravujú život. Kniha je zameraná na pracovné prostredie, ale jej odporúčania možno rovnako dobre uplatniť pri stretnutí s kreténmi kdekoľvek inde. Stratégie a tipy, ktoré Sutton uvádza, môžu byť inšpiráciou, ako sa darebákom každého druhu vyhnúť, ako sa proti nim brániť, ako s nimi bojovať a ako sa ich zbavovať – a ak to nie je možné, teda aspoň ako ich (dočasne) lepšie znášať. A tiež, ako sa nestať jedným z nich. Tendencia zaobchádzať s ľuďmi ako s odpadom sa v posledných rokoch neskutočne rozmáha (a budete prekvapení, čo všetko sú ľudia ochotní tolerovať). Je najvyšší čas s tým niečo robiť. Tí, ktorí sa domnievajú, že správať sa ako úplný kretén je cesta k osobnému úspechu, by si tým v každom prípade nemali byť takí istí. A záleží na tých ostatných, aby im to neprešlo tak ľahko.

9,77 € Detail
Pokrok bez povolení
český

Pokrok bez povolení (Finance pro každého)

Róbert Chovanculiak - GRADA 2020, EAN: 9788027117550

Pokrok bez povolení je o střetu digitálních technologií 21. století se světem kamenných institucí 20. století. Je to kniha pro lidi, které fascinují technologie a jejich vliv na společnost. Pokrok, který přináší internet, nekonkuruje pouze analogovým podnikatelům a kamenným obchodům, ale především světu zákonů, úředníků a politiky.

15,81 € Detail
Empatická a asertivní komunikace
český

Empatická a asertivní komunikace

Olga Lošťáková - GRADA 2020, EAN: 9788027122271

9,47 € Detail
Toto je marketing
slovenský

Toto je marketing

Seth Godin - Lindeni 2020, EAN: 9788056616277

Prelomový prístup k marketingu, predaju a reklame. Seth Godin učil a inšpiroval milióny podnikateľov, obchodníkov, vodcov a fanúšikov zo všetkých oblastí života prostredníctvom svojho blogu, online kurzov, prednášok a znamenitých úspešných kníh ako Permission Marketing, Purple Cow, či The Dip. Mainstreamový obchodný jazyk si osvojil nespočetné množstvo jeho ideí. V podobe knihy Toto je marketing nám Godin prvýkrát ponúka jadro svojej marketingovej múdrosti v jednom kompaktnom, prístupnom a nadčasovom diele. Či už ste zakladateľom technologického startupu, malým podnikateľom, alebo súčasťou veľkej korporácie, táto kniha vám môže pomôcť robiť prácu, na ktorú budete hrdí. Veľkí marketéri nevyužívajú spotrebiteľov, aby vyriešili problémy svojej spoločnosti; práve naopak – pomocou marketingu riešia problémy iných ľudí. Neutiekajú sa k reklamám, ktoré kradnú pozornosť, ani k nekonečným e-mailovým spamom. Ich taktika sa totiž opiera o empatiu, spojenie a emocionálnu prácu. Nezáleží na tom, aký je váš produkt, alebo služba. Táto kniha vám pomôže prekoncipovať spôsob, akým seba a svoje služby a produkty prezentujete svetu. Vaším cieľom je zmysluplne sa spojiť s ľuďmi, ktorí ich chcú. Seth používa kombináciu zapamätateľných príkladov, hlbokého vhľadu a pozorovania, jemu vlastnú, aby vás naučil: * Ako si s vaším cieľovým trhom budovať dôveru a súhlas. * Umenie polohovania – rozhodovania nielen o tom, pre koho to je, ale aj pre koho nie. * Prečo najlepším spôsobom, ako dosiahnuť svoje ciele, je pomoc ostatným stať sa tými, kým chcú byť. * Prečo už nefungujú staré prístupy k reklame a budovaniu značky. * O prekvapujúcej úlohe napätia pri každom rozhodnutí o kúpe (alebo jej odmietnutiu). * Že v jadre marketingu je príbeh o našom spoločenskom statuse, ktorý si hovoríme. Môžete robiť prácu, ktorá je podstatná pre ľudí, na ktorých vám záleží. Táto kniha vám ukáže cestu. „Toto je marketing je otvorenou bránou do Godinovej mysle ... Godin píše priamo, bez zbytočného žargónu a táto kniha je užitočná každému, kto chce plne rozumieť tomu ako a prečo kupujeme veci, alebo meníme svoje zvyky. “ – The Financial Times O autorovi Seth Godin je autorom 18 medzinárodných bestsellerov, ktorí zmenili spôsob, akým ľudia premýšľajú o práci a boli preložené do 38 jazykov - medzi nimi napríklad Unleashing the Ideavirus, Permission Marketing, Purple cow, Tribes, The Dip, Linchpin, Poke the Box a All Marketers Are Liars. Píše najpopulárnejší marketingový blog na svete a hovorí k publiku z celého sveta. Je zakladateľom altMBA, zakladateľom a bývalým generálnym riaditeľom spoločnosti Squidoo.com, bývalým viceprezidentom pre priamy marketing v spoločnosti Yahoo! a zakladateľom priekopníckeho online startupu Yoyodyne. Dozviete sa o ňom oveľa viac na adrese sethgodin.com.

11,99 € Detail
Osobní finance
český

Osobní finance (Finance pro každého)

Petr Syrový; Tomáš Tyl - GRADA 2020, EAN: 9788027128860

12,15 € Detail
Radost z chůze
český

Radost z chůze

Erling Kagge - Alferia 2020, EAN: 9788027120819

Klást jednu nohu před druhou, vydat se na cestu a zažít radost z objevování – to je pro člověka ta nejpřirozenější činnost. Naši předkové cestovali pěšky i na dlouhé vzdálenosti, získávali přitom nové zkušenosti a učili se z nich. Ale ačkoli je chůze tak univerzální, každý z nás ji prožívá jinak. Pro norského polárníka a filozofa Erlinga Kaggeho je zdrojem otázek, které ho fascinují. Chůze je pro něj nerozlučně spjatá s tvořivostí, je protilékem na uspěchanost, která ovládla naše životy a nutí nás, abychom vše dělali rychle a efektivně. Chodit pěšky je tak vlastně tou nejradikálnější změnou, kterou v životě můžeme udělat. „Když jsem si nazul boty a nechal myšlenky volně plynout, došlo mi jedno: Klást jednu nohu před druhou patří mezi nejdůležitější činnosti člověka.“

10,12 € Detail
Manuál na šťastný život
český

Manuál na šťastný život

Šárka Vávrová - Alferia 2020, EAN: 9788027110094

Máte pocit, že se vám štěstí vyhýbá? Cítíte ve svém životě nespokojenost? Nevěříte si? Chcete se více smát a radovat ze života? Tato knížka vám pomůže! Kniha se věnuje vztahům, sebelásce, práci i zdraví. Čeká na vás něco málo teorie, a především praktické postupy, techniky a cvičení. Pusťte se směle do své cesty za štěstím!

14,19 € Detail
Slabikář štěstí Psychický OBR
český

Slabikář štěstí Psychický OBR

Pavel Hirax Baričák - Hladohlas 2020, EAN: 9788082160058

Přeji vám, abyste si na smrtelné posteli nic nevyčítali. Ještě stále je čas poslouchat duši, naučit se rozhodovat a začít konat. Přeji vám, abyste zemřeli se spokojeností na rtech při mluvení, když kolem vaší postele budou sedět vnoučata a nebudou schopny od údivu zavřít ústa nad tím, co všechno jste za svůj život vydumali, uskutečnili, podnikli, získali, viděli, zažili, užili, naučili se. Své vyprávění uzavřete větami: "Nic nelituji. Vše, co jsem chtěl zkusit, čeho jsem se chtěl dotknout, co jsem chtěl poznat, užít si, každý jeden sen jsem se pokusil zhmotnit. Ne vždy se mi to podařilo, ale nakonec mě to i tak dovedlo k něčemu ještě většímu a úžasnějšímu. Děkuji za život a děkuji i sobě za chrabrost a odvahu." Poté vydechnete naposledy. V místnosti zůstane ticho. Nikdo nebude plakat a přesto, že to nikdo nevysloví, všem v myslích půjde jedno: "Umřel mocný člověk. Hrdina doby! On neprožíval, on skutečně žil!!!"

15,94 € Detail
Evanjelium o úhoroch
slovenský

Evanjelium o úhoroch

Patrik Svensson - Lindeni 2020, EAN: 9788056616178

Koľko toho vlastne môžeme o úhoroch vedieť? Alebo o človeku? Úhor, Anguilla anguilla, je jedným z najzáhadnejších tvorov, aké príroda kedy stvorila. Ryba, ktorá dlho predstavovala prírodovedeckú záhadu, zvanú aj „úhoria otázka“. Ryba, ktorej sa bezúspešne snažili porozumieť všetci od Aristotela až po Sigmunda Freuda. Ryba, ktorá dnes vymiera, a my nevieme prečo. Evanjelium o úhoroch je aj knihou o autorovi, o jeho otcovi a o tom, ako ich úhor spojil: „,Úhory, tie sú ti zvláštne,‘ povedal otec. Vždy keď nejakého videl, vyzeral nadšene. Akoby to tajomno k životu potreboval. Akoby v ňom vypĺňalo akési prázdno. Nechal som sa tým sám presvedčiť. Rozhodol som sa, že človek nájde to, v čo chce veriť, keď to potrebuje. Úhory sme potrebovali. Bez nich by sme neboli rovnakí.

12,99 € Detail
Ako dostať od života, čo chceme
slovenský

Ako dostať od života, čo chceme

Katarína Zacharová - Katarina Zachar Global s.r.o. 2018, EAN: 9788097351403

Kniha Ako dostať od života, čo chceme je zbierkou 30 inšpirujúcich myšlienok, ktoré vám pomôžu nájsť smerovanie a uskutočniť vytúžené zmeny v živote. Knihu si doteraz prečítalo viac ako 10 000 žien a mužov v rôznom veku. Univerzálne pravdy a poznania v knihe vám otvoria nové možnosti a inšpirujú vás zobrať život pevne do svojich rúk. Ak chcete žiť šťastný, naplnený život a byť sami sebou, tak zmena sa začína vo vás. Vďaka knihe lepšie porozumiete tomu, ako váš vnútorný svet ovplyvňuje váš vonkajší svet a to, čo reálne žijete. Jednotlivé myšlienky sa venujú kľúčovým oblastiam vášho života, ako je láska, vzťahy, práca, zdravie, životné smerovanie alebo spiritualita. Ak hľadáte odpovede na svoje najhlbšie otázky, či smerovanie alebo podporu pri uskutočnení pozitívnej zmeny vo svojom živote, tak poznanie v tejto knihe vám určite pomôže posunúť sa vpred správnym smerom, aby ste vedome tvorili svoj život v súlade s tým, kto ste a čo si skutočne prajete. S knihou získate zdarma aj dve audioknihy na stiahnutie online, audiokniha Ako dostať od života, čo chceme a Dobrý pocit, inštrukcie k prístupu sú v knihe.

14,90 € Detail
Kniha na 15 minút
slovenský

Kniha na 15 minút

Vladimír Talian - Vladimír Talian 2018, EAN: 9788057010920

Kniha pozostáva z krátkych citácií, ktoré opisujú môj pohľad na situácie zo života. Pod každou myšlienkou je dodatočný text, ktorý dopĺňa myšlienku alebo pôsobí ako komentár. Obsah je napísaný jasne a stručne, preto si ho rýchlo obľúbi aj dnešná mládež. Nie každý má otvorený vzťah s rodičmi a tak prichádzajú o možnosť získať odpovede na svoje nezodpovedané otázky, z ktorých sa neskôr môžu Vyvinúť depresie a pocity úzkosti.

8,49 € Detail
Láska
český

Láska

Gary Chapman - Návrat domů 2008, EAN: 9788072551996

Gary Chapman navazuje na bestseller Pět jazyků lásky moudrou a upřímnou knihou, jež pomáhá rozvíjet sedm vlastností, díky nimž můžeme vytvářet a udržovat láskyplné vztahy. Zatímco jeho práce o jazycích lásky pojednávala především o způsobech, jak lidé projevují a přijímají lásku, tato kniha v kapitolách o laskavosti, trpělivosti, schopnosti odpouštět, pokoře, zdvořilosti, štědrosti a poctivosti podrobně popisuje "životní styl lásky". Autor na příbězích ze skutečného života ukazuje překážky a nedorozumění, která narušují mezilidské vztahy, a navrhuje možná řešení. Kniha "Láska jako životní styl" je neocenitelným zdrojem moudrých rad a inspirací pro budování spokojeného života naplněného láskou.

10,30 € Detail
Poslání lidského života a priority obyvatel Země
český

Poslání lidského života a priority obyvatel Země

- Občanské sdružení Melius 2018, EAN: 9788087638040

Svým obsahem ojedinělá publikace přinášející odůvodněný pohled na smysl lidského života a současně obsahující srozumitelný návod, jak dosáhnout osobnostní svobody, jež je nezbytnou podmínkou pro zvyšování lidského poznání. Osobnostně svobodný člověk je životními okolnostmi neporazitelný, dokáže vyřešit všechny zažité problémy, poradí si s jakýmikoliv těžkostmi bez následků na svém zdraví tělesném i duševním, bez toho, že by je řešil na úkor druhých a zůstává mu dost sil na řešení vlastních životních problémů i na pomoc jiným lidem, pokud je to potřeba. Většina z nás si uvědomuje, že na světě není vše v pořádku. Proto pokud chceme zajistit trvalý rozvoj naší civilizace pro všechny její členy, musíme umět stanovit jasné priority, které před naší civilizací stojí, včetně návodů, jak je naplnit.

11,70 € Detail
Vyser sa na to
slovenský

Vyser sa na to

Gary John Bishop - Motýl 2018, EAN: 9788081642036

Prestaňte sa sťažovať, že nemáte šťastie. Prestaňte zvaľovať vinu na iných. Prestaňte poukazovať na okolnosti. Ide totiž o váš život. Máte pocit, že vo vašom živote je všetko neustále nahovno? V tom prípade je celkom pravdepodobné, že problém nie je v iných, ale vo vás. Aspoň to tvrdí Gary John Bishop, známy kouč s ohromnou charizmou. Vo svojom osviežujúcom bestselleri, okorenenom pravým škótskym humorom, vám Gary najprv bez servítky naservíruje pravdu, aby ste pochopili, v čom robíte chybu, a potom vám empaticky vysvetlí, ako sa môžete vymaniť zo začarovaného kruhu a získať potrebný nadhľad. Táto kniha je pre všetkých, ktorí majú pokrk rečí o pozitívnom myslení.

12,90 € Detail
Zo dna ku hviezdam
slovenský

Zo dna ku hviezdam

Dušan Kadlec - Motivation-man 2018, EAN: 9788089977062

Táto kniha ti ukáže, ako prekonať ťažké časy a zdolať aj to zdanlivo neprekonateľné. Je o tom, ako v živote zažiariť aj navzdory všetkému tomu zlému, čo sa nám v ňom prihodí. O tom, ako si svoj život zamilovať aj napriek tomu, že je ťažký. O tom, ako vyletieť ku hviezdam, i keď sa nás problémy snažia stiahnuť na dno. O tom, ako byť šťastní, i keď sa nám to občas zdá nemožné. Prečo som ju napísal: Život je úžasný dar. Ten najcennejší a najúchvatnejší. Hotový zázrak. Plný radosti, šťastia a chvíľ, ktoré nám berú dych. Plný lásky, zábavy a úžasných rozhovorov. Je skrátka skvelý a nádherný. No pravdou je, že nám občas rozdá rany také tvrdé, akoby nás mučila nepriateľská kontrarozviedka. Akoby sme práve bojovali v ringu so šampiónom ťažkej váhy o titul. Nikto z nás skrátka životom neprejde bez zranení. Bez škrabancov. Bez zlomenín. Bez utŕžených rán. A práve vtedy prichádza na scénu táto knižočka. S čím ti kniha dokáže pomôcť: Pomôže ti z toho najhoršieho obdobia, k tomu najlepšiemu. Ukáže ti, ako sa z kolien postaviť opäť na vlastné. Privedie ťa od zlomeného k nezlomnému. Od slabého k silnému. Od bezradného k rozhodnému. Od nespokojného k vďačnému. Od momentu, kedy to máš chuť všetko vzdať, k momentu, kedy budeš svoj život znova milovať. Dodá ti odvahu, aby si sa svojim problémom postavil čelom. Pomôže ti pozrieť sa svojim démonom do očí a povedať: Stačilo!. Pomôže ti vyhnať všetkých tých kostlivcov zo skrine. Avšak pozor, samotná kniha ťa nezachráni. Ukáže ti však, ako sa dokážeš zachrániť sám. Pretože presne toto potrebuješ najviac. Vyhrnúť si rukávy a pobiť sa o svoje šťastie. Čo sa v knihe dozvieš: Dočítaš sa, aký zmysel ťažké časy v našich životoch majú. Aké dôležité sú pre naše prežitie. Aké kľúčové sú pre naše konečné šťastie. A ako dokážeš všetku tú bolesť a to nešťastie využiť vo svoj prospech. Riadky v knihe budú o akceptovaní ťažkých právd. O práci na sebe. O prekonávaní sa. O zdolávaní vnútorných súbojov. O zvládaní záťažových situácií. O bolesti, ktorá nám pomôže rásť. O víťazstvách, ktoré získame skrz porážky. O múdrosti nazbieranej skrz tvrdé a nechcené lekcie. Aká kniha je: Kniha nie je písaná odborne, či zložito. Žiadne jazykolomné výrazy. Je písaná jednoducho a pútavo. Zaujímavo a zábavne. Uchváti ťa hodnotnými informáciami, získa si ťa silnými príbehmi a rozosmeje ťa zakaždým, keď si uvedomíš, aké jednoduché je vysporiadať sa s nepriazňou osudu a ťažkými časmi a začať konečne žiť život, ktorý ti bude opäť robiť radosť. Nenájdeš v nej bláboly. Nebudem ti mazať med okolo úst, ani ukazovať svet cez ružové okuliare. Žiadne výmysli či polopravdy. Nájdeš v nej len čistú pravdu a slová, ktoré ťa povzbudia. Dodjú ti silu. Odvahu. Odhodlanie. Riadky nasiaknuté optimizmom a pozitívnou energiou. Inšpiráciu bojovať a snažiť sa ďalej. Dôvody nevzdať to. A hlavne informácie, ktoré ti pomôžu zdolávať všetky tie pohoria ležiace na ceste za tvojím šťastím.

16,90 € Detail
Marcelka z hor 2 (2.vydání)
český

Marcelka z hor 2 (2.vydání)

Věra Keilová - Duha 2018, EAN: 9788090562370

Pokračování prvního dílu přináší odpovědi na další otázky související s mystériem života a také se zde objevují témata zcela nová. Týkají se například hojnosti, financí, politiky, ale i smrti a výkladu jinotajů z Bible. Marcelka přitom čtenáře opět vede k poznání sebe sama jako kapičky čirého Vědomí, jež při poznání Pravdy a tak zvaném probuzení splyne s oceánem.

11,75 € Detail
Zjednodušovanie práce a života
slovenský

Zjednodušovanie práce a života

Ján Košturiak - Christian Project Support, s.r.o. 2019, EAN: 9788089793587

Ján Košturiak sa podujal na neľahkú úlohu: hovoriť o dnešnom zložitom, alebo ako napísal zlo-žitom svete. A hovoriť o ňom nielen jednoducho (pozor, nie zjednodušujúco), ale nás k tejto jednoduchosti inšpirovať. Ján Košturiak počúva ozveny slov, vie sa s nimi pohrávať, a tak zachytil, že v slove jednoducho znie nielen duch, ale aj ucho. Autor počúva tep súčasného sveta, ktorý už ani nevie, či je postmoderný, postfaktický alebo post-post aký. A slovo post zasa evokuje pôst. Kto by sa však v dnešnom hojne zásobenom svete postiť a odriekať. Ján Košturiak nám ukazuje, že je to nielen nevyh/nutné, ale nanajvýš potrebné. Má v sebe zdravé váhy, ktoré mu ukazujú správnu rovnováhu života. Jeho myšlienky, citáty, ale aj vizuálne argumenty, nás môžu spoľahlivo navigovať aj v našich každodenných zápasoch. Daniel Hevier, spisovateľ a vydavateľ Hevi Bratislava, Slovenská republika Myšlienky Jána Košturiaka sú blahodárnou rosou pre dnešnú technokratickú spoločnosť. Košturiak prepája svet práce, podnikania a manažmentu so zdravým sedliackym rozumom, s umením života a s láskavou spiritualitou. Učí nás vnútornému nastaveniu: keď niečo tvoríme, môžeme zároveň konať dobro, byť prospešný pre celok a pri tom duchovne rastieme. Košturiakove vhľady sú originálne a hlboké, zrkadlia múdrosť stvorenia a prirodzeného stavu vecí, pretože v nich prepája myslenie so srdcom. Jeho nová kniha Zjednodušovanie práce a života tak bude inšpirovať všetkých tvorivých ľudí, ktorí od života očakávajú viac. Juraj Jordán Dovala, biskup Cirkvi československej husitskej Brno, Česká republika

7,90 € Detail
Von z Bludiska
slovenský

Von z Bludiska

Spencer Johnson - Citadella 2019, EAN: 9788081821479

Po dvadsiatich rokoch a dvadsiatich ôsmich miliónoch predaných výtlačkov sa konečne objavilo pokračovanie obľúbenej klasiky Kam sa podel môj Syr? Pokračujúc tam, kde skončil Kam sa podel môj Syr?, je Von z Bludiska jednoduchý príbeh, ktorý ponúka hlboké pravdy o tom, ako zmeniť svoj život. Keď sme sa v knihe Kam sa podel môj Syr? prvýkrát stretli s postavami, veľkými ako myši, ktoré sa volali Bojko a Mojko, čelili neočakávanej zmene, lebo náhle zmizol Syr, ktorý mali radi. Mojko sa s tou zmenou naučil úspešne vyrovnať a vydal sa hľadať Nový Syr. Bojko však zostal uviaznutý tam, kde bol. Kniha Von z Bludiska teraz prezrádza, čo robil Bojko ďalej a ako vám jeho objavy môžu pomôcť vyriešiť záhadu akýchkoľvek bludísk, v ktorých sa môžete ocitnúť. Syr je metafora pre všetko, čo vás drží pri živote, či už je to dobré zamestnanie, láskou naplnený vzťah, peniaze, hmotné statky, dobré zdravie alebo pokoj duše. Bludisko je metafora pre akúkoľvek náročnú či neľahkú situáciu, ktorá vám bráni nájsť a vychutnať si svoj Syr. Keď budete na ich ceste sledovať Bojka a jeho novú priateľku Nádej, objavíte, ako myslením mimo zabehnutých koľají dostať od života viac. Alebo, v tomto prípade, mimo Bludiska. Prečítanie príbehu, ktorý bol napísaný pre čitateľov každého veku a zo všetkých prostredí, vám nezaberie ani hodinu, no jeho postrehy môžu pretrvať na celý život.

8,90 € Detail