0
Nina ide spinkať
slovenský

Nina ide spinkať

Svetlana Kapalková - OZ Krajina čitateľov 2019, EAN: 9788097359706

Je večer. Nina ide spinkať. Bol to však dlhý deň, je unavená a ešte musí spraviť čosi veľmi dôležité. Malá obrázková knižka, v ktorej istotne spoznáte aj vaše dieťatko. Leporelo Nina ide spinkať sme v Martinuse pripravili špeciálne pre deti vo veku od 1 roka a rozpráva jednoduchý, no podnetný príbeh. Postarala sa oň logopedička Svetlana Kapalková, ktorá sa celý život venuje rozvoju reči u detí. Text leporela sa krúti okolo slova dať, teda prvého slovesa väčšiny detí. Aj vďaka tejto knižke rýchlejšie pochopia rozličné významy tohto slovesa a začnú ich používať. Obrázky vytvoril český ilustrátor Martin Krkošek, ktorý bral do úvahy kompozíciu, kresbu a aj farebnosť, aby nimi oslovil práve najmenších čitateľov.

7,00 € Detail
Kiko jeden, Kiko dva. Schody do mora
slovenský

Kiko jeden, Kiko dva. Schody do mora

Toňa Revajová - TRIO Publishing, s.r.o. 2020, EAN: 9788081700804

Pokračovanie úspešného príbehu o Kajke, Goranovi a ich dvoch hovoriacich medvedíkoch z knižky Kiko jeden, Kiko dva/V škôlke. Kto neverí, že medvedíky vedia hovoriť, nech si túto knižku určite prečíta, a až potom sa pustí do dvojky. Škôlka má prázdniny. Pani Ťažká, ktorá Kajku vždy postráži, keď sú rodičia v práci, odrazu nemôže prísť. Dosypali sa jej tri vlastné vnúčatá. Pomoc príde zo susedného bytu, od rodičov Kajkinho nerozlučného kamaráta Gorana. Vďaka nim Kajka, Goran i obaja Kikovia zažijú parádne prázdniny u Goranových starých rodičov, ktorí majú schody do mora.

9,00 € Detail
Filoména už nechce byť viac korytnačka
Novinka slovenský

Filoména už nechce byť viac korytnačka

Simone Gruber, Jacqueline Kauer - PRO SOLUTIONS 2019, EAN: 9788081391651

Každý by chcel byť aspoň na chvíľu niekým iným. Nakoniec si však uvedomíme, že najlepšie je nám vtedy, keď sme sami sebou. Korytnačka Filoména je smutná. Trápi ju, že je korytnačka, ktorá sa len slní, je pomalá a musí všade nosiť so sebou svoj veľký pancier. Oveľa radšej by poskakovala ako zajačik, ktorý má jemnú kožušinku, bola by prefíkaná ako líška, alebo sa vznášala vo vzduchu ako vták. Zrazu sa Filoména môže stať niekým iným. Konečne bude šťastná! Alebo nie? Táto kniha je pomocníkom pri prevencii zdravého sebaobrazu detí a odkazuje na dôležitosť nachádzania spokojnosti samých so sebou. Dokáže byť zároveň prostriedkom na budovanie proinkluzívneho prostredia v materských a základných školách, učí deti akceptovať inakosť" a búrať predsudky voči svojim kamarátom.

9,00 € Detail
O čom sníva jablko
slovenský

O čom sníva jablko

Ferrero Bruno - Don Bosco 2019, EAN: 9788080744847

Táto knižka obsahuje krátke príbehy zakončené malou myšlienkou. Príbehy sú ako tabletky duchovnej múdrosti. Stačí jedna na deň. Po prečítaní príbehu nemôžeš zostať tým, kým si bol.

4,00 € Detail
Alžbetka s Klárkou si vysnívajú čarovnú záhradku
slovenský

Alžbetka s Klárkou si vysnívajú čarovnú záhradku

Zuzana Matúšová Girgošková - Smart plan s.r.o. 2019, EAN: 9788097325268

Radi by ste vašim deťom ukázali kvalitnú obrázkovú knižku, z ktorej sa veľa naučíte i vy sami? Práve takú držíte. Kniha je plná krásnych, ale zároveň faktických ilustrácií s fotografiami z reálnej permakultúrnej záhrady od tvorcov LifeReset. Ilustrácie a fotografie obohatia detskú fantáziu i myseľ rodiča. Jednoducho sa veľa zaujímavého a srdcom naplneného dozviete vy aj váš drobec. Kniha Alžbetka s Klárkou si vysnívajú čarovnú záhradku je prvá kniha z pripravovanej série kníh s názvom Alžbetka v permakultúrnej záhrade. Tieto knihy učia deti aj dospelých vytvárať prírodné záhrady, ktoré prinášajú radosť a pokoj do detskej aj dospeláckej duše. V tejto knihe prežijeme príbeh dvoch kamarátok, ktoré premenia jednoduchú záhradu na prírodný raj. Zmena sa silno dotkne aj celej rodiny. Človek by tomu až neveril, keby v rozprávkach nebolo toľko pravdy :-). Nech sa páči, nájdite si chvíľku pre seba a vaše dieťa a zahĺbte sa do sveta vôní, farieb, chutí a pestrého života prírody i detského smiechu. Veríme tomu, že sa k nej budete neustále vracať.

14,00 € Detail
Algoritmus lásky
slovenský

Algoritmus lásky

Lenka Kyselicová - Motýl 2020, EAN: 9788081642289

10,12 € Detail
Veľká kniha zvukov Zvieratá
slovenský

Veľká kniha zvukov Zvieratá

- Svojtka 2020, EAN: 9788056705964

13,52 € Detail
František z kompostu
slovenský

František z kompostu

Simona Čechová - Monokel 2019, EAN: 9788097338664

V komposte na konci záhrady, pod vajíčkovými škrupinami a šupami z jabĺk, býva maličký tvor - dážďovka František. A hoci je od prírody veselá kopa, trápi ho, že na rozdiel od kamarátov zo záhrady nevie robiť nič užitočné: mravec stavia domčeky, pavúk štrikuje siete, včela opeľuje kvety. No František, ktorý len celé dni hĺbi chodbičky v zemi, sa cíti zbytočný. Je to však naozaj tak? Nová ilustrovaná knižka Simony Čechovej prináša okrem príbehu s výrazným ekologickým posolstvom a návodom na prípravu domáceho kompostu predovšetkým poznanie, že každý máme svoje miesto na tejto Zemi. Aj keď sa občas cítime bezvýznamne, ako taká malá, zdanlivo nepotrebná dážďovka.

9,00 € Detail
Paměti mouchy Gabriely
český

Paměti mouchy Gabriely

Frank Wenig - Havran 2020, EAN: 9788087341476

Ve zdi starobylé rodinné knihovny a archivu na zámku Ruckštejně se objeví při opravě kaple záhadná dutina plná starých svitků, listin a vzácných knih. Mezi těmito poklady leží také sešitek v modrých deskách. A tak na zámek přijíždí slovutný profesor Mleziva, aby nález odborně posoudil. Po 14 dnech tajemné klikiháky rozluští a s údivem zjistí, že jde o unikátní deník, který sepsala jedna pradávná, ale obyčejná moucha. Jde totiž o paměti jisté mouchy Gabriely, která z pozice inteligentního a přemýšlivého zástupce říše hmyzu vtipně glosuje svět lidí. Ten se této nezvyklé pozorovatelce ne vždy jeví jako správný, logický, a tudíž pochopitelný. Ilustrované vydání pohádkového podobenství spisovatele a dramatika Franka Weniga, jednoho z autorů her a rozhlasových pořadů např. Kašpárka nebo Spejbla a Hurvínka Josefa Skupy.

10,67 € Detail
Harry Potter - sada
slovenský

Harry Potter - sada

Joanne K. Rowlingová - IKAR 2014, EAN: 0202673

Harry Potter je sirota, žije v izbičke pod schodmi u príšerných príbuzných a až do jedenástych narodenín si myslí, že je obyčajný chalan. Lenže potom dostane záhadné listy, navštívi ho sympatický obor a dozvie sa niečo, čo mu navždy zmení život. Je čarodejník! Takto sa začína sága o malom chlapcovi, s ktorým rástli čitatelia celé desaťročie. Už krátko po vyjdení prvého dielu zachvátila svet „potterománia“ a tá sa v nasledujúcich rokoch prehnala literárnym aj filmovým svetom. Harry Potter sa stal obchodnou značkou s nepredstaviteľnou hodnotou. Fantasy príbehy o žiakovi Rokfortskej strednej čarodejníckej školy a jeho kamarátoch Hermione a Ronovi, pôvodne určené detským čitateľom, mali ohromný úspech vo všetkých vekových kategóriách. Ožili aj na filmovom plátne v podobe ôsmich celovečerných filmov. Harry Potter sa stal v literárnom svete fenoménom, aký nemá obdobu. Z anglického originálu preložili Jana Petrikovičová a Oľga Kralovičová. Verše prebásnili Jozef Pavlovič a Jana Kantorová-Báliková.

59,50 € Detail
Zaslíbená Země Nezemě 8
český

Zaslíbená Země Nezemě 8

Kaiu Širai - Crew 2020, EAN: 9788074499265

7,95 € Detail
Ostrov pokladů
10,34 € Detail
Malé Ženy
10,34 € Detail
Dvacet tisíc mil pod mořem
10,34 € Detail
Dobrodružství Toma Sawyera
10,34 € Detail
Mesto duchov
slovenský

Mesto duchov (9 + detské)

Victoria Schwab - Slovart 2020, EAN: 9788055646831

Úspešná autorka mnohých bestsellerov Victoria Schwab nám ponúka úžasné hrôzostrašné dobrodružstvo ideálne pre každého milovníka scifi a fantasy. Keď Cassidy, ktorej najlepší priateľ je duch, natiahne ruku a odhrnie Oponu, vstupuje do sveta duchov. Túto schopnosť nadobudla, keď sa takmer utopila (dobre, utopila sa, ale nerada na to spomína). Už sa teší na prázdniny na pláži, kde jej nič podobné nehrozí a kde si bude užívať leto. Lenže jej rodičia zmenia plány - idú nakrúcať televízny seriál o najstrašidelnejších miestach na svete a ich prvou zastávkou je škótsky Edinburgh, mesto s dávnou históriou a množstvom nepokojných prízrakov. Tam sa Cassidy zoznámi s Larou, ktorá má rovnaký dar ako ona. Postupne zisťuje, koľko sa toho ešte musí naučiť o svete za Oponou, a na vlastnej koži zistí, aké nebezpečné je jej poslanie. Ponorte sa spolu s ňou do sveta duchov, prízrakov a zjavení a odhaľte tajomné zákutia svetov, o ktorých ste nemali ani tušenia.

9,56 € Detail
Úsmev
slovenský

Úsmev (10 + detské)

Raina Telgemeier - Slovart 2020, EAN: 9788055648484

Rodina, priatelia, chalani a... dráma so zubami?! Úspešný komiks podľa skutočnej udalosti Raina je obyčajné jedenásťročné dievča s obyčajnými dievčenskými problémami. To sa však zmení, keď spadne a vážne si poškodí predné zuby. Musí prejsť strastiplnú cestu s množstvo bolestivých chirurgických procedúr, kým sa škody napravia. A to všetko počas puberty! Vtipný a dojímavý príbeh dospievajúceho dievčaťa, zápasiaceho s otázkami vzhľadu a vlastnej identity.

9,56 € Detail
Sherlock Junior a strelec bez hlavy
slovenský

Sherlock Junior a strelec bez hlavy (8 + detské)

Thilo - Slovart 2020, EAN: 9788055644776

V druhej časti novej kriminálnej série pre deti môžete záhadné detektívne prípady riešiť spolu s hlavnými hrdinami, a zároveň sa len tak mimochodom naučiť anglické slová a frázy, ktoré sa dajú ľahko pochopiť zo slovenského textu. Sherlock Junior nie je len najmladší, ale aj najbystrejší detektív v Londýne. Nie div, je predsa priamym potomkom slávneho detektíva... Zo slávneho Britského múzea v Londýne najprv niekto ukradne hlavu vzácnej šachovej figúrky. Neskôr zmizne aj celá figúrka, strelec je jednoducho preč. Nikto netuší, čo sa stalo ani kde ho hľadať. Sherlock Junior a Watson neváhajú a okamžite sa pustia po stope záhadného zlodeja. Podarí sa im vyriešiť Prípad strelca bez hlavy? Napínavý kriminálny príbeh, spletité hádanky a prvé slová a vety po anglicky, to všetko čaká len na vás. + Všetky anglické texty si možno vypočuť v origináli na webovej stránke

7,96 € Detail
Tajomná kniha v babičkinej poličke
slovenský

Tajomná kniha v babičkinej poličke

Gabriela Spustová Izakovičová - Ruah 2019, EAN: 9788089604432

Tajomná kniha v babičkinej poličke je ďalšia z kníh Gabriely Spustovej Izakovičovej určená deťom. Dvaja hlavní hrdinovia Majka a Jožko sa radia so svojou babičkou o ťažkostiach, ktoré v škole či s kamarátmi zažívajú. A babička im na ich trampoty odpovie príbehom zo Svätého písma, ktoré rada a často číta. Spolu s hrdinami Starého zákona nájdu dobrú radu pre svoj život. Kniha je určená deťom, ktoré majú rady starobylé príbehy a chcú sa z nich poučiť, no i rodičom, starým rodičom, katechétom či učiteľom, vychovávateľom... Môžu byť námetom na spoločný rozhovor a podnetom na otvorenie háklivých detských tém v spoločnom rozhovore detí s tými, ktorým záleží na ich krehkej duši. Autorka v knihe zúročila svoje poznatky zo štúdia na teologickej fakulte, svoju desaťročnú pedagogickú prax, no i skúsenosti z výchovy svojich šiestich detí. Príbehy boli niekoľko rokov uverejňované v časopise Posol s ilustráciami Lenky Hrebenárovej a poznajú ich deti nielen na Slovensku, ale i mnohých iných krajinách.

7,00 € Detail