0

Kategórie

10 minút 10 mesiacov 10 rokov
slovenský

10 minút 10 mesiacov 10 rokov

Suzy Welchová - IKAR 2008, EAN: 9788055122236

Info o stave knihy: zažltnuté strany Princíp 10-10-10 vám pomôže pri akomkoľvek rozhodnutí. Sú vaše rozhodnutia správne? Alebo beriete do úvahy len výhody v danej chvíli a konáte tým proti svojim najlepším zámerom? Keď čelíte akejkoľvek dileme, stačí si položiť tri otázky: Aké budú dôsledky môjho rozhodnutia o 10 minút, o 10 mesiacov a o 10 rokov?

4,25 € Detail
Vládkyňa krvi
slovenský

Vládkyňa krvi

Andrei Codrescu - IKAR 2007, EAN: 9788055115252

Info o stave knihy: bez chyby Uhorská grófka Alžbeta Bátoriová (1560 - 1613) bola krásna, bohatá a vzdelaná. Ľudia ju zbožňovali. Vlastná zložitá povaha, mrzutosť a zvrátenosť z nej však spravili pravdepodobne najhroznejšiu vrahyňu v dejinách. .. Keď sa v šestnástich rokoch dostala k moci, začala sa oddávať hýreniu. Výdatne jej v tom pomáhala duchovná radkyňa Darvulia. Plynutie času a nadmiera čoraz bizarnejších rozkoší v Alžbete napokon vyvolali strach o svoju krásu. Čarodejnice jej poradili, aby si regenerovala telo v kúpeľoch z krvi panien. V grófkiných zámkoch našlo smrť údajne šesťstopäťdesiat mladých žien. .. Priamy potomok grófky Alžbety Bátoriovej, Drake Bátori-Keresztúr, je maďarský emigrant žijúci v New Yorku na konci dvadsiateho storočia. Po páde komunizmu sa vracia do rodnej krajiny, aby tam hľadal mladosť. Namiesto nej však nájde čosi oveľa desivejšie: všadeprítomné stopy krvilačnej grófky Bátoriovej. .. Román ponúka pozoruhodné rozprávanie o dvoch epochách a dvoch ľuďoch, ktorí nezapadali do svojej doby. Príbehy Draka a Alžbety autor majstrovsky skombinoval do napínavej kroniky a nadčasovej zmyselnosti a šokujúceho rozprávania o mladosti, stárnutí, slobode a moci.

5,95 € Detail
Strom janičiarov
slovenský

Strom janičiarov

Jason Goodwin - IKAR 2008, EAN: 9788055115177

Info o stave knihy: bez chyby Príbeh plný napätia a zvratov, kde sa na začiatku objaví mŕtve dievča, nás privádza do Istanbulu tridsiatych rokov 19. storočia, do čias, keď sa Osmanská ríša ocitla na prahu novej éry. Symboly tej starej miznú alebo upadajú do nemilosti, iné prežívajú. Tajne i verejne. Patria k nim aj janičiari, kedysi neohrození sultánovi vojaci, časom sa však stali neovládateľnými a nevyspytateľnými. Za stenami sultánovho paláca sa zmeny prijímajú po svojom - na jednej strane pretrváva úcta k predkom, na druhej strane sa otvára priestor pre všetko nové. Aj eunuch Jašim Togalu je rozpoltený medzi odchádzajúcou a nastavajúcou érou: riadením osudu ostáva poddaný minulosti, prekonáva ju však neobyčajným intelektom, schopnosťou nadhľadu a ochotou spoznávať históriu i súčasné dianie vo svete. Pre svoju spoľahlivosť, inštinkt a bystrý úsudok ho často vyhľadávajú pri riešení zložitých a chúlostivých prípadov. Odhalenie série vrážd v meste akoby čakalo len naňho. Ani on, ani jeho priateľ, poľský veľvyslanec .

3,00 € Detail
Zasľúbená krajina
slovenský

Zasľúbená krajina

David Hewson - IKAR 2008, EAN: 9788055117652

Info o stave knihy: bez chyby Ušiel z cely smrti, aby čelil ešte väčšej hrôze. Bierce, bývalý policajt, je odsúdený za vraždu manželky a syna, ktorých údajne ubil na smrť kladivom. Na onen osudný deň si nepamätá - sám netuší, či je naozaj vinný. Dvadsaťtri rokov čaká v cele smrti na popravu. Krátko pred popravou ho náhle z nevysvetliteľných príčin prepustia. Svet navôkol v čase jeho väzby pulzoval aj bez neho a z mesta, ktoré poznal, sa stalo cudzie a nebezpečné miesto. Bierce stretne krásnu, živelnú poločíňanku Alice Loongovú, s ktorou začne objavovať mätúci svet dvadsiateho prvého storočia. Čoskoro však vyjde najavo, že Alice skrýva vlastné temné tajomstvá. Po objavení mŕtvoly priklincovanej na stĺp pred Bierceovým domom sa pár vydá na útek, prenasledovaný nebezpečnými nepriateľmi. Bierceovi sa darí skladať mozaiku útržkovitých informácií z rôznych strán a zábleskov spomienok, ktoré sa začínajú vracať: temné tajomstvo zavraždenej manželky, kompromitujúce videonahrávky, pochybný lokál s názvom Dračia sestra.

4,25 € Detail
Jas mesiaca
slovenský

Jas mesiaca

Lian Hearnová - IKAR 2006, EAN: 9788055111803

Info o stave knihy: zažltnuté strany Takeo Otori a Kaede Shirakawa sú teraz manželia a sú odhodlaní ešte väčšmi posilniť svoje panstvá. Ich rýchly sobáš rozzúri Daiičiho Araia, veľmoža, ktorý ovláda väčšinu Troch krajín, a urazí šľachtica pána Fudžiwaru, ktorý považoval Kaede za svoju snúbenicu. Tretia kniha Príbehov klanu Otoriovcov Jas mesiaca sleduje osudy Takea a Kaede, keď sa pokúšajú upevniť svoju moc a naplniť proroctvo svätej ženy: Tvoja zem bude siahať od mora k moru, no za mier sa zaplatí krvipreliatím. Päť bitiek ti zabezpečí mier, štyri vyhráš, piatu prehráš. ..

4,17 € Detail
Spravodliví
slovenský

Spravodliví

Sam Bourne - IKAR 2006, EAN: 9788055113364

Info o stave knihy: bez chyby Dve vraždy na opačných koncoch Ameriky, jedna v newyorskej bočnej uličke, druhá v lesoch Montany. Séria vrážd po celom svete, od preplnených bedárskych štvrtí Indie až po nádherné pláže Kapského mesta. Súvislosť je vylúčená. Aspoň tak si hovorí Will Monroe, mladý Angličan, reportér New York Times až do chvíle, keď mu unesú krásnu manželku Beth. Zrejme ju držia ľudia, ktorí bez váhania zabíjajú. Zúfalého Willa stopy privedú k tajomnej sekte. Sú to oddaní stúpenci jednej z najstarších vier ľudstva. Musí sa prekliesniť cez mysticizmus a pradávne proroctvá, prísť na koreň záhadám, ukrytým hlboko v Biblii. Napokon odhalí tajomstvo, ktoré vzrušovalo svet tisícky rokov. Je to tajomstvo, od ktorého možno závisí osud ľudstva. .. Vraždy pribúdajú, každá stopa je zašifrovaná a čas nemilosrdne beží. ..

4,25 € Detail
Navždy princeznou
slovenský

Navždy princeznou

Meg Cabotová - IKAR 2009, EAN: 9788055120676

Info o stave knihy: bez chyby Mia je v poslednom ročníku na strednej škole, úspešne zvládla záverečnú prácu, prijali ju na všetky univerzity, na ktoré si podala prihlášku, blíži sa jej narodeninová párty, ani nehovoriac o maturitnom bankete a prvých demokratických voľbách v Genovii. Nemá to však vôbec jednoduché. Jej záverečná práca je v skutočnosti romanca, ktorú tajne napísala, nikto jej ju však nechce vydať. Kampaň kniežaťa Phillipa nebola veľmi úspešná, lebo jej nenávidený bratanec René sa rozhodol byť protikandidátom jej otca. Jej chlapec Džej Pí je zdanlivo dokonalý, ale stále si nie je istá, či je ten pravý. Okrem toho sa z Japonska vrátila jej prvá láska Michael a znova vstúpil do jej života. Miu čaká množstvo dôležitých životných rozhodnutí. Ktorú univerzitu si vybrať? Ktorý chlapec je ten pravý? A nástojčivo si uvedomuje, že tieto rozhodnutia ovplyvnia jej život nielen na ďalšie štyri roky, ale. .. navždy!

3,40 € Detail
Trhlina
slovenský

Trhlina

Alica Bartková - Forza Music 2014, EAN: 9788089359639

Info o stave knihy: jemne poškrabaný prebal Slnko kdesi pod obzorom, zasneženú krajinu osvetľuje polárna žiara. V diaľke bliká zopár svetiel, naznačujúcich ľudské príbytky ponorené v snehu. Som na mieste, kde noc nekončí. Toto ma vždy lákalo. Takto si predstavujem ideálny zvyšok svojho života kedysi v budúcnosti. V okrúžení bielej, bez zbytočného spoločenského tlaku, bez zbytočnej snahy o bezvýznamné veci. Zatiaľ som na také miesto poslala iba hlavnú postavu svojho románu. Či sa to podarí aj mne, zostáva v nedohľadne ako slnko v Tromsø v období temna. Mladá banskobystrická autorka Alica Bartková vtrhla do slovenskej literatúry ako víchor. Vo veľmi krátkom čase jej v najlepších slovenských vydavateľstvách vyšli tri romány a do tlače sú pripravené ďalšie. Román Trhlina začína ako obyčajný príbeh mladej ženy, ktorá ako väčšina jej súčasníkov je tak trochu nespokojná so smerovaním svojho života. Aj by ho chcela zmeniť, aj sa jej nechce. Nečakanú šancu na zmenu jej prinesie nález vzácneho starožitného náramku. 0drazu sa pred ňou objaví možnosť opustiť stereotypný život a splniť si dávny sen - odcestovať k polárnemu kruhu. No jej tu aj iné riešenie. Vrátiť ho právoplatnej majiteľke. Okrem toho trápi mladú hrdinku ešte jeden problém – občasné a veľmi nevyspytateľné výpadky krátkodobej pamäte. ..

4,00 € Detail
Dievčatko z krajiny drakov 3. - Chrám Duchov
slovenský

Dievčatko z krajiny drakov 3. - Chrám Duchov

Muška a Igor Molitor - IKAR 2006, EAN: 9788055112862

Info o stave knihy: zožltnuté strany Dievčatko, ktoré ešte stále nesmie používať svoje meno, aby ho Hlavná čarodejnica Hissatam neobjavila, prežíva v krajine Mezzarthys nové dobrodružstvá. Nebojácnej dievčinke sa podarí vyslobodiť čarodejníka Merlina zo zakliatia a on jej na oplátku prezradí, akým čarom môže oživiť svoju mŕtvu babku. Na to, aby sa čarovanie vydarilo, musí Dievčatko navštíviť starobylý Chrám duchov. Tam na neho striehne obrovské nebezpečenstvo a tety majú naozaj čo robiť, aby Dievčatko zachránili. Aj Merlinovo vyslobodenie spôsobí v krajine Mezzarthys obrovský rozruch. Ukáže sa, že vôbec nie je tým dobrotivým čarodejníkom, za akého sa vydával. .. Hoci je Chrám duchov už treťou knihou o Dievčatku bez mena, číta sa ako samostatný príbeh. Nie je dôležité, že hlavou postavou je vtipná, vynaliezavá dievčinka, v knihe sú opísané toľké dobrodružstvá, že si ju na jeden dych prečítajú aj chlapci.

3,42 € Detail
Gwind: Nezabiješ?
slovenský

Gwind: Nezabiješ?

Lívia Hlavačková - IKAR 2013, EAN: 9788055136103

Info o stave knihy: bez chyby Pre vysokoškoláčku Annu je vražda čosi nepredstaviteľné. Keď sa však náhle objaví vo zvláštnom svete a zajmú ju nájomní vrahovia, zabíjanie je odrazu neželanou súčasťou jej života. Ak chce prežiť, musí zabudnúť na mnohé z toho, čomu dovtedy verila. Odhaľuje život, city a motiváciu vrahov. Spoznáva miesto, v ktorom vládne mágia, dvorské intrigy a neľútostné boje. Aj Anna berie do ruky zbraň, hoci si nedokáže predstaviť, že by niekoho zabila. Lenže krvavý svet okolo nej jej nedáva veľmi na výber. Anna zisťuje, že jej vlastné hranice ležia úplne inde, než si kedysi myslela. Román z pera slovenskej autorky vás vtiahne do krutého temna Spoločenstva vrahov. Ak padnete do ich rúk, každé rozhodnutie je voľba smrti. No aj táto minca má svoj rub. ..

2,39 € Detail
Život a doba Paracelsa - Pravým základom lieku je láska
slovenský

Život a doba Paracelsa - Pravým základom lieku je láska

Franziskus Kerssenbrock - IKAR 2007, EAN: 9788055115764

Info o stave knihy: bez chyby Európa 16. storočia, v ktorej žil Paracelsus, je dobou radikálnych zmien - znovuzrodenie antických ideálov, formovanie nových vedeckých, sociálnych, politických i náboženských postojov. Svet a napokon i jeho zmýšľanie sa mení. .. Paracelsus, žijúci v tejto dobe, je pre jedných vedec - priekopník farmaceutickej chémie a `praotec` homeopatie, pre iných humanista, mystik a alchymista. Teoretik i praktik, revolucionár v jednej osobe, ktorý sa snaží pozerať na veci cez iný uhol pohľadu. Jeho život je opradený tajomstvom, ktoré do dnešných čias podnecuje našu fantáziu a predstavivosť.

4,25 € Detail
Trištvrte na jeseň
slovenský

Trištvrte na jeseň

Ľuboš Zeman - IKAR 2000, EAN: 9788055101408

Info o stave knihy: poškrabaný roh Knižka popových textov a poézie prináša výber z pesničkového diela pre Vaša Patejdla, Roba Grigorova, skupinu Elán...

1,96 € Detail
Konec hlídky
český

Konec hlídky

Stephen King - BETA 2015, EAN: ZL50

Info o stave knihy: jemná ryha na zadnej strane prebalu. Napínavý román Konec hlídky je velkolepým závěrem detektivní trilogie, která se stala bestsellerem deníku New York Times a jejíž první dvě části – Pan Mercedes a Právo nálezce – v nakladatelství Beta nedávno vyšly. Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nejisté, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni…

10,00 € Detail
Desiaty kruh
slovenský

Desiaty kruh

Jodi Picoultová - IKAR 1970, EAN: ZL49

Info o stave knihy: kniha má zažltnuté strany. Dych vyrážajúci a výborne vyrozprávaný príbeh o dospievajúcej dievčine, ktorú znásilnili. Svoju situáciu rieši útekom do mrazivej tundry, kde sa ľudia môžu stratiť, ak im na tom záleží. Pre jej otca, Daniela, úspešného výtvarníka a autora komiksov, je dcéra Trixie svetlom života. Je jeho inšpiráciou. Z mladého buriča, ktorý sa vymanil z bezútešného života v aljašskej tundre, kde vyrastal medzi Eskimákmi Jupikmi, sa zo zlodeja, bitkára a pijana, stáva zodpovedný otec a oddaný manžel. Danielova manželka Laura prednáša na vysokej škole dejiny literatúry a špecializuje sa na Danteho Peklo. Na pohľad bežná usporiadaná rodina sa ocitne v prudkej víchrici, zmietaná citovými búrkami, skúšaná démonmi. Prechádza vlastným peklom, ktoré Daniel pretavil aj do komiksu.

4,25 € Detail
Volkův stín
český

Volkův stín

Brent Ghelfi - BB ART 2007, EAN: ZL52

Info o stave knihy: kniha má zažltnuté strany a poškrabaný prebal. Když v moskevské centrále ropné společnosti vybuchne bomba a zaměstnanci jsou zadrženi jako rukojmí, zavládne všeobecné přesvědčení, že čin mají na svědomí čečenští separatisté. Plukovník Alexej Volkov, přezdívaný Volk dostane jednoznačný rozkaz: neváhat, nevyjednávat, střílet. Volkovu vůli splnit rozkaz ale nahlodá fakt, že na něj údajní teroristé klidně čekají. Jako bývalý příslušník speciálních jednotek ví, že zrada je v současném Rusku normou chování, a tak začne mít pochyby, jestli ho někdo nechce obětovat. Kdo by na tom ale měl zájem? A čí aktivity se za celou akcí skrývají? Volkov je to rozhodnut zjistit. Jeho cesta z moskevských nevěstinců až na Kavkaz je lemována nástrahami a Volk musí rozkopnout nejedny dveře, které by bylo bezpečnější nechat zavřené. Po krku mu jde mafie, povstalci i kremelští aparátčíci, ale Volka pohání touha po nastolení elementární spravedlnosti - myšlenka možná až příliš naivní v zemi, kde za peníze lze koupit vše včetně zločinů a nastrčených viníků.

2,00 € Detail
Poklad
český

Poklad

Douglas Preston; Lincoln Child - BB ART 2007, EAN: ZL38

Info o stave knihy: kniha má zažltnuté strany a pokrčené kraje prebalu. Rozluštění největší záhady, která na Zemi zůstala, se neobejde bez špičkové technologie, a je za ně třeba zaplatit vysokou cenu, i tu nejvyšší… Hledači pokladů se po staletí pokoušeli rozluštit záhadu, zvanou "Vodní štola" labyrint šachet a kanálů, ležící jako medová plástev v hloubi malého ostrova na pobřeží Maine. Vodní štola, která má pověst místa, kde je ukryt obrovský poklad.

2,00 € Detail
Otevřená sezóna
český

Otevřená sezóna

C. J. Box - BB ART 2005, EAN: ZL37

Info o stave knihy: kniha má zažltnuté strany. Ve wyomingském okresu Twelve Sleep, kde se téměř všichni obyvatelé věnují lovu, nepatří osoba revírníka k nejpopulárnějším. A zejména takový, jako je Joe, který odmítá přijímat úplatky a přimhouřit oko, má k oblíbenosti daleko. Když na hranici dřeva za svým domem objeví mrtvolu místního loveckého průvodce, bere to velice osobně. Musí přece existovat důvod, proč se muž, s nímž nevycházel zrovna nejlépe, rozhodl skonat u hromady dříví na Joeově dvorku. Přestože jsou po objevu dalších dvou mrtvol takzvané „vraždy zálesáků“ rychle vyřešeny, Joea verze místní policie neuspokojí a ve vyšetřování pokračuje. Jak do případu proniká stále hlouběji, zjišťuje, že muž k jeho zadnímu vchodu nepřinesl jen smrt: v kupě dřeva zanechal tři malá zvířátka – zástupce druhu považovaného léta za vyhynulý. Pokud by tato skutečnost vyšla najevo, mezinárodní společnosti InterWest by to zhatilo veškeré naděje na stavbu plynovodu táhnoucího se přes celý stát. Čím víc si Joe uvědomuje spojitost mezi smrtí zálesáků .

2,00 € Detail
McNallyho výzva
český

McNallyho výzva

Lawrence Sanders - BB ART 2004, EAN: ZL39

Info o stave knihy: kniha má zažltnuté strany. Ve floridském Palm Beach zemře bohatá vdova a zanechá po sobě obrovské jmění a pohledného dědice. Soukromý detektiv Archy McNally však nejprve musí odpovědět na otázku, kdo je vlastně kdo. Když je mladý číšník Jeff Rodgers pracující na každoroční benefiční akci Malcolma `Niftyho` MacNiffa zvané Všichni na tenis! nalezen mrtvý v Niftyho jinak průzračném bazénu, je to právě Archy McNally, nejznámější soukromý detektiv jižní Floridy, kdo přispěchá na záchranu dobré pověsti města a snaží se tento zločin vyřešit. V Palm Beach již panuje vzrušení vyvolané příjezdem jeho nejnovějšího milionáře, Lanceho Talbota, který přijel ze Švýcarska převzít své dědictví po zemřelé babičce. Chudáka Jeffa sotva vytáhli z vody, když se v Palm Beach rozběhnou ty nejdivočejší dohady...

3,00 € Detail
Dvojitá léčka
český

Dvojitá léčka

Michael A. Hawley - BB ART 2004, EAN: ZL44

Info o stave knihy: kniha má zažltnuté strany. Den díkůvzdání klepe na dveře, když v Seattlu dojde k zabití mladé studentky. Případ, který zpočátku vypadá jako vražda s jasným motivem, zamotá nalezení malého množství kokainu, skrýše s milionem dolarů a fotografie dívčina milence – detektiva z protinarkotického oddělení – v domě, kde k zločinu došlo.

3,00 € Detail
Prsten pravdy
český

Prsten pravdy

Nancy Pickardová - BB ART 2004, EAN: ZL42

Info o stave knihy: kniha má zažltnuté strany. Romantická milostná aféra kněze s novou členkou církve, která je neobyčejně krásná a bohatá, končí vraždou jeho manželky. Obviněný muž nyní sedí na lavici smrti, zatímco jeho milenka zůstává na svobodě. Zdá se, že spravedlnosti bylo učiněno zadost, avšak Marie tuší, že tím nebylo řečeno všechno.

3,00 € Detail