0
Spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov

Spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov

Autor: Daniš a kolektív Miroslav
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, s.r.o.
EAN: 9788082021823

Trvalo takmer dvestopäťdesiat rokov, kým sa zrodil slovenský preklad slávnych memoárov významného európskeho vzdelanca a diplomata so slovenskými koreňmi Františka Tótha. Svoje cestopisné spomienky vydal knižne v roku 1784 v Paríži pod názvom Mémoires sur les Turcs et les Tartares.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - áno

18,70 € Bežná cena 22 €
 

Viac o knihe

Trvalo takmer dvestopäťdesiat rokov, kým sa zrodil slovenský preklad slávnych memoárov významného európskeho vzdelanca a diplomata so slovenskými koreňmi Františka Tótha.

Svoje cestopisné spomienky vydal knižne v roku 1784 v Paríži pod názvom Mémoires sur les Turcs et les Tartares. Obrovský čitateľský záujem si už zakrátko vyžiadal preklad do angličtiny, dánčiny, švédčiny, neskôr aj do nemčiny a iných jazykov. Čitatelia boli dielom nadšení, no nielen preto, že im umožnilo nahliadnuť do exotického sveta, ktorý bol pre nich neprekonateľne vzdialený a zahalený tisíc a jedným tajomstvom.
František Tóth / barón Francois de Tott/ vtipne a pútavo opisuje len to čo sám videl a zažil ako vyslanec francúzkeho kráľa v Osmanskej ríši, Krymskom chanáte či Levante. Rozdielny spôsob myslenia a vnímania života v Európe a Oriente je zjavný aj dnes, v tom je kniha stále aktuálna a poučná. V súčasnosti sú Tóthove spomienky preložené aj do maďarčiny či turečtiny.

Slovenský preklad je však v niečom iný. Okrem dobových litografií obsahujú spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov aj historické štúdie. Ktoré približujú život a dobu Františka Tótha.

VYDAVATEĽSTVO Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, s.r.o.
ROK VYDANIA
ISBN -
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 455
VÄZBA tvrdá
ROZMER 248 × 180 × 42 mm
HMOTNOSŤ 928 g

Ďalšie tituly od autora Daniš a kolektív Miroslav

Spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov

Spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov

Daniš a kolektív Miroslav

18,70 € Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, s.r.o.