0

Knihy

Napoleon a bitka pri  Marengu

Napoleon a bitka pri Marengu

Autor: Liska Paul
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, s.r.o. 2023
EAN: 9788082022264

Paul Liska si v knihe Napoleon a bitka pri Marengu dal za cieľ ,, porozprávať o fascinujćich udalostiach, ktoré sa odohrali pri Marengu v roku 1800, keď Napoleon svojim dôvtipom a schopnosťou analyzovať situáciu na bojovom poli zvíťazil nad veľkolepými protivníkmi.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

15,21 € Bežná cena 16,90 €
 

Viac o knihe

Paul Liska si v knihe Napoleon a bitka pri Marengu dal za cieľ ,, porozprávať o fascinujćich udalostiach, ktoré sa odohrali pri Marengu v roku 1800, keď Napoleon svojim dôvtipom a schopnosťou analyzovať situáciu na bojovom poli zvíťazil nad veľkolepými protivníkmi.“
Autor ďalej uvádza: ,,Ako sme sa presvedčili, francúzske výboje pozostávali nielen z vojen, ale aj z mierových premien štátov a spoločnosti v Európe. Boli začiatkom buržoáznej revolúcie, vzdialenej od starej stavovskej spoločnosti a starých kráľovských mocností. Ide o trvalé úspechy francúzskej revolúcie a napoleonskej éry. Dlhodobo pôsobili na mier a vojny, štát a spoločnosť, zákony a cirkev a podpísali sa na celosvetovom vývoji. Stačí spomenúť demokraciu, parlamentarizmus, ľudskú slobodu a ľudské práva, trhovú ekonomiku a právny štát. Išlo o revolúciu za nezávislosť, ktorá odštartovala v celom svete aj za cenu mnohých vojen, útrap a krvi. Táto revolúcia za nezávislosť funguje po celom svete. Ideál o slobode, rovnosti a bratstve odvtedy neutíchol.

VYDAVATEĽSTVO Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, s.r.o.
ROK VYDANIA 2023
ISBN -
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 239
VÄZBA tvrdá
ROZMER 217 × 157 × 26 mm
HMOTNOSŤ 590 g

Ďalšie tituly od autora Liska Paul

Napoleon a bitka pri  Marengu

Napoleon a bitka pri Marengu

Liska Paul

15,21 € Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, s.r.o. 2023