0

Knihy

Impérium bolesti

Impérium bolesti

Autor: Patrick Radden Keefe
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Absynt, s.r.o. 2024
EAN: 9788082034762

Rozdali stovky miliónov dolárov a po celé desaťročia sa ich meno spájalo s filantropiou. Hovorili o nich ako o Mediciovcoch súčasnosti. Kto sú vlastne Sacklerovci? Kde prišli k svojmu imaniu? A ako ich meno súvisí so smrťou takmer pol milióna ľudí?

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - áno

26,91 € Bežná cena 29,90 €
 

Viac o knihe

Rozdali stovky miliónov dolárov a po celé desaťročia sa ich meno spájalo s filantropiou. Hovorili o nich ako o Mediciovcoch súčasnosti. Kto sú vlastne Sacklerovci? Kde prišli k svojmu imaniu? A ako ich meno súvisí so smrťou takmer pol milióna ľudí? Odpoveď ponúka Patrick Radden Keefe vo svojej fenomenálnej knihe Impérium bolesti.

História dynastie Sacklerovcov v sebe ukrýva všetky prvky správnej drámy – napínavé osobné príbehy, ostré boje o majetky, tvrdé súboje v zasadačkách, pozoruhodné zbierky moderného umenia, machiavelistické metódy v súdnych sieňach i finančné machinácie s cieľom vylepšiť svoju povesť a zničiť slabších. Sacklerovci patria medzi najbohatšie rodiny na svete. Preslávili sa štedrou finančnou podporou umenia i vedy. Ich meno bolo vytesané do mramoru, vyryté na mosadzných plaketách, dokonca vsadené do farebných vitráží.

Pôvod ich majetku bol vždy zahalený tajomstvom, až kým nevyšlo najavo, že rodina má na svedomí vývoj a intenzívny marketing mimoriadne silného opioidného analgetika s názvom OxyContin, ktoré spôsobilo revolúciu v liečbe chronickej bolesti, no zároveň viedlo k takzvanej opioidovej kríze. Sacklerovci boli obvinení zo smrti závratného množstva ľudí a ich meno upadlo do nemilosti. Nečudo, že táto téma tak veľmi vzrušila filmárov, dokumentaristov i spisovateľov.

Impérium bolesti Patricka Raddena Keefa s podtitulom Tajné dejiny dynastie Sacklerovcov je príbeh jednej bohatej dynastie, ale zároveň aj podobenstvo o chamtivosti dvadsiateho prvého storočia.

Patrick Radden Keefe označuje svoje knihy za „výpravnú literatúru faktu“ (a nie za učebnice dejepisu). Jeho mimoriadne populárne knihy Nič nehovor aj Impérium bolesti tak možno s čistým svedomím označiť aj za „reportážne detektívky“.

VYDAVATEĽSTVO Vydavateľstvo Absynt, s.r.o.
ROK VYDANIA 2024
ISBN -
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 628
VÄZBA mäkká
ROZMER -
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Patrick Radden Keefe

Impérium bolesti

Impérium bolesti

Patrick Radden Keefe

26,91 € Vydavateľstvo Absynt, s.r.o. 2024
Imperium bolesti - Tajná historie dynastie Sacklerů

Imperium bolesti - Tajná historie dynastie Sacklerů

Patrick Radden Keefe

24,70 € GRANT CARDONE CEE 2022
Nič nehovor

Nič nehovor

Patrick Radden Keefe

17,91 € Absynt 2021
Rogues

Rogues

Patrick Radden Keefe

19,20 € PICADOR
Empire of Pain

Empire of Pain

Patrick Radden Keefe

11,40 € PICADOR
Empire of Pain

Empire of Pain

Patrick Radden Keefe

16,28 € PAN MACMILLAN