0
Zmaturuj! z biológie

Zmaturuj! z biológie

Autor: Marika Benešová
Vydavateľstvo: Didaktis 2006
EAN: 9788086285870

Učivo je rozdelené do logických celkov a zahŕňa široké spektrum poznatkov od všeobecnej biológie až po ochranu životného prostredia. Prvá kapitola sa zaoberá vlastnosťami a taxonómiou živých sústav, základným rozdelením organizmov.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - nie Pergamen, Senec - áno

8,79 € Bežná cena 10,49 €
 

Viac o knihe

Učivo je rozdelené do logických celkov a zahŕňa široké spektrum poznatkov od všeobecnej biológie až po ochranu životného prostredia.

Prvá kapitola sa zaoberá vlastnosťami a taxonómiou živých sústav, základným rozdelením organizmov. Venuje sa bunke ako základnej stavebnej a funkčnej jednotke živých organizmov, ako aj chemickému zloženiu, metabolizmu a rozmnožovaniu živých sústav. V ďalších kapitolách postupne podáva poznatky o vírusoch, jednobunkovcoch, rastlinách, hubách a živočíchoch. Rozsiahla samostatná kapitola je venovaná biológii človeka a jednotlivým sústavám ľudského tela. Obohatením knihy sú aj obe záverečné kapitoly, ktoré prinášajú poznatky z genetiky a ekológie.

Text je doplnený množstvom názorných obrázkov. Usporiadanie poznatkov v knihe je prehľadné a svieža grafická úprava spríjemňuje učenie. Register pojmov na konci knihy podporuje ľahkú orientáciu v texte.

VYDAVATEĽSTVO Didaktis
ROK VYDANIA 2006
ISBN 80-86285-87-1
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 224
VÄZBA mäkká
ROZMER 245 × 170 × 15 mm
HMOTNOSŤ 391 g

Ďalšie tituly od autora Marika Benešová

Zmaturuj! z biológie

Zmaturuj! z biológie

Marika Benešová

8,79 € Didaktis 2006