0

Knihy

Zbavte sa svojich starostí

Zbavte sa svojich starostí

Ako sa pomocou rastlín zbaviť stresu a pestovať šťastie

Autor: Karen Huggová
Vydavateľstvo: Citadella 2023
EAN: 9788081821981

Cítili ste sa niekedy šťastnejší po prechádzke v lesoch alebo potom, keď ste sa hrali s izbovými rastlinami, ale znova vás vystresoval návrat k vášmu hektickému životu?

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - nie Pergamen, Senec - áno

14,31 € Bežná cena 15,90 €
 

Viac o knihe

Cítili ste sa niekedy šťastnejší po prechádzke v lesoch alebo potom, keď ste sa hrali s izbovými rastlinami, ale znova vás vystresoval návrat k vášmu hektickému životu? V našej uponáhľanej spoločnosti založenej na technológiách, ktorá žije vnútri, možno túžime po prestávke, no po hlučnom dni sa nám podarí len zvaliť sa do postele. Čo ale keby existovali nejaké jednoduché, nízkonákladové aktivity na vyliečenie duše? Ako by sme si pravidelne mohli dopriať pokoj? Odpoveďou môže byť tá najjednoduchšia, najhojnejšia vec v našom okolí: rastliny.

Čoraz viac vedeckých poznatkov nám hovorí, že rastliny znižujú srdcový pulz, vďaka nim sme uvoľnenejší a výkonnejší, posilňujú náš imunitný systém, pomáhajú nám dlhšie žiť a poskytujú vzduch, potravu, vôňu a krásu. V knihe Zbavte sa svojich starostí: ako sa pomocou rastlín zbaviť stresu a pestovať šťastie záhradníčka Karen Huggová čerpá z vedy a dvadsaťročných skúseností profesionálnej záhradníčky, aby čitateľom pomohla zmierniť stres a zvýšiť šťastie. Prostredníctvom jej systému „zeleného oddychu“:

• objavíte vedecky dokázanú moc prírody liečiť nás od stresu
• preskúmate, ktoré aktivity „zeleného oddychu“ sú pre vás tie správne
• vytvoríte si doma upokojujúce zelené útočisko buď za pomoci rastlín, alebo fotografií a výzdoby
• získate sebadôveru v pestovaní nenáročných, no vďačných rastlín vnútri aj vonku
• vytvoríte si návyky na zabezpečenie starostlivosti o vašu dušu v ktoromkoľvek ročnom období

Pomocou osobných príbehov, najnovšieho výskumu a nenáročných zábavných aktivít sprevádza Karen Huggová v zemi sa ryjúcich čitateľov zázrakmi rastlín, pričom pestujú radosť a zbavujú sa „buriny“ svojho každodenného stresu.

KAREN HUGGOVÁ je certifi kovaná záhradníčka so zameraním na okrasné záhrady a odborníčka na rez drevín. Takmer dvadsať rokov navrhovala záhrady profesionálne, pričom tiež učila a publikovala v odbore. Píše aj romány, v ktorých vystupujú rastliny, napríklad The Forgetting Flower a The Dark Petals of Provence. Huggová žije v oblasti Seattlu so svojím manželom, tromi adoptovanými deťmi a psom Olivem.

VYDAVATEĽSTVO Citadella
ROK VYDANIA 2023
ISBN 978-80-8182-198-1
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 424
VÄZBA mäkká
ROZMER 210 × 138 mm
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Karen Huggová

Zbavte sa svojich starostí

Zbavte sa svojich starostí

Karen Huggová

14,31 € Citadella 2023