0

Knihy

Efektívna komunikácia školy s rodičom

Efektívna komunikácia školy s rodičom

Autor: Soňa Koreňová; Kristián Berecz
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer 2023
EAN: 9788057105909

Téma vzťahov a komunikácie medzi učiteľmi a rodičmi je v súčasnosti stále viac aktuálna. Školy i rodičia vedia, že udržiavať korektnú komunikáciu pomáha vzťahu i prospechu detí. Stále však existuje množstvo otáznikov týkajúcich sa vhodných foriem, nástrojov a frekvencie komunikácie medzi učiteľmi a rodičmi.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

14,06 € Bežná cena 14,80 €
 

Viac o knihe

Téma vzťahov a komunikácie medzi učiteľmi a rodičmi je v súčasnosti stále viac aktuálna. Školy i rodičia vedia, že udržiavať korektnú komunikáciu pomáha vzťahu i prospechu detí. Stále však existuje množstvo otáznikov týkajúcich sa vhodných foriem, nástrojov a frekvencie komunikácie medzi učiteľmi a rodičmi. Aké komunikačné kanály využívajú v súčasnosti rodičia? Má byť rodičovské združenie formálna a stručná udalosť alebo je lepšie ho nejako ozvláštniť? Ako možno povzbudiť rodičov, aby sa zapájali do tvorby školskej komunity? Čo sa dá urobiť inak, aby sa rodičom darilo komunikovať férovejšie? Ako sa zachovať v prípade konfliktnej situácie? Aké kompetencie môžu rodičia v škole využiť? Autori publikácie prinášajú odpovede na tieto a mnohé iné otázky.

Publikácia je výsledkom štúdia slovenskej a zahraničnej literatúry a absolvovania množstva rozhovorov s učiteľmi a rodičmi školopovinných detí. Vďaka tomu je zmesou nielen „overených receptov“ a stratégií, ale najmä prehľadom rôznych prípadových situácií a príkladov ich riešenia priamo z praxe.

Publikácia je venovaná predovšetkým pedagogickým a odborným zamestnancom v školách a školských zariadeniach, ale inšpirovať sa z nej môžu aj rodičia a lektori vzdelávania.

VYDAVATEĽSTVO Wolters Kluwer
ROK VYDANIA 2023
ISBN 978-80-571-0590-9
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 104
VÄZBA mäkká
ROZMER 214 × 150 × 8 mm
HMOTNOSŤ 148 g

Ďalšie tituly od autora Soňa Koreňová; Kristián Berecz

Efektívna komunikácia školy s rodičom

Efektívna komunikácia školy s rodičom

Soňa Koreňová; Kristián Berecz

14,06 € Wolters Kluwer 2023