0

Knihy

Pirátske vody História pirátstva od staroveku až po súčasnosť

Pirátske vody História pirátstva od staroveku až po súčasnosť

Autor: Mann, Kraig Becker Don
Vydavateľstvo: IKAR, a.s. 2023
EAN: 9788055190075

História pirátstva od staroveku cez zlatý vek v 17. a 18. storočí až po súčasnosť Zabudnite na mýty a spoznajte skutočné dejiny pirátstva – pravdivé príbehy o dobrodružstvách, rabovaní, únosoch, mučení a pirátstve na šírych moriach.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Dodanie 1 až 7 dní

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - nie Pergamen, Senec - nie

22,41 € Bežná cena 24,90 €
 

Viac o knihe

História pirátstva od staroveku cez zlatý vek v 17. a 18. storočí až po súčasnosť

Zabudnite na mýty a spoznajte skutočné dejiny pirátstva – pravdivé príbehy o dobrodružstvách, rabovaní, únosoch, mučení a pirátstve na šírych moriach. Pirátske vody prinášajú informácie o podvodoch, chaose a vraždách, o strachu z krajín, ktoré zotročovali celé populácie, aby ťažili drahé kovy, a zo spoločností, ktoré predávali ľudí ako tovar. Spoznajte pirátov starovekého sveta, ktorí ohrozovali svet už tritisíc rokov predtým, než Čiernofúzovi narástla brada. Zoznámte sa s tajomnými gréckymi pieratos či s obávanými talianskymi Tyrrhénmi, ktorí zanechávali v Stredozemnom mori spúšť. Objavte zlatý vek pirátstva, keď odpadlíci a morskí vlci brázdili karmínové vody v honbe za striebrom a zlatom, ale aj súčasnú hrozbu v podobe somálskych pirátov.

Pirátske vody uspokoja všetkých milovníkov dobrodružstiev, ale aj záujemcov o históriu, ktorí si chcú rozšíriť znalosti o morských predátoroch.

Z anglického originálu preložila Barbora Andrezálová.

VYDAVATEĽSTVO IKAR, a.s.
ROK VYDANIA 2023
ISBN -
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 280
VÄZBA tvrdá
ROZMER -
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Mann, Kraig Becker Don