0

Knihy

Bratislava a jej premeny - Most SNP

Bratislava a jej premeny - Most SNP

26.08.1972 - 26.08.2022

Autor: Juraj Bončo, Ľubomír Deák
Vydavateľstvo: Eruditio 2023
EAN: 9788097406851

Jedna z najvýraznejších premien Bratislavy sa udiala pred 50 rokmi. Vznikala v tom čase nová dominanta mesta: Most SNP. Dizajn mosta spred polstoročia je taký originálny a nadčasový, že dodnes žasneme nad umom a nadaním jeho tvorcov z vtedajšej Slovenskej vysokej školy technickej. Nad ich odvahou a ambicióznosťou.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

55 €
 

Viac o knihe

Jedna z najvýraznejších premien Bratislavy sa udiala pred 50 rokmi. Vznikala v tom čase nová dominanta mesta: Most SNP. Dizajn mosta spred polstoročia je taký originálny a nadčasový, že dodnes žasneme nad umom a nadaním jeho tvorcov z vtedajšej Slovenskej vysokej školy technickej. Nad ich odvahou a ambicióznosťou. Most SNP preklenul Dunaj v jedinečnej podobe a jeho silueta vpečatila mestu novú identitu.

Raritné dobové reportážne fotografie Juraja Bonča z výstavby sa stretávajú v knihe s ich súčasnými verziami. Jeho pokračovateľ, fotograf Ľubomír Deák, si dal záležať na tom, aby ich spravil presne z tej istej pozície, z akej boli pred 50 rokmi odfotené. Monochrómia verzus farebnosť, budovanie zajtrajškov verzus svet dneška, z akéhokoľvek pohľadu sa na to pozriete, je to zaujímavé porovnanie.

Pripomeňte si teda, aké to bolo, pozrite si, aké to je, a zasnívajte sa, aké to mohlo byť – to všetko vďaka výnimočnej fotodokumentácii tejto významnej bratislavskej premeny v majstrovsky spracovanej knihe.

Pozrite aj video z otvorenie tejto unikátnej stavby.

VYDAVATEĽSTVO Eruditio
ROK VYDANIA 2023
ISBN 9788097406851
JAZYK slovenský, anglický
POČET STRÁN 250
VÄZBA tvrdá
ROZMER 200 x 265 x 26 mm
HMOTNOSŤ 1250 g

Ďalšie tituly od autora Juraj Bončo, Ľubomír Deák

Bratislava a jej premeny - Most SNP

Bratislava a jej premeny - Most SNP

Juraj Bončo, Ľubomír Deák

55 € Eruditio 2023