0

Knihy

Postsedliaci

Postsedliaci

Slovenský ľudový protest

Autor: Juraj Buzalka
Vydavateľstvo: mamaš 2023
EAN: 9788082680655

Juraj Buzalka je sociálny antropológ, pôsobí na Univerzite Komenského v Bratislave a venuje sa témam spoločenských a kultúrnych zmien a politických hnutí. V knihe Postsedliaci: Slovenský ľudový protest sa nemilosrdne pozerá na Slovákov, vecne a kriticky komentuje naše ilúzie o sebe i naše utkvelé predstavy o fungovaní sveta.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Predobjednávka
Dátum vydania: 10.10. 2023

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - nie Pergamen, Senec - nie

14,99 €
 

Viac o knihe

Juraj Buzalka je sociálny antropológ, pôsobí na Univerzite Komenského v Bratislave a venuje sa témam spoločenských a kultúrnych zmien a politických hnutí. V knihe Postsedliaci: Slovenský ľudový protest sa nemilosrdne pozerá na Slovákov, vecne a kriticky komentuje naše ilúzie o sebe i naše utkvelé predstavy o fungovaní sveta. Kľúčové udalosti slovenských dejín aj súčasného života glosuje s nadhľadom a oslobodzujúcim ostrovtipom. A kto sú postsedliaci?

Postsedliaci sú moderní Slováci, ktorí veria v ideál domoviny z agrárnych čias a podľa toho sa aj správajú. Vyznávajú svoje vidiecke hodnoty, ktoré považujú za „tradičné“, volia populistických vodcov a sú často geopoliticky popletení. Cestujú po svete, ovládajú moderné technológie a žijú najkvalitnejší život, aký kedy žili príslušníci ich rodokmeňa. A aj tak majú pocit, že svet je k nim neláskavý, neberie ich vážne, a oni sa mu nemienia doprosovať. Melancholicky smútia za svetom, ktorý nikdy nebol. Ich stratégiou prežitia je nemať názor, teda pochopiteľná hra na istotu s cieľom udržať status quo – „len aby horšie nebolo“. V tejto knihe hľadáme spôsob, ako s nimi budovať spoločnú pokrokársku záhradu.

VYDAVATEĽSTVO mamaš
ROK VYDANIA 2023
ISBN 978-80-8268-065-5
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 272
VÄZBA tvrdá
ROZMER 210 × 130 mm
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Juraj Buzalka

Postsedliaci

Postsedliaci

Juraj Buzalka

14,99 € mamaš 2023
Slovenská ideológia a kríza

Slovenská ideológia a kríza

Juraj Buzalka

8,10 € KALLIGRAM 2012