0

Knihy

Kmotrou mi bola ŠtB

Kmotrou mi bola ŠtB

Autor: Marián Dudinský
Vydavateľstvo: Svetové združenie bývalých politických väzňov 1993
EAN: 8090039375

Kniha vyšla s veľkým oneskorením, býv. minister kultúry Dušan Slobodník povolil jej vydanie len pod podmienkou, že nebude v predaji ale len pre členov SANO a KPVS. Týmto ju možno považovať za prvý ponovembrový slovenský samizdat.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Dodanie 1 až 7 dní

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - nie Pergamen, Senec - nie

4,50 € Bežná cena 5 €
 

Viac o knihe

Kniha vyšla s veľkým oneskorením, býv. minister kultúry Dušan Slobodník povolil jej vydanie len pod podmienkou, že nebude v predaji ale len pre členov SANO a KPVS. Týmto ju možno považovať za prvý ponovembrový slovenský samizdat. „Spomienky“ politického väzňa na Leopoldov 1985-1990 boli pre mnohých aktérov novembra 1989, ktorí sa práve vtedy „zamatovo“ pretransformovali na demokratov nežiaduce. Žeravá téma vyvolávala duchov aj tam, kde by to nikto nečakal – v kruhoch disentu. Ľavičiarov i pravičiarov spájalo spoločné puto boja o moc a neželané spomienky akéhosi mukla mohli mnohé nároky na túto moc spochybniť. Pokiaľ bude na svete záujem o moc, bude vždy aj záujem o dobre utajených väzňov svedomia... Autor paradoxne prežil vzburu v Leopoldovskej väznici a dostal sa na slobodu až v apríli 1990 kedy naši politici vyhlasovali, že politickí väzni už v Československu nie sú. Nedožil sa ani dôchodku.

Marián Dudinský bol na základe vykonštruovaných a ŠtB zmanipulovaných dôkazov obvinený z najťažšieho zločinu aký sa vyskytuje v mierových časoch -zločinu vyzvedačstva! Bol obvinený zo špionáže v prospech USA, pretože si v 80. roku 20. storočia dovolil navštíviť "zastupiteľský úrad kapitalistického štátu" a tamojšiemu vicekonzulovi si dovolil odovzdať "tendenčne" upravený materiál pre Slobodnú Európu.

VYDAVATEĽSTVO Svetové združenie bývalých politických väzňov
ROK VYDANIA 1993
ISBN 80-900393-7-5
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 160
VÄZBA tvrdá
ROZMER 200 × 160 mm
HMOTNOSŤ 205 g

Ďalšie tituly od autora Marián Dudinský

Kmotrou mi bola ŠtB

Kmotrou mi bola ŠtB

Marián Dudinský

4,50 € Svetové združenie bývalých politických väzňov 1993