0

Oznam:
Z dôvodu prebiehajúcich inventúr u našich dodávateľov môže dôjsť k spomaleniu vybavovania vašich objednávok.

Kancelárka

Kancelárka

Pozoruhodná odysea Angely Merkelovej

Autor: Kati Marton
Vydavateľstvo: IKAR 2022
EAN: 9788055184074

Angela Merkelová bola odjakživa outsiderka. Ako dcéra kňaza vyrastala v Sovietmi okupovanom východnom Nemecku, v mladosti pracovala ako chemická výskumníčka a do politiky vstúpila až po páde Berlínskeho múru. A predsa sa o pätnásť rokov stala nemeckou kancelárkou a čoskoro aj neoficiálnou vodkyňou západného sveta.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - áno

17,01 € Bežná cena 18,90 €
 

Viac o knihe

Angela Merkelová bola odjakživa outsiderka. Ako dcéra kňaza vyrastala v Sovietmi okupovanom východnom Nemecku, v mladosti pracovala ako chemická výskumníčka a do politiky vstúpila až po páde Berlínskeho múru. A predsa sa o pätnásť rokov stala nemeckou kancelárkou a čoskoro aj neoficiálnou vodkyňou západného sveta.
Uznávaná spisovateľka Kati Marton sa podujala objasniť záhadu tohto nevídaného vzostupu. Vďaka výnimočnému prístupu ku kancelárkiným najbližším spolupracovníkom a čerstvo zverejneným dokumentom opisuje jedinečnú politickú genialitu, ktorá je tajomstvom Merkelovej úspechu. Niet iných moderných lídrov, ktorí by tak zručne čelili autoritárskej agresivite, presadili odvážne spoločenské opatrenia a v období ¬čoraz polarizovanejších krajín by pokojne zjednotili celý kontinent. Šikovne dostávala politikov pevnej ruky ako Putina či Trumpa tam, kde ich potrebovala, a mala čo robiť s prekvapivo komplikovanými vzťahmi so spojencami, ako bol Obama a Macron.
Táto žena, ktorá si až úzkostlivo stráži svoje súkromie, je vzorom pre každého, kto má ambíciu získať a udržať si moc a zároveň zostať verný svojim morálnym hodnotám. Kancelárka vrhá svetlo na jednu z najvýnimočnejších žien našich čias a je zároveň strhujúcim politickým životopisom, intímnym ľudským portrétom a veľavravným pohľadom na politické líderstvo v akcii.

Z anglického originálu The Chancellor (Simon & Schuster, USA 2021) preložil Peter Tkačenko.
Ukážka z textu

Keď Merkelová a Putin nastúpili do svojich funkcií, azda dúfali, že medzi ich národmi to bude lepšie – a možno aj medzi nimi.
Ich vzťah sa začal pozoruhodnou udalosťou z roku 2001. Neohrabane a pokorne pôsobiaci prezident Putin vtedy vystúpil v nemeckom parlamente, kde bezchybnou nemčinou vyjadril svoju túžbu po vrúcnejších vzťahoch a uistil Bundestag, že Rusko a Nemecko sú na tej istej strane. „Stalinistická totalitná ideológia už nemohla súťažiť s ideálmi slobody a demokracie... Politické rozhodnutie ruského národa umožnilo Sovietskemu zväzu... zbúrať Berlínsky múr,“ vyhlásil a šokujúco sa prihlásil k pádu železnej opony. „Rusko je priateľský, európsky národ,“ prisľúbil.
Nemeckí zákonodarcovia vyskočili na rovné nohy a nadšene mu tlieskali. Všimol si Putin, že v druhom rade rokovacej sály Bundestagu zostala sedieť budúca nemecká kancelárka a neusmieva sa? Angela Merkelová mu sotva zo slušnosti zatlieskala. Vedela niečo, čo západonemeckí poslanci azda nemali odkiaľ vedieť: príslušníci KGB len tak nezabúdajú na svoje hodnoty, výcvik a vernosť.

VYDAVATEĽSTVO IKAR
ROK VYDANIA 2022
ISBN 978-80-551-8407-4
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 344
VÄZBA tvrdá s prebalom
ROZMER 227 × 145 × 32 mm
HMOTNOSŤ 591 g

Ďalšie tituly od autora Kati Marton