0

Kategórie

O podnikání s nadhledem
český

O podnikání s nadhledem (Orientace)

Ján Košturiak - Karmelitánské nakladatelství 2014, EAN: 9788071958628

Svět kolem nás se dnes mění rychleji než v minulosti. To, co jsme se naučili ve škole, už nestačí a my se musíme stále učit něco nového a naopak se odnaučovat svým starým návykům. A to bývá někdy obtížnější než se naučit novinkám. Dnešní doba potřebuje podnikatele, kteří v tom, co dělají, hledají hlubší smysl než jen hromadění peněz. Podnikatele, kteří umějí být svým zákazníkům a klientům opravdu prospěšní, kteří dovedou sehnat práci svým lidem a kteří se také umějí podělit o svůj zisk s potřebnými. Knížka Jána Košturiaka se zaměřuje na podnikání, jeho pravidla a zákonitosti. Umí jít do detailů, protože podnikatelský úspěch závisí často na jedné přidané hodnotě, kterou druhý neumí nabídnout. Autor knihy zároveň píše o tom, co je v životě důležité, a jak zachovávání morálních hodnot souvisí s úspěchem i zúročením lidského potenciálu v podnikání. Podnikání je krásná věc, protože člověku umožňuje být naplno tvůrčí a zároveň plně odpovědný za to, co dělá.

9,55 € Detail
Spolupráca
slovenský

Spolupráca

Ján Košturiak - Christian Project Support, s.r.o. 2017, EAN: 9788089793266

JÁN KOŠTURIAK je človek, ktorý má pozitívnu deviáciu, snaží sa robiť svet lepším. Vo svojich knihách spája podnikanie a manažment s duchovnou cestou a morálnym rozvojom. Ukazuje nám, že hmotná prosperita je až druhoradá, je výsledkom etickej a spirituálnej prosperity a snahy byť v živote užitočným. Teda opačné garde, ako je v spoločnosti zvykom. Že to funguje, nie je správa zo scifi príbehu, ale osobná skúsenosť autora podoprená dlhoročnou praxou. Kniha SPOLUPRÁCA prináša konkrétne rady a impulzy, ako zmeniť pohľad na svet. Ako sa dá začať pomáhať (podnikať) takpovediac s prázdnymi rukami, stačia k tomu dve veci: otvorené srdce a vnútorné odhodlanie. Kniha SPOLUPRÁCA je aj o konkrétnych príbehoch ľudí, ktorých osudy sú fascinujúce. Ján Košturiak a jeho priatelia nás inšpirujú, prebúdzajú a ukazujú, že číra láska robí divy. Myšlienka sa po čase stáva skutočnosťou, pravé odhodlanie pohne horami a dobro plodí dobro. Poďte do sveta, kde veci vyzerajú rozprávkovo krásne, ale sú súčasťou našej reality. Juraj Jordán Dovala, biskup Cirkvi československej husitskej.

6,90 € Detail
Úvahy na každý deň
slovenský

Úvahy na každý deň

Ján Košturiak - Karmelitánske nakladateľstvo 2009, EAN: 9788089231744

Knižka úvahy na každý deň je súborom úvah a článkov, ktoré sa pozerajú na svet manažérov v širšej súvislosti života a hľadania jeho zmyslu. Mnohé knihy pre manažérov prinášajú „súbor najlepších praktík alebo rýchle cesty k úspechu.“ Táto kniha je skôr súborom úvah človeka, ktorý je sám manažérom a zároveň poradcom podnikateľov a manažérov. Autor nehľadá odpovede, ale otázky. Nepýta sa ako, ale hlavne prečo. V úvahách sa prelínajú situácie z podnikového a osobného života. Jej prvá časť je skôr súborom osobných úvah. V druhej časti sú poznámky, ktoré majú viac odborný charakter a provokujú manažérov a podnikateľov k novým pohľadom na ich prácu a živo. „V dnešnom rýchlom svete nemáme čas na otázky. Bez otázok však budeme márne hľadať správne odpovede“, píše autor. Svoje otázky zameriava na mnohé „paradogmy“ dnešného manažmentu a sveta. Podnik nie je stroj a ľudia v ňom nie sú ozubené kolesá. Náš život nie sú preteky s časom. Treba sa zastaviť a počúvať to, čo v dnešnom hluku nepočujeme a vidieť to, čo pri našom náhlení nevidíme.

2,90 € Detail
Peniaze v rukách kresťana
slovenský

Peniaze v rukách kresťana

Ján Košturiak - Don Bosco 2011, EAN: 9788080741648

Kazia peniaze charakter? Nedávate, že nedostávate spravodlivú mzdu? Ako meriate svoje bohatstvo? Peniaze nie sú cieľom nášho života. Dôležitá je služba druhým a Bohu.

1,50 € Detail
Vlastní cestou
český

Vlastní cestou

Ján Košturiak - PeopleComm 2015, EAN: 9788087917213

Tuto novou knihu Jána Košturika charakterizuje nejlépe tato citace z knihy: "Myslím si, že podnikání a svoboda, to je hlavně dřina a odpovědnost, někdy i probdělé noci a nepovedené plány. Je to především hledání, napravování chyb, učení se, skládání složité mozaiky. Nemám pro lidi, kteří si vybrali tuto cestu, žádné rady. Mohu jim říct jen to, aby vydrželi! Věřte, že pokud jste k něčemu povoláni, jste k tomu i vybaveni, přestože se vám dnes podlamují kolena a nevíte, co dál. Setkávejte se druhými lidmi, mluvte s nimi o svých problémech a hledejte svoji cestu. Pokud je třeba, vraťte se a pokračujte jiným směrem. Vnímejte signály z okolí, buďte citliví, rozvážní a mírní. Nedělejte kompromisy, pokud jde o vaše sny, svědomí nebo rodinu." Jedním z velkých přínosů knihy je to, že Ján se v ní dělí o své letité zkušenosti ze spolupráce především s českými a slovenskými podnikateli s velkým citem pro naše podnikatelské prostředí.

14,90 € Detail
Zjednodušovanie práce a života
slovenský

Zjednodušovanie práce a života

Ján Košturiak - Christian Project Support, s.r.o. 2019, EAN: 9788089793587

Ján Košturiak sa podujal na neľahkú úlohu: hovoriť o dnešnom zložitom, alebo ako napísal zlo-žitom svete. A hovoriť o ňom nielen jednoducho (pozor, nie zjednodušujúco), ale nás k tejto jednoduchosti inšpirovať. Ján Košturiak počúva ozveny slov, vie sa s nimi pohrávať, a tak zachytil, že v slove jednoducho znie nielen duch, ale aj ucho. Autor počúva tep súčasného sveta, ktorý už ani nevie, či je postmoderný, postfaktický alebo post-post aký. A slovo post zasa evokuje pôst. Kto by sa však v dnešnom hojne zásobenom svete postiť a odriekať. Ján Košturiak nám ukazuje, že je to nielen nevyh/nutné, ale nanajvýš potrebné. Má v sebe zdravé váhy, ktoré mu ukazujú správnu rovnováhu života. Jeho myšlienky, citáty, ale aj vizuálne argumenty, nás môžu spoľahlivo navigovať aj v našich každodenných zápasoch. Daniel Hevier, spisovateľ a vydavateľ Hevi Bratislava, Slovenská republika Myšlienky Jána Košturiaka sú blahodárnou rosou pre dnešnú technokratickú spoločnosť. Košturiak prepája svet práce, podnikania a manažmentu so zdravým sedliackym rozumom, s umením života a s láskavou spiritualitou. Učí nás vnútornému nastaveniu: keď niečo tvoríme, môžeme zároveň konať dobro, byť prospešný pre celok a pri tom duchovne rastieme. Košturiakove vhľady sú originálne a hlboké, zrkadlia múdrosť stvorenia a prirodzeného stavu vecí, pretože v nich prepája myslenie so srdcom. Jeho nová kniha Zjednodušovanie práce a života tak bude inšpirovať všetkých tvorivých ľudí, ktorí od života očakávajú viac. Juraj Jordán Dovala, biskup Cirkvi československej husitskej Brno, Česká republika

7,90 € Detail