0

Knihy

Vesmír Biografia

Vesmír Biografia

Autor: Murdin Paul
Vydavateľstvo: IKAR, a.s. 2023
EAN: 9788055189307

Najlepšia alternatíva k ceste do vesmíru Vydajte sa s autorom na originálnu a podmaňujúcu cestu životom vesmíru od prvých milisekúnd veľkého tresku až po súčasnosť, ba aj ďalej. Autor vychádza z posledných objavov v astronómii a opisuje najdôležitejšie postavy a udalosti spojené s existenciou vesmíru.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

22,41 € Bežná cena 24,90 €
 

Viac o knihe

Najlepšia alternatíva k ceste do vesmíru

Vydajte sa s autorom na originálnu a podmaňujúcu cestu životom vesmíru od prvých milisekúnd veľkého tresku až po súčasnosť, ba aj ďalej. Autor vychádza z posledných objavov v astronómii a opisuje najdôležitejšie postavy a udalosti spojené s existenciou vesmíru. Mapuje, ako sa rozvíjalo naše chápanie a poznanie kozmu, a ukazuje, ako veľkí myslitelia vyvodili hlboké pravdy aj z najjednoduchších pozorovaní. Vesmír vyrástol z detských čias a dnes astronómovia sledujú jeho prechod od dospelosti k blížiacemu sa strednému veku. Na záver autor ponúka letmý pohľad na budúcu starobu vesmíru a na to, čo to bude znamenať pre nás. Veľkolepé putovanie kozmom spojené so zaujímavým výkladom.

Profesor Paul Murdin (*1942) je zaslúžilý člen Inštitútu astronómie Cambridgeskej univerzity a člen Wolfson College. Od roku 1963 skúmal supernovy, čierne diery a neutrónové hviezdy. Je spoluobjaviteľom prvej hviezdnej čiernej diery Cygnus X-1, ktorá sa našla v našej Galaxii. Od roku 1981 pracoval na zriaďovaní observatórií na Kanárskych ostrovoch, v Anglicku a v Škótsku. V roku 1988 mu udelili Rad britského impéria a v roku 2011 dostal Cenu Kráľovskej astronomickej spoločnosti za služby astronómii. Súbežne s vedeckou prácou sa venuje mediálnej prezentácii astronomických tém pre BBC a ďalšie médiá.

Z anglického originálu preložila Mária Galádová.

VYDAVATEĽSTVO IKAR, a.s.
ROK VYDANIA 2023
ISBN -
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 312
VÄZBA tvrdá
ROZMER -
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Murdin Paul

Vesmír Biografia

Vesmír Biografia

Murdin Paul

22,41 € IKAR, a.s. 2023