0

Knihy

Marie Curieová

Marie Curieová

Priekopníčka, nositeľka Nobelovej ceny a objav rádioaktivity

Autor: Gunderman Richard
Vydavateľstvo: IKAR, a.s. 2023
EAN: 9788055187518

Komplexný portrét slávnej vedkyne doplnený o vzácne dokumenty z jej archívu Od diskriminácie a vylúčenia až po celosvetovú slávu, od úzkoprsých tradícií až po začiatok novej éry žien vo vzdelávaní a vede, od neznámeho Poľska až po jedno z najdôležitejších svetových centier vzdelanosti v Paríži, od hlbokého zúfalstva až po lásku.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

17,91 € Bežná cena 19,90 €
 

Viac o knihe

Komplexný portrét slávnej vedkyne doplnený o vzácne dokumenty z jej archívu

Od diskriminácie a vylúčenia až po celosvetovú slávu, od úzkoprsých tradícií až po začiatok novej éry žien vo vzdelávaní a vede, od neznámeho Poľska až po jedno z najdôležitejších svetových centier vzdelanosti v Paríži, od hlbokého zúfalstva až po lásku. To všetko je príbeh Marie Curieovej, jednej z najvýznamnejších vedeckých osobností, akú kedy svet poznal, najvýznamnejšej vedkyne, aká kedy žila.

Marie Curieová bola prvou ženou, ktorá získala Nobelovu cenu, jedinou ženou, ktorá ju získala dva razy, a jedinou osobou, ktorá ju získala v dvoch rôznych vedeckých oblastiach. Tento životopis plne vystihuje vedecké a ľudské aspekty jej života, pričom podrobne opisuje jej búrlivú osobnú históriu v čase spoločenských prevratov aj boj o uznanie vedeckej práce v období, keď ženy ako vedkyne boli takmer neznáme. Jej práca prispela k pochopeniu štruktúry atómu a vďaka tomu i štruktúry fyzikálneho sveta a položila základy moderných liečebných postupov, ako je rádioterapia. Jej príklad naďalej inšpiruje milióny ľudí na celom svete.

Kniha je určená širokej verejnosti a mnohým ľuďom sprostredkuje nový pohľad na osobnosť Marie Curieovej.

Z anglického originálu preložila Barbora Al Zafari.

VYDAVATEĽSTVO IKAR, a.s.
ROK VYDANIA 2023
ISBN -
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 160
VÄZBA tvrdá
ROZMER 245 × 191 × 18 mm
HMOTNOSŤ 672 g

Ďalšie tituly od autora Gunderman Richard

Marie Curieová

Marie Curieová

Gunderman Richard

17,91 € IKAR, a.s. 2023