0

Knihy

Vulkanológia

Vulkanológia

Autor: Vlastimil Konečný , Monika Huraiová
Vydavateľstvo: UNIVERZITA KOMENSKÉHO BRATISLAVA 2020
EAN: 9788022349208

Do rúk sa nám dostáva obsiahla a kvalitne spracovaná vysokoškolská učebnica, ktorá sumarizuje súčasné poznatky z oblasti vulkanológie. Ide o vedný odbor, ktorý sa zaoberá vulkanickými procesmi, formami a produktmi vulkanickej činnosti, ako aj rizikami vyvolanými priebehom vulkanickej aktivity.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

33 €
 

Viac o knihe

Do rúk sa nám dostáva obsiahla a kvalitne spracovaná vysokoškolská učebnica, ktorá sumarizuje súčasné poznatky z oblasti vulkanológie. Ide o vedný odbor, ktorý sa zaoberá vulkanickými procesmi, formami a produktmi vulkanickej činnosti, ako aj rizikami vyvolanými priebehom vulkanickej aktivity. Vulkány zohrali významnú úlohu v histórii našej Zeme od kozmického štádia jej vývoja, ako aj počas celého geologického vývoja. Ich aktivita s mierne zníženou intenzitou pretrváva dodnes.
Autori nás sprevádzajú celým vulkanickým procesom, podrobne opisujú jednotlivé typy erupcií a príčiny ich vzniku. Učebnica taktiež prináša príklady vulkanických štruktúr, foriem a produktov na našom území. Obsahuje veľké množstvo autorských kresieb Vlastimila Konečného, ktorý v nich skĺbil svoju lásku k výtvarnému umeniu a geológii.
Ambíciou tohto textu je vzbudiť záujem o štúdium vulkanológie a poukázať na to, že ide o veľmi komplexnú a dynamickú vednú disciplínu.

VYDAVATEĽSTVO UNIVERZITA KOMENSKÉHO BRATISLAVA
ROK VYDANIA 2020
ISBN 978-80-223-4920-8
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 340
VÄZBA mäkká
ROZMER 290 × 205 mm
HMOTNOSŤ 900 g

Ďalšie tituly od autora Vlastimil Konečný , Monika Huraiová

Vulkanológia

Vulkanológia

Vlastimil Konečný , Monika Huraiová

33 € UNIVERZITA KOMENSKÉHO BRATISLAVA 2020