0
Schopní všetkého

Schopní všetkého

Autor: Klas Ekman
Vydavateľstvo: IKAR 2021
EAN: 9788055179131

Sú cesty, z ktorých niet návratu Tridsiatnici Anna a Johan sa ubytujú v malomestskom hoteli, aby si tam užili spoločný víkend ako milenci. Johan kvôli Anne práve opustil svoju manželku a teší sa na vášnivú noc. Anna má však iné úmysly: rozhodla sa ich aféru ukončiť. Rodina je totiž pre ňu dôležitejšia ako jej neustála túžba po šťastí.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - áno

13,41 € Bežná cena 14,90 €
 

Viac o knihe

Sú cesty, z ktorých niet návratu

Tridsiatnici Anna a Johan sa ubytujú v malomestskom hoteli, aby si tam užili spoločný víkend ako milenci. Johan kvôli Anne práve opustil svoju manželku a teší sa na vášnivú noc. Anna má však iné úmysly: rozhodla sa ich aféru ukončiť. Rodina je totiž pre ňu dôležitejšia ako jej neustála túžba po šťastí. Víkend sa však nevyvíja podľa očakávania ani jedného z nich. Tragická chyba so smrteľnými následkami prinúti párik milencov urobiť osudové rozhodnutie, ktoré navždy zmení ich životy. Klas Ekman prináša strhujúci triler o úplne obyčajných ľuďoch, ktorým sa okolnosti vymknú spod kontroly a ocitnú sa v desivom víre udalostí, kde každý krok môže byť fatálnou chybou.

Zo švédskeho originálu De Kapabla (Bookmark Förlag, Stockholm 2020) preložila Jana Obertová.
Ukážka z textu

Keď ju videl po prvý raz, napadlo mu, že vyzerá divoko.
Aj taká bola. Obaja boli viac ako mierne opití, tak sa to začalo.
Po nejakom čase sa znovu stretli a cítili sa trápne. Potom sa stretli opäť. A zasa. Chceli to nejako usporiadať. Tak to však nefungovalo. Začalo sa niečo, čo nešlo ukončiť.
„Kladieš veľmi dobré otázky,“ skonštatovala.
Možno, ale súviselo to aj s tým, že nemal veľmi o čom rozprávať. Najmä v porovnaní s ňou. Nikdy nebol taký šťastný a jakživ nestretol takú skvelú ženu. Anna mala pod kontrolou všetko. Prečítala podstatne viac kníh ako on, videla všetky filmy, navštívila mnoho koncertov. Vyskúšala drogy, hoci nijaké tvrdšie. Žila život, aký si prial žiť ako mladý.
Najlepšie, čo ho mohlo v živote postretnúť, bol fakt, že na ňom našla niečo, prečo sa doňho zamilovala. Kým sa nestretli, okrem začiatku s Märtou, sa cítil celkom prázdny.
Märta bola jeho prvým dievčaťom a práve to ho očarilo. Anna ho prinútila cítiť sa zaujímavejšie. Tvrdiť, že ho vzkriesila z mŕtvych, bolo určite smiešne, ale Johan si to popravde myslel. V každom prípade v ňom niečo odkryla. Dosiaľ nevysvetliteľnú chuť do života.

VYDAVATEĽSTVO IKAR
ROK VYDANIA 2021
ISBN 978-80-551-7913-1
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 352
VÄZBA tvrdá
ROZMER 206 × 135 × 30 mm
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Klas Ekman

Všeho schopní

Všeho schopní

Klas Ekman

15,18 € Kalibr 2022
Schopní všetkého

Schopní všetkého

Klas Ekman

13,41 € IKAR 2021