0
Perlová sestra
Novinka slovenský

Perlová sestra

Lucinda Riley - Vydavateľstvo Tatran 2020, EAN: 9788022210607

Štvrtá sestra CeCe D´Apliése nemala nikdy pocit, že niekam patrí. Po smrti nevlastného otca, tajomného milionára tatka Slaného, sa ocitne na životnej križovatke. V zúfalstve sa rozhodne odísť z Anglicka a pátrať po svojej minulosti. Má jedinú stopu - čiernobielu fotografiu a meno ženy, ktorá žila v Austrálii pred vyše sto rokmi. Cestou do Sydney sa zastaví v Thajsku, kde stretne záhadného a tajuplného Acea, muža rovnako osamelého ako ona. Dávno predtým dostane mladá Kitty McBridová, dcéra chudobných škótskych rodičov, ponuku vycestovať do Austrálie ako spoločníčka bohatej dámy, pani McCrombieovej. Po príchode do Adelaide sa jej osud dramaticky prepletie s osudom identických dvojčiat - impulzívneho Drummonda a ambiciózneho Andrewa, ktorý je dedičom perlového impéria. Kitty ako jedna z prvých austrálskych podnikateliek dovedie obchod s perlami do netušeného rozkvetu. CeCe dorazí do Austrálie a ocitne sa v spaľujúcej horúčave červených planín vnútrozemia. Niečo hlboko v duši rezonuje s energiou tohto kraja a znovu sa jej vráti schopnosť a radosť z maľovania. CeCe uverí, že tento rozľahlý divoký kontinent jej ponúka niečo, čo nikdy nedúfala nájsť: pocit, že niekam patrí, pocit, žč má domov...

16,91 € Detail
Královská krev Pomsta a vykoupení
český

Královská krev Pomsta a vykoupení

Alejandro Jodorowsky - Crew 2020, EAN: 9788074498763

Krále Alvara sužuje osud. Konečně se mu podařilo dosáhnout míru se sousedním královstvím a zasnoubit svého syna s dcerou krále Honima. Oba stárnoucí vládci se těší představou, jak bude jejich vnuk vládnout spojené říši. Avšak jejich nevděční potomci mají jiné plány a nehodlají se vzít... Legendární scenárista Alejandro Jodorowsky završuje svůj temný příběh plný zrady, násilí a nepatřičných tužeb, a talentovaný Dongzi Liu mu opět výtečně sekunduje nádhernou kresbou.

17,93 € Detail
Bílý písek 3
český

Bílý písek 3

Brandon Sanderson - TALPRESS 2019, EAN: 9788071977452

Zdrcený a zbavený síly se Kenton snaží udržet dunmistry pohromadě proti politickým i osobním soupeřům, kteří se proti nim spikli. Rozhoduje jediný okamžik, v němž si musí sáhnout až na dno svých schopností, aby se mohl postavit protivníkům z vlastních řad a objevit pravdu o přepadení, které připravilo o život jeho otce a téměř zničilo dunmistrovství jako takové. Bílý písek představuje nový, rychle se vyvíjející a akcí nabitý segment úžasné kosmírské série Brandona Sandersona, nejprodávanějšího autora New York Times.

20,64 € Detail
Korona čriepky
slovenský

Korona čriepky

Pavol Demeš - Marenčin PT 2020, EAN: 9788056907023

V čase korona krízy mnohých všeličo postihlo a niektorí sa aj nakazili. Pavol Demeš sa dobrovoľne nechal nakaziť vtipom a ironickým pohľadom na situáciu, ktorej koniec je už azda v dohľadne. Urobil dobre. Jeho denník nás presviedča o tom, že aj najvážnejšie veci sa dajú zvládnuť s humorom. O tom, že ak nám nechýba humor, nemôžeme podľahnúť panike. Milan Lasica, humorista, herec, spisovateľ Pavol Demeš (1956, Vráble) je občiansky aktivista, bývalý minister medzinárodných vzťahov SR, spoluzakladateľ SAIA-SCTS pre tretí sektor, fotograf a politický analytik.

8,41 € Detail
Milostné zasvěcení
český

Milostné zasvěcení

Oscar Vladislav de Lubicz-Milosz - RUBATO 2020, EAN: 9788087705780

Předkládaný román je dílo v několika ohledech jedinečné: po formální stránce je jakousi lehce ironickou syntézou dekadentní prózy Miloszovy doby a libertinského románu 18. století, kdy se odehrává příběh jeho hrdiny, protřelého a cynického italského šlechtice, který teprve ve zralém věku poznává hlubokou lásku. Svorníkem, který ducha příběhu sjednocuje, jsou Benátky; ale velký je Miloszův román tím, že předkládá strhující mystiku lásky a je vášnivou obhajobou pozemské lásky jako nevyhnutelného předstupně Lásky v Bohu, té absolutní. „Milostné zasvěcení“ je tedy nutno číst jako zasvěcení láskou a k Lásce.

13,65 € Detail
Šlehy V Síti
český

Šlehy V Síti

Ivan Langer - Jonathan Livingston 2020, EAN: 9788075511669

Šlehněte si Langera! „Šlehy“ jsou břitké glosy a krátké postřehy, kterými Ivan Langer komentuje aktuální politické a společenské dění. Bez obalu, s vtipem, nadhledem i s přiměřenou dávkou sarkasmu a ironie. O koronaviru, o vládě, o Evropě, o Babišovi, o lidech i o sobě. Pro pobavení i k zamyšlení, v kapesním formátu ideálním na cesty. Kniha navazuje na předchozí úspěšné tituly V Síti (2016), V Síti 2 (2017) a Sochobásně V Síti (2018).

6,99 € Detail
Balada o dřevěném světě
Novinka český

Balada o dřevěném světě

Vladimír Kučera - Pulchra 2020, EAN: 9788075640475

oubor čtyř povídek z pozůstalosti známého novináře a publicisty, moderátora pořadu Historie.cz, Vladimíra Kučery. Kniha Balada o dřevěném světě, nazvaná podle jedné z povídek, vypráví o tradičním, původním způsobu bytí v relativně uzavřených komunitách, založeném na jemně tkaném předivu sice nepsaných a nevyslovených, avšak všemi respektovaných pravidlech. Mohou to být například pravidla klukovských válek mezi Mejťáky a Křešínskými, nebo zvyklosti, jimiž se řídí sousedský život na vesnici, či společenství trampů a příznivců folkové hudby. Kučera ve svých textech vypráví o tom, co se může stát, když do takovýchto uzavřených světů vstoupí někdo zvenčí, někdo, kdo se takzvaně „vyzná“, a začne ovlivňovat život v okolí podle své povrchní povahy a mentality a vše přizpůsobovat svým záměrům i svému prospěchu. To se nemusí odehrávat jen v „znormalizovaném“ Československu let sedmdesátých, ale třeba i po skončení Velké války ve druhé dekádě minulého století.

8,85 € Detail
Lone Wolf Prokletí z Ruelu
český

Lone Wolf Prokletí z Ruelu

Joe Dever - Mytago 2020, EAN: 9788087761571

Jsi velmistr Osamělý Vlk, poslední z rytířů řádu Kai ze Sommerlundu. Porazil jsi Temné pány z Helgedadu a pomstil tak své zavražděné druhy. Poté ses ujal výcviku nových rekrutů a obnovil jsi řád Kai. Nyní však čelíš nové hrozbě, zlověstným Cenerským druidům, kteří se chystají do světa vypustit ničivý morový virus. Tvým úkolem bude najít a zničit virus a zajistit, aby se jejich zločinný plán už nikdy nemohl zopakovat. Dobrodružství Lone Wolfa představují unikátní interaktivní sérii, v níž se každý čtenář stává hrdinou a sám rozhoduje o průběhu napínavého příběhu. Každou epizodu lze hrát samostatně, nebo je lze zkombinovat a získat tak fantastický RPG epos. Vydání obsahuje navíc bonusové dobrodružství.

15,54 € Detail
Priznané prózy Jána Johanidesa
slovenský

Priznané prózy Jána Johanidesa

Daniel Hevier - Literárne informačné centrum 2020, EAN: 9788081191299

Daniel Hevier prečítal po čase znova všetky diela Jána Johanidesa tak, ako postupne vychádzali. Tentoraz ich prečítal naraz, aby sa o svoju novú čitateľskú skúsenosť, radosť z putovania húštinami textu, ale aj spoločenského a literárneho kontextu podelil s čitateľmi. Ponára sa do labyrintu Johanidesových súvetí. V detailoch slovných spojení odhaľuje neraz nové pohľady na dielo tohto majstra európskej epiky. Kniha zameriava pozornosť na univerzálnosť Johanidesovho myšlienkového odkazu.

10,20 € Detail
Diaľavy
slovenský

Diaľavy

Bojan Angelov - Vydavateľstvo SSS 2020, EAN: 9788081941245

Bojan Angelov, riaditeľ vydavateľstva Bulharský spisovateľ, predseda Zväzu bulharských spisovateľov a mimoriadny člen Spolku slovenských spisovateľov, okrem vyše dvadsiatky básnických zbierok je autorom aj niekoľkých vedeckých monografií, publicistických a literárnokritických kníh. Charakterizujú ho uvažovanie, kontemplácia, stlmenie citov. Tieto črty sú badateľné v jeho neskoršej tvorbe. Vo svojej poézii nie je obdivovateľom ani silných tónov, ani jasných farieb. Ako tvorca uprednostňuje mäkké pastelové farby: akvarely, namaľované s vycibrenosťou a ľahkosťou. Jemu je cudzí pátos bijúci do očí, suchopárnosť. Ide o vedome zvolenú pozíciu, ktorá zodpovedá adekvátnejšie estetike a poetike súčasného umenia - svetového aj bulharského. Jeho lyrika je ovplyvnená množstvom kultúrnych asociácií v oblasti mytológie, histórie, geografie, vojenských záležitostí - to znamená takmer vo všetkých oblastiach života. Jeho snaha o originálnosť sa prejavuje na všetkých úrovniach: zmyslovo obrazne a rytmicko-intonačne.

6,71 € Detail
Teta Mona s Lízou
slovenský

Teta Mona s Lízou

Milan Abelovský - Vydavateľstvo SSS 2020, EAN: 9788082021250

Autor tejto zbierky prvé kroky absolvoval v rôznych časopisoch. Debutoval zbierkou poézie Chvíľa zblíženia (1991), ocenenou prémiou Literárneho fondu, po ktorej nasledovali zbierky Jaspis a karneol (1997), Zľutovnica (2003), Čerešne v hanebnej ulici (2014) a Biela osnova (2019). V najnovšej zbierke M. Abelovský ponúka vlastný pohľad na svet, vypovedá o hľadaní a nachádzaní ako o istých atribútoch života. Pôsobivé prerozprávanie príbehov prostredníctvom jeho poézie je čaro, ktoré neraz pohladí dušu. "Dívam sa von z nemocničného okna a z ulice hľadí na mňa niekto ako ja. Popred nás prechádza život, zdravie, sila... Každý stojí na svojej strane spustených závor." Predchádzajúce knihy sú plné emocionálnej racionality. Jeho videnie reálneho sveta je v tejto zbierke plné detailov, akejsi alchýmie so slovom. "O tento kus cesty lesom sa delím s hnedým medveďom. Dole jaminou sa šmýkal, lístím vytierajúc hlísty." Básnik vie originálnym spôsobom obrazotvornosťou spájať prírodné obrazy. Ak chce čitateľ zažiť pekný, priam neopakovateľný zážitok, upriamujeme ho práve na túto zbierku. Prajeme každému čitateľovi, ktorý siahne po tejto zbierke, aby našiel práve takú báseň, ktorá sa ho osobne dotkne.

5,87 € Detail
Rozbité okno
český

Rozbité okno

C. M. Ewan - OLDAG 2020, EAN: 9788074112591

Manželé Tom a Rachel Sullivanovi, jejich třináctiletá dcera Holly a pes Buster odjedou z Londýna do luxusní horské chaty u jezera ve Skotsku, která patří jejich společnému příteli a Tomovu šéfovi Lionelovi. Tom a Rachel před nedávnem přišli o šestnáctiletého syna Michaela, jenž zahynul při autonehodě spolu se svou přítelkyní Fionou. Michael řídil otcovo auto, ačkoli ještě neměl řidičský průkaz, a auto si vzal bez otcova vědomí. Tom se jen stěží vyrovnává se synovou lehkovážností. Rachel se naopak pokouší Michaelovo selhání obhajovat a chce mu odpustit. Mezi manžely vzniká napětí, které Tom řeší odchodem od rodiny. Na večírku pořádaném pro sponzory nabídne Lionel manželům Sullivanovým možnost strávit nějaký čas v přepychové chatě u jezera ve Skotsku, aby měli možnost strávit čas v naprostém soukromí a pokusili se dát zase jako rodina dohromady. Při odchodu z večírku dochází k přepadení dcery Holly, kterému ani jeden z rodičů nedokáže zabránit, ačkoli se to stane před jejich očima. Pachatele se nepodaří chytit. První dojmy ze sídla jsou ohromující. Je zde veškeré nejmodernější vybavení, technické vymoženosti, o kterých se jim ani nesnilo. Kolem sídla je plot, který je ze všech stran zabezpečený elektronikou, takže příjezd a odjezd bez znalosti hesel je nemožný. Přesto hned první den rodina uslyší zvuky připomínající rozbíjející se sklo a šlapání ve střepech. Je třeba vypátrat, kdo a jak se dostal dovnitř, kde se ukrývá a proč přišel… ________________________________________

11,94 € Detail
Herec k nepřežití
český

Herec k nepřežití

Albert Čuba - Bílý Vigvam 2020, EAN: 9788027073320

Milana Nikla byste za kamaráda pravděpodobně nechtěli - je samolibý, netrpělivý, pro ostré slovo nejde daleko. A že by mu to nějak extra pálilo, to se taky nedá říct. Skoro to vypadá, že je mu navěky souzeno zůstat hercem lokálního významu, jenže jak je známo - štěstí se může usmát i na ty, kdo si to nezaslouží. A Milanovi se tak z ničeho nic začnou plnit sny. Albert Čuba ve své literární prvotině odhaluje zákulisí oblastního divadla i každodenní problémy jeho herců. Činí tak na základě vlastních zážitků a s pořádnou dávkou humoru. Svým čtenářům názorně ukazuje, že aby se z člověka nestal morous, nesmí mu chybět nadhled. Herec k nepřežití je zkrátka zábavnou sondou do duše jednoho zneuznaného umělce a bez příkras odkrývá, co všechno obnáší život na prknech, který znamenají svět…

9,95 € Detail
Paměť Babylonu
český

Paměť Babylonu

Christelle Dabos - Baobab 2020, EAN: 9788075151117

Po dvou letech a sedmi měsících nekonečného čekání na rodné Animě se Ofélie rozhodne jednat. Thornova stopa vede na kosmopolitní a hypermoderní Babylon: podivuhodnou archu dvojčat Polluxe a Heleny. Díky svému talentu, ale pod falešným jménem se stává studentkou akademie Dobré rodiny, aby tam pokračovala v pátrání po pravé totožnosti Boha. Kdo je vlastně Bůh a je skutečně tajemnou prapříčinou rozpadu starého světa a zároveň tvůrcem všech Duchů rodin, kteří na archách vládnou? A kdo jsou nebezpeční a tajemní lordi LUXu? Napětí stoupá, barokní dekorace Metropolis nahradily snové kulisy ideálního města budoucnosti, kde se technika snoubí se vzděláním… Přesto části archy mizí v prázdnotě a Ofélie se pohybuje na ostří nože, kdy jediný neopatrný krok může znamenat prozrazení. Může vůbec někomu věřit? A především: kam zmizel Thorn, její ledový muž z Pólu? Má šanci ho na Babylonu objevit?

19,93 € Detail
Z dědkova šuplíku
český

Z dědkova šuplíku

Dědek Beskydský - REPRONIS -0001, EAN: 9788073294588

Kniha plná osobních příběhu autora. Dědek čas od času sepsal a ukládal své příběhy do šuplíku. Ať si všichni jeho blízcí na něho pak vzpomenou s úsměvem na tváři, protože úsměv tvář zdobí a život bez veselé mysli by stál za prd.

7,95 € Detail
Podivný motiv k vraždě
český

Podivný motiv k vraždě

- VÍKEND 2020, EAN: 9788072225132

3,08 € Detail
Nežádoucí účinky ticha
český

Nežádoucí účinky ticha

Josef Kučera - Pavel Mervart 2020, EAN: 9788074654152

Po debutové sbírce Polykat peří (Pavel Mervart, 2019) přichází Josef Kučera s druhou sbírkou, která nese název Nežádoucí účinky ticha. Dominantním motivem sbírky je ticho, které je na straně jedné symbolem klidu, prostoru pro vnitřní bilancování a reflexi, na straně druhé je však nevyhnutelně zdrojem možného neporozumění a napětí, které je mnohdy v básních reflektováno. Tematicky i graficky navazuje na předchozí sbírku Polykat peří, avšak přináší básně s konzistentnější poetikou a civilním výrazem. Sbírka obsahuje jak básně dosud nepublikované, tak básně, které byly v mezidobí publikovány časopisecky v Hostu, Tvaru, Revue Pandora a Protimluvu.

5,95 € Detail
Kouřový démon
český

Kouřový démon

Patricia Briggs - FANTOM Print 2020, EAN: 9788075940698

Jsem Mercedes Athena Thompsonová Hauptmanová. Mojí jedinou "superschopností" je to, že se umím proměnit v osmnáctikilového kojota. A spravuju Volkswageny. Mám ale přátele na prazvláštních místech a záda mi kryje vlkodlačí smečka. A vypadá to, že tentokrát budu pomoc potřebovat. P řed stovkami let žili fae v říši Pod Kopcem - dokud se jim neuzavřela. Zanechali tam své paláce a truhlice s magickými artefakty. A taky své zajatce a mazlíčky. Bez dohledu fae bloumali ti tvorové volně zeměmi Pod Kopcem a páchali obrovské škody. Přežili jen ti nejděsivější. Teď jeden z těch zajatců utekl. Může vypadat jakkoli, přijmout jakoukoli podobu. Jakmile vás ale kousne, převezme nad vámi kontrolu. Jeho cílem je šířit chaos a zkázu. Může vás donutit udělat cokoli - třeba i zabít toho, koho nejvíce milujete. A teď je tady, v Tri-Cities. Na mém území. Nezůstane tu. Nesmí, pokud s tím já budu moct něco udělat.

13,94 € Detail
Arcimág
český

Arcimág

R.A. Salvatore - FANTOM Print 2020, EAN: 9788075940681

Temnota, která se snesla na Sever, zmizela a pro vítěznou Mitrilovou síň nadešel nový den. Jenže bez ohledu na to, jak světlé se věci zdají na povrchu, vědí Drizzt a jeho společníci, že to, co se ukrývá pod jejich nohama, je nasáklé zlem a nepředstavitelnou mocí. Temní elfové Menzoberranzanu, a to včetně mocného arcimága Grompha, však s Drizztem ještě neskončili. Pohlceni bojem o moc a přesvědčeni o tom, že byli zahnáni do kouta, by drowové mohli podlehnout takovému zoufalství, že by povolali démonské síly z nejhlubší Propasti a způsobili tak katastrofu, na jakou by nemohly být připraveny ani Temné říše. V Arcimágovi lze najít vše, po čem Drizztovi fanoušci touží: akci, dobrodružství, postavy uchvacující jak válečnickým duchem, tak hlubokým soucitem, a taky pěknou řádku zákeřných temných elfů!

14,74 € Detail
Skoro modlitby
český

Skoro modlitby

Karel Čapek; Martin C. Putna - BIBLION 2020, EAN: 9788087282588

Karel Čapek mluví mnoha hlasy. Některé se modlí, některé rouhají, některé řeší věci jakoby zcela neduchovní. Některé jsou hlasy postav, některé vypravěčů. Někdy mluví autor mladě bouřlivý, někdy dozrále usazený, někdy tragicky prohloubený blízkým koncem. Z těch hlasů by bylo možné sestavit mnoho knížek. Skoro modlitby jsou sebrány napříč hlasy, žánry i vývojovými etapami tak, aby se s nimi nemodliči mohli modlit a kostelní nechodiči si k nim chodit pro útěchu. Knihu sestavil a glosoval Martin C. Putna, který se zaobírá duchovními dějinami evropskými i českými, také napříč konfesemi a žánry. Po Karlu VI. Schwarzenbergovi (Torzo díla), Janu Kollárovi (Překlad a výklad Slávy dcery) a Václavu Havlovi (Duchovní portrét v rámu české kultury) došel ke Karlu Čapkovi.

9,15 € Detail