0

Kategórie

Klbko zmijí (limitovaná edícia) - No: 21
slovenský

Klbko zmijí (limitovaná edícia) - No: 21

Dominik Dán - Slovart 2020, EAN: 2020020021

Kniha je číslovaná - má poradové číslo 21 a podpísaná autorom. Zatknúť a usvedčiť páchateľa trestného činu vraždy je ťažká práca aj pre odborníkov z oddelenia vrážd. Do cesty sa občas postaví nedostatok použiteľných stôp z miesta činu, neochota svedkov vypovedať, neochota svedčiť na súde, ďalšie nepredvídateľné okolnosti. Najhoršia zo všetkého je zrada z vlastných radov, tlak pokrivených nadriadených funkcionárov, ktorým vidina ľahkého zisku zatemnila mozog, vymazala elementárne princípy slušnosti a korektnosti. Tak to bolo aj v prípade dvoch vrážd, ktoré spolu zdanlivo nesúviseli. Neznámy strelec popravil doma v posteli okresného prokurátora a o dva dni neskôr kandidáta na starostu okrajovej mestskej časti. Korupčná aféra okolo zavraždeného prokurátora dostane jasnejšie kontúry, až keď sa detektívom podarí nájsť dobre schovanú prokurátorovu asistentku. Od jej výsluchu naberie vyšetrovanie nový smer, ktorý musia detektívi z oddelenia vrážd pred nadriadenými tajiť. Podozrenie, že im niekto zhora pozerá na prsty a snaží sa s nimi manipulovať, prerastie v istotu. Detektív z oddelenia vrážd Richard Krauz tuší, že priamy úder na skorumpovaných papalášov im dá riadne zabrať a riešenie záhady dvoch beštiálnych vrážd bude bolestivé.

39,90 € Detail
Obeta
slovenský

Obeta

Ellison Cooperová - IKAR 2020, EAN: 9788055173290

Neurologička, staršia zvláštna agentka Sayer Altairová, skúma mysle psychopatov. Po strelnom zranení je konečne zase v teréne. Do služby ju povolali, keď agent FBI vo voľnom čase pri prechádzke so psom špeciálne vycvičeným na hľadanie mŕtvol spadol do jaskyne plnej ľudských kostí. Kostrové pozostatky nájdené hlboko v Shenandoahskom národnom parku vo Virgínii majú dvadsať rokov a rovnako dlho je nezvestná aj miestna tínedžerka. Sayerin tím medzi kosťami nájde dve čerstvé mŕtvoly, a tak odložený prípad opäť otvoria. Čoskoro vyjde najavo hrozivá skutočnosť – s ich smrťou má niečo spoločné žena, ktorú nedávno uniesli aj s jej malou dcérou. Sayer musí odhaliť súvislosť medzi starými pozostatkami a novými telami, skôr než sa unesená matka a dieťa stanú ďalšími obeťami. Vrah je však vždy krok pred ňou. Útočí na členov tímu a sabotuje ich úsilie. Sayer už pomaly nevie, komu môže dôverovať. Nečakane dostane nevyžiadajú pomoc od subjektu 037, jedného z anonymných psychopatov, ktorých mysle skúma. Ide o mocného človeka vo Washingtone, D. C., a ten nemieni dovoliť, aby akýsi sériový vrah ohrozil jeho vlastný zlovestný plán, ktorý sa týka Sayer. Z anglického originálu Buried (Minotaur Books, an imprint of St. Martin’s Publishing Group, New York 2019) preložila Jana Seichertová. Ukážka z textu Kona zrazu zabrechala. Nebolo to však hlboké haf, ktoré ju naučili používať pri hľadaní živých ľudí. Tentoraz štekla vyšším tónom a narovnala chvost ako zakaždým, keď zacítila telo. Upozorňovala ho na ľudskú mŕtvolu. „Dnes nepracujeme. Poďme.“ Mávol psovi, aby šiel ďalej, ale Kona zase zavetrila a odmietla sa pohnúť z miesta. Max a Kona ako dvojčlenný tím K9 FBI sa špecializovali na hľadanie stratených ľudí, mŕtvych alebo živých. Sučka bola zjavne pevne presvedčená, že zrazu sú v službe. Max zastal a vzdychol si. Neskorý obed, na ktorý chcel zájsť k matke po dlhej túre v horách, pravdepodobne nestihne. Určite už chystá hostinu iba preňho, a ak teraz návštevu odriekne, nepochybne za to draho zaplatí. „Naozaj si niečo zacítila?“ Kona znovu štekla a potom urobila niečo, čo Max za štyri roky ich spolupráce ani raz nezažil - zakňučala. Maxovi sa od strachu zježili vlasy na zátylku.

14,90 € Detail
Venuša zo zátoky - CD
slovenský

Venuša zo zátoky - CD

Dominik Dán - Publixing 2019, EAN: 5060374031227

Pohodovú prázdninovú atmosféru leta v roku 2009 naruší hrôzostrašný nález dievčenského tela bez hlavy a rúk. Torzo pláva v ramene rieky neďaleko lodenice, mladí športovci zažijú na tréningu ozajstný šok. O dva dni sa na opačnom konci mesta v zátoke rieky nájde odseknutá hlava. Prípad sa začne nepríjemne a hlavne nepredvídateľne zamotávať. Extrémne horúce leto komplikuje vyšetrovanie nielen milovníkom snehu a dažďa, akým je detektív Richard Krauz, ale aj odolnejším kolegom. Do života oddelenia vrážd v Našom Meste zasiahnu okrem rozsekaného dievčaťa aj iné tragické udalosti. Prvý raz od založenia samostatného oddelenia špecializujúceho sa na najzávažnejšie trestné činy zažijeme tragédiu priamo v radoch detektívov. Od tohto pamätného leta v roku 2009 vraždárska partia už nikdy nebude kompletná, ale úľavy im žiadny nadriadený funkcionár nepovolí. Realita býva občas krutá ? so stratami sa ráta na každom vojnovom poli, no boj treba doviesť do úspešného konca, nech sa osud vzpína, ako chce.

13,95 € Detail
Kľúčový svedok
slovenský

Kľúčový svedok

Jorn Lier Horst - Premedia 2019, EAN: 9788081598449

Preben Pramm ležal týždeň zviazaný a mŕtvy vo svojej obývačke, kým ho našli. Všetko naznačuje tomu, že ho vrah pred smrťou brutálne mučil. Dom je prevrátený hore nohami, vrahovia však zrejme nenašli, čo hľadali. Aké tajomstvo strážil nenápadný starec, ktorý nemal rodinu ani priateľov? Kľúčový svedok je debutom jedného z najúspešnejších škandinávskych autorov detektívok. Román, ktorý sa zakladá na skutočnom kriminálnom prípade, je zároveň prvou knihou série o hlavnom inšpektorovi Williamovi Wistingovi.  

12,95 € Detail
Každému podle zásluh
český

Každému podle zásluh

Josef Hendrych - MHA 2019, EAN: 978802707582

Kniha obsahuje dva zcela rozdílné příběhy. Každému podle zásluh je napínavý detektivní příběh ze současné Prahy. Hlavní hrdina, soukromý detektiv Vladan Novák, který odešel od policie kvůli podivným praktikám svých nadřízených napojených na politiky, vyšetřuje záhadné úmrtí dcery bohatého podnikatele. Ve vyšetřování mu pomáhá jeho sekretářka Vilma a kamarád Jarda, také bývalý policista. Svým pátráním se dostávají do prostředí organizovaného zločinu a ruskojazyčné mafie. Všem třem začíná jít o život. Operace Kamerun začíná ve Francouzském Kamerunu v lednu 1942. Hlavní postava Jan Kříž, dezertér z cizinecké legie, se postupně dostává ke zvláštnímu úkolu, který ho zavede z Afriky až do okupované Prahy. Jak souvisí události ve francouzské kolonii s událostmi v Praze? Před jak těžký úkol bude Jan Kříž postaven? Kdo stojí v pozadí celého příběhu? To vše se dozvíte v této knize.

11,70 € Detail
Klbko zmijí - CD
slovenský

Klbko zmijí - CD

Dominik Dán - Publixing 2019, EAN: 5060374031579

Zatknúť a usvedčiť páchateľa trestného činu vraždy je ťažká práca aj pre odborníkov z oddelenia vrážd. Do cesty sa občas postaví nedostatok použiteľných stôp z miesta činu, neochota svedkov vypovedať, neochota svedčiť na súde, ďalšie nepredvídateľné okolnosti. Najhoršia zo všetkého je zrada z vlastných radov, tlak pokrivených nadriadených funkcionárov, ktorým vidina ľahkého zisku zatemnila mozog, vymazala elementárne princípy slušnosti a korektnosti. Tak to bolo aj v prípade dvoch vrážd, ktoré spolu zdanlivo nesúviseli. Neznámy strelec popravil doma v posteli okresného prokurátora a o dva dni neskôr kandidáta na starostu okrajovej mestskej časti. Korupčná aféra okolo zavraždeného prokurátora dostane jasnejšie kontúry, až keď sa detektívom podarí nájsť dobre schovanú prokurátorovu asistentku. Od jej výsluchu naberie vyšetrovanie nový smer, ktorý musia detektívi z oddelenia vrážd pred nadriadenými tajiť. Podozrenie, že im niekto zhora pozerá na prsty a snaží sa s nimi manipulovať, prerastie v istotu. Detektív z oddelenia vrážd Richard Krauz tuší, že priamy úder na skorumpovaných papalášov im dá riadne zabrať a riešenie záhady dvoch beštiálnych vrážd bude bolestivé. Interpret: Martin Mňahončák Celková dĺžka: 11:00

13,95 € Detail
Pochovaní zaživa - CD
slovenský

Pochovaní zaživa - CD

Dominik Dán - Publixing 2019, EAN: 5060374030831

Každý sa túži dožiť šťastnej a dôstojnej staroby. Mnohým sa celoživotné snaženie vydarí a ich život vyústi do vysnívanej pokojnejjesene, iní majú smolu, dožijú sa ignorácie od rodiny a nezriedka im ide o život. Práve o holé životy ide aj starým ľuďom pochovaným zaživa v dome hrôzy. Tu sa začína prípad neuveriteľnej ľudskej krutosti a hyenizmu prípad, s ktorým sa detektívi z oddelenia vrážd musia popasovať na konci búrlivého leta, počas ktorého ochorel Burger a prišli o Petru, vážne zranenú pri tajnej operácii. Richardovi Krauzovi už nemá kto poradiť, musí si vystačiť s tým, čo sa stihol naučiť od najstaršieho z detektívov. Aby toho nebolo dosť, aj spoľahlivý Chosé opúšťa partiu, aby sa na vlastnú päsť vydal po stopách zákerného strelca Gaba.

13,95 € Detail
Talent na smrť
slovenský

Talent na smrť

M.J. Arlidge - IKAR 2020, EAN: 9788055173047

15,90 € Detail
Čierny
slovenský

Čierny

Martin Jurík - Marenčin PT 2020, EAN: 9788056906941

Blížia sa voľby a osoby spriaznené s členmi odchádzajúcej vlády sa potrebujú zbaviť nepohodlných podnikateľov. V pizzerii Capone v Dunajskej Strede opäť dochádza ku krvavému masakru, tentoraz je vystrieľaná šesťčlenná skupina mafiánskeho gangu Rózsovcov. Avšak medzi dvoma náhodnými obeťami je aj Jana, ktorá v tom čase prežíva manželskú krízu s Adamom. Prípadu sa ujíma Adrián, mladý bratislavský kriminalista, Adamov spolužiak a kamarát. S výsledkami je oboznamovaný aj Adam, ten sa však so stavom vyšetrovania nedokáže zmieriť a vezme spravodlivosť do vlastných rúk. Pochmúrne ladený, nervy drásajúci triler o prepletení organizovaného zločinu, podnikateľského prostredia a vysokej politiky, plný napätia, sexu, moci, násilia a neočakávaných odhalení. Dokáže osamelý pomstiteľ napraviť nespravodlivosť? Martin Jurík (1973, Bratislava) publikoval a žil v Nemecku a na Slovensku. Napísal romány Kým nás smrť nerozdelí, Harlekýn, steampunkové sci-fi Projekt Zenta a dystopický román 2084. Je tiež autorom satirického fantasy seriálu Škoricovník.  

12,66 € Detail
Každému podle zásluh
český

Každému podle zásluh

Josef Hendrych - MHA 2020, EAN: 9788027075829

Kniha obsahuje dva zcela rozdílné příběhy. Každému podle zásluh je napínavý detektivní příběh ze současné Prahy. Hlavní hrdina, soukromý detektiv Vladan Novák, který odešel od policie kvůli podivným praktikám svých nadřízených napojených na politiky, vyšetřuje záhadné úmrtí dcery bohatého podnikatele. Ve vyšetřování mu pomáhá jeho sekretářka Vilma a kamarád Jarda, také bývalý policista. Svým pátráním se dostávají do prostředí organizovaného zločinu a ruskojazyčné mafie. Všem třem začíná jít o život. Operace Kamerun začíná ve Francouzském Kamerunu v lednu 1942. Hlavní postava Jan Kříž, dezertér z cizinecké legie, se postupně dostává ke zvláštnímu úkolu, který ho zavede z Afriky až do okupované Prahy. Jak souvisí události ve francouzské kolonii s událostmi v Praze? Před jak těžký úkol bude Jan Kříž postaven? Kdo stojí v pozadí celého příběhu? To vše se dozvíte v této knize.

10,30 € Detail
Nočný lovec
slovenský

Nočný lovec

Chris Carter - AKTUELL 2020, EAN: 9788089873180

Do losangeleskej okresnej márnice privezú telo neznámej ženy. Príčina jej smrti je záhadou. Nijaké jasné stopy, len hrubá niť, ktorou páchateľ zašil obeti najintímnejšie partie. Patológa však najviac zaskočí ohavný predmet, ktorý vrah zanechal v jej tele. Predmet, kvôli ktorému detektíva Roberta Huntera zo zvláštneho oddelenia vrážd stiahnu z iného prípadu, aby sa ujal vyšetrovania. O niekoľko dní nato sa nájde ďalšie telo. Aj táto žena má v sebe zašitý bizarný, dômyselne zhotovený predmet. A zďaleka nie je vrahovou poslednou obeťou. Keď pri pátraní Hunter narazí na prípad zmiznutej ženy, ktorú hľadá ostrieľaná súkromná vyšetrovateľka Whitney Myersová, dospeje k podozreniu, že páchateľ svoje obete unáša a drží ich nejaký čas v zajatí, než ich napokon zabije. Hunter sa čoskoro ocitá v honbe za vrahom, ktorý ho šokuje svojou brutalitou - fanatickým lovcom s desivým tajomstvom, ktorý sa nezastaví, kým každá z jeho obetí nespozná krutú pravdu.

13,52 € Detail
Podivný motiv k vraždě
český

Podivný motiv k vraždě

- VÍKEND 2020, EAN: 9788072225132

3,08 € Detail
Nemý svedok
slovenský

Nemý svedok

Agatha Christie - Slovenský spisovateľ 2019, EAN: 9788022022125

Pri príležitosti storočnice tvorby legendárnej Agathy Christie a stých „narodenín“ jej nemenej legendárneho hrdinu – geniálneho súkromného detektíva Hercula Poirota – vychádza skvelý detektívny román Nemý svedok v novom vydaní. Toto je kniha, ktorá nadchne všetkých milovníkov napínavých detektívnych príbehov. Agatha Christie sa v nej predstavila v tej najlepšej forme. Daily Mirror Keď bohatá stará dáma Emily Arundellová nešťastne spadne zo schodov, všetci ju presviedčajú, že na vine je jej nezbedný foxteriér Bob, ktorý na schodoch nechal gumenú loptičku. Čím dlhšie Emily o svojom páde premýšľa, tým si je istejšia, že niekto z jej chamtivých príbuzných sa ju pokúša zabiť. Napokon sa so svojimi podozreniami zverí slávnemu detektívovi Herculovi Poirotovi. Jej list zo 17. apríla sa však záhadne oneskorí - dostane sa k nemu až koncom júna. Vtedy je Emily Arundellová už takmer dva mesiace mŕtva... Prekladateľ: Lenka Cinková

9,26 € Detail
Klbko zmijí
slovenský

Klbko zmijí (Slovenské TOP krimi)

Dominik Dán - Slovart 2020, EAN: 9788055647623

Zatknúť a usvedčiť páchateľa trestného činu vraždy je ťažká práca aj pre odborníkov z oddelenia vrážd. Do cesty sa občas postaví nedostatok použiteľných stôp z miesta činu, neochota svedkov vypovedať, neochota svedčiť na súde, ďalšie nepredvídateľné okolnosti. Najhoršia zo všetkého je zrada z vlastných radov, tlak pokrivených nadriadených funkcionárov, ktorým vidina ľahkého zisku zatemnila mozog, vymazala elementárne princípy slušnosti a korektnosti. Tak to bolo aj v prípade dvoch vrážd, ktoré spolu zdanlivo nesúviseli. Neznámy strelec popravil doma v posteli okresného prokurátora a o dva dni neskôr kandidáta na starostu okrajovej mestskej časti. Korupčná aféra okolo zavraždeného prokurátora dostane jasnejšie kontúry, až keď sa detektívom podarí nájsť dobre schovanú prokurátorovu asistentku. Od jej výsluchu naberie vyšetrovanie nový smer, ktorý musia detektívi z oddelenia vrážd pred nadriadenými tajiť. Podozrenie, že im niekto zhora pozerá na prsty a snaží sa s nimi manipulovať, prerastie v istotu. Detektív z oddelenia vrážd Richard Krauz tuší, že priamy úder na skorumpovaných papalášov im dá riadne zabrať a riešenie záhady dvoch beštiálnych vrážd bude bolestivé.

11,21 € Detail
Přichází bouře - Doggerland 2.
český

Přichází bouře - Doggerland 2.

Maria Adolfsson - ARGO 2020, EAN: 9788025732045

Jsou Vánoce a inspektorka Karen Eikenová Hornbyová má volno, protože se dosud zotavuje ze zranění, která utržila v prvním díle série o souostroví Doggerland. Ale když se v opuštěném lomu najde mrtvola a policejní řady povážlivě prořídnou kvůli chřipkové epidemii, vrací se Karen předčasně do práce. Svým způsobem je to úleva – může se vyhnout rodinným oslavám –, avšak pracovní tým vytvořený z více než neochotných kolegů na severním ostrově Noorö taky není žádná výhra. Na silvestra dojde k další vraždě a vyšetřování vede k místní palírně whisky, možná v tom hraje nějakou roli i tisíce let stará kamenná loď ze severního cípu ostrova. A navíc Karenini vlastní příbuzní nespolupracují. Mají snad co tajit?

16,46 € Detail
Čtyři strany mince
český

Čtyři strany mince

Lukáš Záleský - COSMOPOLIS 2020, EAN: 9788027117093

Čtyři hororově laděné povídky, které vás rozhodně nenechají klidnými! Mladému účetnímu a jeho krásné ženě se podaří najít skvělého finančního poradce a peníze se jen kupí. To je skvělé, nebo snad ne? Jen kdyby… *** Halloween v malém americkém městě je většinou veselou a radostnou událostí napěchovanou sladkostmi, dětským smíchem a západem slunce. Tenhle ale bude jiný… *** Hrdinný doktor vytrhne přejetého chodce ze spárů smrti, lidé ve městě ho pochvalně plácají po zádech. Vše se pak postupně vrátí do starých poklidných kolejí, i když… *** Sedmileté holčičky bývají roztomilé a nevinnost sama, tedy většinou…

8,09 € Detail
Umanutý milenec
český

Umanutý milenec

Milan Dušek - OFTIS 2020, EAN: 9788074054693

V začátku příběhu kriminalisté z Újezda pod velením kriminálního komisaře Josefa Béma došetřují nový incident místního podnikatele Vojtěcha Pajchla po jeho propuštění na kauci z vězení. Odehrává se v bývalém okresním městě Újezdu, Houkovu, Kyšperku a v obci Šedivec, kde před deseti lety došlo ke dvojnásobné vraždě tamní občanky a jejího o pět roků mladšího milence. Tehdy byl za pa-chatele označen manžel, po němž se marně pátralo. Teď v Šedivci došlo k nočnímu znásilnění Veroni-ky Matějíčkové pachatelem s maskou Mikuláše, které se svou brutalitou vymykalo z obvyklých přípa-dů. Navíc se za denního světla zjistilo, že kdosi unesl jejího ještě ne tříletého syna Fanouška. Řešení případu se postupně komplikuje, přibývá podezřelých, je třeba ověřit veškeré možnosti a vybrat tu správnou. Nakonec tomu napomůže jeden z dosud podezřelých. Ve snaze, aby se očistil, pátrá na vlastní pěst. Navede kriminalisty k muži, který jim dosud unikal a neváhal zastřelit svého komplice, aby nepromluvil.

9,91 € Detail
Případy soudce Ti - Smrt v lotosovém poli
český

Případy soudce Ti - Smrt v lotosovém poli

Frédéric Lenormand - Garamond 2020, EAN: 9788074074752

Na zpáteční cestě z poutní cesty ke chrámu Vznešeného vrcholu se soudce Ti a jeho První paní dozvědí, že v kraji, kterým právě procházejí, rozsévá hrůzu obávaný vrah, nazývaný Sekáč hlav. Jsou proto rádi, že nalézají útočiště u bohatého obchodníka, jehož okolním zrakům vzdálený dům stojí na kraji lotosového pole. Jejich klid netrvá však dlouho. Při snídani v pavilónu objeví v jezírku tělo jejich hosta - bez hlavy. Slušné vychování jim nedovolí vzdálit se v takové chvíli z domu. Soudce Ti je zaměstnán sepisováním kondolencí a První paní přípravou smutečního obřadu. S pomocí věrného pobočníka Tiao Tchaje využijí času stráveného v domě, aby vyřešili záhadnou vraždu, navzdory neochotě rodiny a překážkám zločinců a neochoty místního podprefekta.

10,79 € Detail
Generál Heliodor Píka a jeho vrazi
český

Generál Heliodor Píka a jeho vrazi

Ladislav Vrchovský - COSMOPOLIS 2020, EAN: 9788027117871

Armádní generál Heliodor Píka patří k prvním obětem komunistického režimu v Československu. Tento román byl napsán, aby se na minulost nezapomínalo a aby se podobné justiční vraždy už nikdy neopakovaly. Kniha zachycuje místy až neuvěřitelný příběh o lidské nenávisti, ideologické zaslepenosti, naprostém odporu k odlišnosti názoru a až zločineckému způsobu uvažování. Člověkem označovaným za vraha generála Heliodora Píky je prokurátor JUDr. Karel Vaš. Nebyl však sám. Je zde řada dalších, na které padá stejný, ne-li větší podíl viny na likvidaci člověka, jenž se mohl stát nejen profesní, ale hlavně lidskou a morální autoritou v čele naší země. Každý se v životě může setkat s protivníky, názorovými odpůrci a nepřáteli. Ve válce je nepřítelem příslušník válčící protistrany. Názorový odpůrce je legitimní protivník – a nemusí se stát naším nepřítelem. V dějinách lidstva se však objevují stále a znova případy, kdy se rozdílnost názoru mění v nepřátelství končící až fyzickou likvidací. Právě takovým případem je justiční vražda generála Heliodora Píky – oběti lidské nenávisti. „Není ve mně zloby, nenávisti ani pomstychtivosti… Studí mne však hořká lítost nad tím, že zmizela spravedlnost. Jsem přesvědčen, že nejde o justiční omyl… Přece však rád přinesu tuto násilnou oběť, bude-li sloužit k uklidnění v národě, k jeho sjednocení.“ Heliodor Píka

13,38 € Detail
Pod jabloní
český

Pod jabloní (Původní česká detektivka)

Jindřiška Ptáčková - MOBA 2020, EAN: 9788024391984

V městečku nedaleko Prahy dojde k bizarní vraždě. V horkém letním dni opilému muži spícímu pod jabloní ve vlastní zahradě kdosi zatloukl uchem do hlavy hřebík. I když šlo o člověka zlomyslného, který lidem ve svém okolí neustále škodil, přece jen se zdá být vražda vskutku nepřiměřenou odplatou. Podezřelí jsou především sousedé zavražděného. Navíc je tu však záhada: o zabití hřebíkem do hlavy skrz ucho se týden před vraždou zmiňuje mladá autorka detektivek...

10,34 € Detail