0

Kategórie

Vražedné úmysly
český

Vražedné úmysly

Marc Cameron - COSMOPOLIS 2020, EAN: 9788027125050

Temná Aljaška se stává dějištěm zločinů toho nejhrubšího zrna. Autor Marc Cameron dokáže jako bývalý policista dokonale vystihnout autentický průběh vyšetřování a jeho hrdina má navíc velké osobní kouzlo.

14,19 € Detail
Nezbytná opatření
český

Nezbytná opatření

Antonín Mazáč - Talent Pro ART 2019, EAN: 9788076290150

Za bílého dne je na poloprázdné ulici postřelen právník Dominik Brandl. Snaží se uniknout neznámému útočníkovi a nachází pomoc u bývalé spolužačky. I přes její námitky se vydává do ulic, aby se pokusil zjistit, kdo mu usiluje o život. Na jiném místě se dostává forenznímu fonetikovi Marku Deylovi do rukou nahrávka z domu, v němž došlo k dvojnásobné vraždě. Díky špatné kvalitě záznamu se pouští Marek do souboje s časem, zvukem i všehoschopným tajemným protihráčem, který je pravděpodobně přesvědčený o tom, že pro něj nejlepší forenzní fonetik představuje akutní nebezpečí. Jak se s tím vypořádá člověk, který není zvyklý čelit smrtelné hrozbě?

16,92 € Detail
Vražda vo Wildshotte
Novinka slovenský

Vražda vo Wildshotte (Liga výnimočných)

Bernard Capes - Europa 2020, EAN: 9788089666867

Život v pokojnom vidieckom mestečku Wildshott rozbúri nález mŕtveho tela mladej slúžky. Polícia je bezradná a komplikovaného prípadu brutálnej vraždy sa ujíma šikovný mladý detektív, seržant Ridgway. Do vyšetrovania sa púšťa aj tajomný barón Le Sage, veľký milovník šachu, ktorého pohnútky však nie sú úplne jasné. Bernard Edward Joseph Capes (1854 1918) bol úspešný viktoriánsky autor spoločenských románov, hororových príbehov, zbierok poézie a historických próz, ktoré sa tešili veľkému uznaniu na oboch stranách Atlantického oceánu. Vraždu vo Wildshotte napísal priamo na objednávku vydavateľstva HarpersCollins a bola prvým dielom detektívneho žánru, ktoré v tomto prestížnom vydavateľskom dome vyšlo. Capesova jediná próza s kriminálnou zápletkou zaznamenala obrovský čitateľský ohlas, v priebehu desiatich rokov sa dočkala ôsmich reedícií a knihy o zločine začali byť konečne ovažované za serióznu literatúru. Autor sa však úspechu svojho diela nedožil. V roku 1918 zomrel na španielsku chrípku a je pochovaný vo Winchesterskej katedrále. Román vychádza s dobovým predslovom Gilberta Keitha Chestertona (1874 1936) k prvému vydaniu z roku 1919.

11,99 € Detail
Zlo
slovenský

Zlo

Jorn Lier Horst - Premedia 1970, EAN: 9788081598272

Rozštvrtené telo mladého dievčaťa, ktoré objaví náhodný turista v lese, neveští nič dobré. Bola totiž zavraždená rovnakým spôsobom ako obete brutálneho sériového vraha Toma Kerra. Ten však sedí už štvrtý rok vo väzení. Zabil ju azda jeho pomocník, muž, ktorého nikdy nevypátrali a ktorého novinári nazvali Ten druhý? Približne v tom čase sa Kerr s policajnou eskortou vydávajú na polostrov Eftang, kde údajne zakopal jednu zo svojich obetí. Začína sa akcia, ktorá preverí fyzické aj psychické limity vyšetrovateľov stane sa totiž to, čo sa nikdy stať nemalo. Ten druhý im uniká, pohráva sa s nimi a oni rýchlo nadobúdajú presvedčenie, že je azda ešte nebezpečnejší ako Kerr. Jeho jedinou motiváciou je zlo. Chce spôsobovať utrpenie a bude to robiť, kým ho nezastavia.

12,95 € Detail
Nevieš dňa, nevieš hodiny
slovenský

Nevieš dňa, nevieš hodiny

Dominik Dán - Publixing 2019, EAN: 5060374031098

Oddelenie vrážd má pred sebou ďalší hlavolam, no zďaleka nie jediný. Magická noc deliaca dve tisícročia im prinesie viac prekvapení, bohužiaľ, prekvapenia na oddelení vrážd väčšinou stoja niekoho nevinného život.. V Biblii nájdeme poučný odkaz, že človek ani netuší, kedy sa priblíži jeho koniec. Ak je však niekto nepoučiteľný a postaví sa osudu, sú z toho len problémy. Detektív Richard Krauz je tu na to, aby osudové problémy riešil. Tak to bolo aj v pamätný deň na prelome tisícročí na Silvestra 1999. Dve hodiny pred polnocou ho zavolali na cintorín k náhrobnému kameňu postriekanému krvou. Krv nebola jediná zvláštnosť na hrobe, záhadnejší bol čerstvo vytesaný dátum úmrtia zajtrajší deň, prvý deň nového milénia. Na prvý pohľad hlúpy žart, no detektíva Krauza prejde smiech v momente, keď mu z operačného strediska zahlásia, že majiteľ hrobu prvú hodinu po polnoci naozaj zomrel. Osud sa s ním kruto zahral, nech plánoval svoju smrť akokoľvek precízne, niekto ho predbehol. Muža strelili do chrbta spôsobom vylučujúcim samovraždu. Oddelenie vrážd má pred sebou ďalší hlavolam, no zďaleka nie jediný. Magická noc deliaca dve tisícročia im prinesie viac prekvapení, bohužiaľ, prekvapenia na oddelení vrážd väčšinou stoja niekoho nevinného život.

13,90 € Detail
Temné pokušenie
slovenský

Temné pokušenie

Inéz Melichová - Albert Marenčin - Vydavateľstvo PT 2019, EAN: 9788056906187

Eva sa vráti z dlhodobého pobytu v zahraničí a v jej rodnom meste dôjde k sérii obzvlášť násilných vrážd. Všetky indície naznačujú, že ďalšou obeťou má byť práve ona a na svetlo začnú prenikať dávno zabudnuté hriechy z minulosti. Prečo sú obete zmrzačené rituálnym spôsobom a čo znamená záhadný nápis vyrytý do ich tiel? Kľúč od desivej pravdy sa skrýva v tragédii a vášni minulých rokov, no podarí sa ho Eve objaviť skôr než ju nájde vrah? Komu smie veriť a kto je nepriateľ? Pretože túžba podľahnúť pokušeniu môže byť omamne vzrušujúca, ale aj fatálne nebezpečná. Inéz Melichová (1973) pochádza z Banskej Bystrice. Absolvovala doktorandské štúdium systematickej filozofie na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Venuje sa prekladom odborných textov. S manželom a dcérou žije neďaleko rodného mesta. Vyšli jej romány Labyrint túžby (2016), Milenci prežijú (2017), Pomsta za neveru (2019) a je spoluautorkou zbierok poviedok V zajatí vášne, V zajatí strachu a V zajatí hriechu.

11,90 € Detail
Nevera ako dôvod
slovenský

Nevera ako dôvod

Vita Jamborová - Albert Marenčin - Vydavateľstvo PT 2019, EAN: 9788056906248

V parku pri kostole našli telo zavraždenej mladej ženy. Na tele mala nápis: druhá. Niekoľko dní predtým bola zavraždená iná žena rovnakým spôsobom. Noviny o nich hovoria ako o obetiach sériového vraha. Soňa a Kristína mali ženatých milencov, Marcela milovala vydatú ženu, vydatá Nela si našla náhradu za manžela a Ivana sa nevedela rozhodnúť pre jedného muža, preto mala dvoch naraz. Tak vznikol ich trojuholníkový klub. Ibaže dve z nich sú teraz mŕtve a na rade je tretia... Kto je vrahom žien a prečo to robí? Kristína, Soňa a Nela - tri priateľky, ktoré zostali nažive, nevedia, že vrah si už ďalšiu obeť vybral a je to len otázka času, kedy dotyčná zomrie. Nevera, žiarlivosť, láska a túžba mať niečo, čo patrí niekomu inému, je prepletencom, ktorý sa nedarí rozmotať ani jednej z nich. Je to dôvod na vraždu, alebo ten pravý dôvod je celkom iný? Vita Jamborová sa narodila a vyrastala na Ukrajine, neskôr bývala s rodičmi v Prahe. Pred osemnástimi rokmi zakotvila na Slovensku. V sympatickej dedine s názvom Podolie žije s manželom, dvomi deťmi, presne neurčeným počtom papagájov, psami a s dvomi africkými slimákmi. Miluje čítanie a písanie. Na svojom konte má dvanásť kníh a spolupracovala na dvoch zbierkach poviedok slovenských autorov. Najviac ju baví písať dobrodružné príbehy alebo fantasy, pričom nikdy vopred nevie, ako sa to celé skončí.

11,90 € Detail
Vraždy v tantrajóze
český

Vraždy v tantrajóze

Jan Filipský, Jaroslav Malina - CERM, s r.o. 2019, EAN: 9788076230262

Důmyslně zkonstruovaný detektivní příběh o vzestupu a pádu antropologa, malíře, automobilového závodníka a samozvaného tantrického Gurua BB. Technický termín tantrajóga (ze sanskrtského tantra, tkalcovský stav, osnova; učení, pojednání) označuje tantrickou jógickou metodu umožňující dosažení transcendentní integrace jedince s božskou podstatou všehomíra sjednocením protikladů na tomto světě. Protože hlavním cílem tantrajógy je harmonizace protikladů, jejichž nejzjevnějším projevem je sexuální polarita, její využití se považuje za nejúčinnější cestu k splynutí s božstvím. Od 19. stol. se v důsledku hrubého nepochopení či naprosté ignorace duchovního rozměru tato metoda zprofanovala jako tantrický sex, údajně umožňující prostřednictvím tantrických poloh prohloubit intimitu mezi milenci a zdokonalit jejich sexuální zážitky. Tato dezinterpretace otevřela prostor pro rozličné šarlatány (typu Gurua BB), aby si jako samozvaní léčitelé sexuálních poruch v partnerských vztazích z tantrické terapie udělali lukrativní předmět podnikání.

10,34 € Detail
Skladačka
slovenský

Skladačka

Viliam Šimunek - Albert Marenčin - Vydavateľstvo PT 2019, EAN: 9788056905975

Pre drogy a násilné činy musí Erik odísť z mesta do vyhnanstva na dedinu k starej mame. Prichádza do prostredia a medzi ľudí, ktorí s jeho otcom zdieľajú trýznivé tajomstvo. Postupne sa odkrýva príbeh z dávnej minulosti a jednotlivé epizódy a postavy ako časti skladačky zapadajú do seba. No k rozuzleniu chýba ešte posledný dielik...

13,90 € Detail
Vražda na blatech
český

Vražda na blatech

Catherine Shepherdová - GRADA 2020, EAN: 9788027113354

14,43 € Detail
Nevidený
slovenský

Nevidený (MW)

Mari Jungstedt - SLOVART 2020, EAN: 9788055642444

Gotlandské skoré leto je v najkrajšom rozpuku, blížia sa prázdniny a turistická sezóna. Helena a Per usporiadajú vo svojom letnom domčeku každoročný večierok, ktorý sa však končí žiarlivou hádkou. Helena sa neskôr vyberie na prechádzku a ráno ju nájdu na pláži zavraždenú. Krátko nato sa nájde mŕtvola druhej mladej ženy. Medzi obyvateľmi ostrova a prichádzajúcimi letnými hosťami sa šíri panika. Polícia vo Visby chce chytiť páchateľa ešte pred turistickou sezónou a prv ako vrah znova udrie. Nevidený je prvá časť úspešnej série švédskej autorky Mari Jungstedtovej o komisárovi Andersovi Knutasovi a Karin Jacobssonovej, ktorí v gotlandskej idyle vyšetrujú záhadné vraždy.

11,85 € Detail
Na zlých miestach
slovenský

Na zlých miestach

Joy Fieldingová - IKAR 2020, EAN: 9788055171081

Zoznamovanie sa cez internet je riskantné: čo vás čaká v najbližšej správe od neznámeho muža? Sympatický pozdrav alebo nevyžiadaná oplzlá fotografia? Je tajomný cudzinec rovnako príťažlivý aj v reálnom živote alebo má o desať rokov a pätnásť kíl viac? A keď vás pozve k sebe domov, ako viete, že tam nečíha nebezpečenstvo? Mladá žena Paige, jej sesternica a odveká rivalka Heather, najlepšia priateľka Chloe a mama Joan si stiahnu mobilnú aplikáciu zoznamovacej stránky, vytvoria si profil a dúfajú, že sa preklikajú k láske a šťastiu. Každú k tomu privedie iná forma zúfalstva – rozvod, nuda, partnerská nevera či smrť milovaného manžela. Jedna z nich si však nevedomky dohodne rande so zabijakom a rozbehnú sa preteky so smrťou. Muž s prezývkou Ten pravý ihneď v profile dobre vie, že dokonalým zovňajškom, podmanivým úsmevom a šarmantným vtipkovaním zvyčajne ľahko umlčí akékoľvek prípadné pochybnosti neznámych žien, ktoré s ním bez obáv odídu domov. Za zatvorenými dverami prenajatého bytu už na ne čaká večera s vínom pri sviečkach... a na záver bolesť a pomalá mučivá smrť.

11,82 € Detail
Krvavý boľševník
slovenský

Krvavý boľševník

Louise Boije af Gennäs - IKAR 2020, EAN: 9788055167824

Vražda Olofa Palmeho (1986). Geijerova aféra. Škandál zbrojovky Bofors. Záhadná smrť novinárky Cats Falckovej (1984). Pád Carla Algernona, inšpektora pre vojenskú techniku, pod vlak metra (1987). Nedávna história Švédska je plná škandálov, záhad a nevyriešených zločinov... Po otcovej nečakanej smrti v plameňoch domu sa Sara odsťahuje z Örebra do Štokholmu. Chce sa vyrovnať s minulosťou a začať nový život. Spočiatku ide všetko dobre: prácu v kaviarni vymení za zamestnanie v PR agentúre a úbohú izbu na predmestí za luxusný byt v Östermalme. V kancelárii náhodou nájde otcove dokumenty a zamotáva sa do spleti nebezpečných intríg, kde ľudia nie sú tými, za ktorých sa vyhlasujú. Čoskoro je však vystavená zvláštnym, znepokojivým udalostiam a hrozba proti nej a jej rodine je čoraz hmatateľnejšia. Uvedomuje si, že nemôže nikomu veriť. Niekto si myslí, že práve ona je rozhodujúcim kľúčom k niečomu dôležitému, ale kto to je? A o čo vlastne ide? Sara hľadá súvislosti a odpovede, ale pravda je príliš nebezpečná a boj jednotlivca proti mašinérii moci riskantný.

14,90 € Detail
Podezřelý
český

Podezřelý

Paulina Świst - Kontrast 2020, EAN: 9788075856234

V roce 2014 byl Daniel Wyrwa ještě vojákem u 6. výsadkářského praporu v Glivicích, zatímco Maria Zimnická slibnou advokátní koncipientkou. Daniel neměl – jemně řečeno – zrovna nejlepší pověst. O jeho problémech se zákonem a drogami, o násilnických sklonech a také o tom, že byl namočený do nelegálních akcí, věděli všichni, tedy kromě Marie. Ale láska si přece nevybírá… Marii se narodila holčička, Daniel skončil na odvykací léčbě a Maria se vdala za kamaráda z dětství a pak… Pak to všechno začalo být rychlé, tvrdé, děsivé, bravurní a překvapivé, zkrátka takové, že vás to úplně pohltí. Fanoušci Pauliny Świst dostanou více, než čekali, zatímco její noví čtenáři si nepochybně záhy pořídí i její předchozí knihy! Tato spisovatelská hvězda září stále jasněji!

13,94 € Detail
Odložené prípady Nezvestná
slovenský

Odložené prípady Nezvestná

Tina Frennstedt - Lindeni 2020, EAN: 9788056616185

Pred 16 rokmi zmizlo uprostred leta v južnom švédsku 19-ročné dievča. Prípad nikdy nebol vyriešený a dievča sa nikdy nenašlo. Teraz vrah napádajúci a znásilňujúci ženy v ich domovoch terorizuje Malmö. Dôkazy nasmerujú vyšetrovanie k dlho hľadanému dánskemu vrahovi z Valby. Slávny dánsky expert na profily zločincov Carsten Morris sa stane súčasťou švédskeho tímu vyšetrovateľov. Podarí sa im vyriešiť oba prípady, skôr než vrah znova zaútočí?

15,99 € Detail
Komplot
slovenský

Komplot

Nicolas Beuglet - Lindeni 2020, EAN: 9788056615935

Inšpektorku Sarah Geringënovú uprostred idylického víkendu povolajú k naliehavému prípadu. Na kraji útesu nehostinného ostrova na severe Nórska objavili nahú mŕtvolu ženy. Na tele má stopy po krutom mučení. Všetci sú šokovaní – ide totiž o predsedníčku nórskej vlády. Obeť zomrela nezvyčajným spôsobom: zabili ju mečom. Medzi prstami má miniatúrne tetovanie so slovom „Etta“. Sarah zistí, že rovnaký druh popráv sa konal pred 2 700 rokmi. Podarí sa Sarah včas rozlúštiť záhadu tajného sprisahania troch žien?

15,99 € Detail
Smrtiace tajnosti
slovenský

Smrtiace tajnosti

Robert Bryndza - COSMOPOLIS 2020, EAN: 9788027120734

Jedného zimného rána nájde matka po prebudení svoju dcéru zmrznutú v krvavej mláke v malej predzáhradke. Kto mohol vykonať takú vec – zavraždiť dievča na prahu jeho vlastného domu, navyše počas vianočných sviatkov? Po poslednom, veľmi bolestivom prípade sa detektív šéfinšpektor Erika Fosterová cíti zraniteľná, ale nakoniec sa rozhodne, že sa ujme aj tohto vyšetrovania. V okamihu, keď začne pracovať so svojím tímom na vražde krásnej tanečníčky burlesky, nájdu súvislosti s útokmi v tej istej, doteraz pokojnej štvrti Londýna. Všetky spája jediný detail – obete boli napadnuté postavou oblečenou v čiernom s nasadenou plynovou maskou. Iba toto napadnutie sa však skončilo smrťou...

14,07 € Detail
Terapeutka
slovenský

Terapeutka (TOP KRIMI)

Helene Flood - Slovart 2020, EAN: 9788055641898

„Pravdepodobne jeden z najlepších trilerov roka." Stavanger Aftenblad Mladá psychologička Sara si nedávno otvorila súkromnú ambulanciu pre mladistvých, ktorú prevádzkuje v upravenom priestore nad garážou vo vlastnom dome. Obrovskú vilu zdedila so svojím ambicióznym a pracovne vyťaženým mužom, architektom Sigurdom a teraz ju spoločne prerábajú. No v práci sa jej nedarí podľa plánov a aj rekonštrukcia domu postupuje pomaly. Jedného dňa jej Sigurd nechá na záznamníku zvláštny odkaz a zmizne. V starom dome sa začnú strácať predmety a neskôr sa objavia na pôvodných miestach. Sara dokonca v noci počuje na povale kroky, alebo sa jej to len zdá?

11,86 € Detail
Sobí mafie
český

Sobí mafie

Mikko-Pekka Heikkinen - ARGO spol. s r.o. 2018, EAN: 9788025729243

Utsjoki, nejzazší kout severního Finska, kraj sobů, Sámů a polární záře. Chudý a zastrčený kout země, kde vládnou rodové klany a kde má zákon jen poradní slovo. Zní poslední věta povědomě? Podobnost se Sicílií není náhodná. Chovatelům sobů v Utsjoki vládne železnou rukou Rouku, patriarcha sámského rodu Nelihanků, který jako by z oka vypadl Puzovu Kmotrovi. Konkurence v rajónu je zlikvidována, malochovatelé platí výpalné a se skřípěním zubů trpí Roukova přemnožená stáda, která spásají tundru na holou zem. Roukova vláda se zdá neotřesitelná dokud se proti němu nevzbouří jeho vlastní syn Jouni-Sammeli zvaný Jyppyrä. Co se stane, když se do sebe pustí sámský boss a motorkářský gang (který má ale místo motorek sněžné skútry)? Obyvatel v Laponsku je příliš málo, aby tekly potoky krve, přesto budou padat hlavy (sobí), létat kulky (a dřevění medvědi) a dvoučlennému policejnímu týmu bude (jediná) cela v Utsjoki praskat ve švech. Místo vína vodka se sobí krví, místo motorek sněžné skútry, ale jinak je to mafie tak, jak ji známe a máme rádi. Vydání knihy podpořila nadace FILI - Finnish Literature Exchange.

18,71 € Detail
Vraždy v tiebreaku
český

Vraždy v tiebreaku

Jaroslav Malina - CERM, s r.o. 2018, EAN: 9788076230217

Brněnský antropolog Jaroslav Malina se po letech znovu vrací ke kriminalistickému žánru. Jak napovídá titul Vraždy v tiebreaku, dějová zápletka je primárně inspirována tenisovou tematikou, spojenou s Malinovým celoživotním zaujetím pro bílý sport. Netradičně pojatá detektivka přivádí čtenáře na tenisové kurty, kde se odehrávají souboje, jež jsou zejména u hráčů výše postavených na kvalifikačním žebříčku nejenom sportovními střety, ale občas přerůstají v zápas o přežití, většinou profesionální, leč vzácně i fyzické. Protože hlavní protagonisté pocházejí z akademického prostředí, vedle tenisových soutěží nás děj zavádí na různé kontinenty, kde účastníci vědeckých kongresů navštěvují často exotické lokality (Dillí a Khadžuráhó v Indii, Lví skála na Šrí Lance, Egypt, peruánské Cuzco), prožívají milostné románky i erotická dobrodružství, při nichž se mezi nimi střídavě rodí lásky i nelásky, které mohou vrcholit až vraždou.

10,34 € Detail