0

Knihy

Reprodukčné a sexuálne práva

Reprodukčné a sexuálne práva

Autor: Erik Dosedla; Andrea Erdősová; Lilla Garayová
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer 2024
EAN: 9788057106494

Téme reprodukčných, ako aj sexuálnych práv sa na našom knižnom trhu doteraz komplexne nevenuje žiadna publikácia a už vôbec nie ako výsledok spolupráce odborníkov z oblasti medicíny, práva a psychológie. Pochopiť túto zložitú a citlivú tému, ako aj orientovať sa v nej umožňuje práve publikácia Reprodukčné a sexuálne práva.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

21,38 € Bežná cena 22,50 €
 

Viac o knihe

Téme reprodukčných, ako aj sexuálnych práv sa na našom knižnom trhu doteraz komplexne nevenuje žiadna publikácia a už vôbec nie ako výsledok spolupráce odborníkov z oblasti medicíny, práva a psychológie. Pochopiť túto zložitú a citlivú tému, ako aj orientovať sa v nej umožňuje práve publikácia Reprodukčné a sexuálne práva. Zameriava sa na otázky spojené s ľudskou reprodukciou, transrodových ľudí, ženské zdravie a ochranu maloletých. Rieši zaujímavé diskurzy na tému cisárskeho rezu na žiadosť pacientiek, pôrodného plánu, domácich pôrodov či histórie a praxe sterilizácií. Ponúka okrem toho aj pohľad na vývoj dejín sexuality, sexualitu menšín a aj manažment ochrany sexuálneho zdravia.
Renomovaný autorský kolektív je zostavený z lekárov, popredných odborníkov v oblasti gynekológie, psychiatrie – sexuológie a psychológie, ale aj právnikov, ktorí sa týmto témam dlhodobo venujú a vnímajú ich cez prizmu garancie základných práv a slobôd jednotlivca a záväzkov Slovenskej republiky v oblasti medzinárodného práva. Citlivé a vysoko odborné témy sú napriek tomu podané zrozumiteľne a čitateľsky prijateľnou formou, aby publikácia plnila aj vzdelávací a osvetový cieľ.
Autori publikácie vyjadrujú svoje úprimné prianie, aby bola prínosná pre všetkých, ktorí s témou ľudskej reprodukcie a sexuality prichádzajú do kontaktu, teda lekárov, právnikov, psychológov, študentov medicíny, práva, sociálnej práce, psychológie, terénnych pracovníkov, politikov – tvorcov legislatívy, učiteľov, ale aj pre všetkých, ktorých téma zaujíma a vnímajú jej nedostatočnú podporu a vzdelávanie.

VYDAVATEĽSTVO Wolters Kluwer
ROK VYDANIA 2024
ISBN 978-80-571-0649-4
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 332
VÄZBA mäkká
ROZMER 214 × 154 × 18 mm
HMOTNOSŤ 426 g

Ďalšie tituly od autora Erik Dosedla; Andrea Erdősová; Lilla Garayová

Reprodukčné a sexuálne práva

Reprodukčné a sexuálne práva

Erik Dosedla; Andrea Erdősová; Lilla Garayová

21,38 € Wolters Kluwer 2024