0

Knihy

Medzinárodné právo verejné

Medzinárodné právo verejné

Všeobecná a osobitná časť

Autor: Ján Klučka
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer 2023
EAN: 9788057105251

Štvrté,prepracované a doplnené vydanie učebnice Medzinárodné právo verejné (všeobecná a osobitná časť) predstavuje text, ktorý by mal v prevažnejmiere slúžiť na výučbu na právnických fakultách v Slovenskej republike.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

27,50 €
 

Viac o knihe

Štvrté,prepracované a doplnené vydanie učebnice Medzinárodné právo verejné (všeobecná a osobitná časť) predstavuje text, ktorý by mal v prevažnejmiere slúžiť na výučbu na právnických fakultách v Slovenskej republike. Celkomv šestnástich kapitolách sa autor pokúsil o prehľadnú analýzuvšeobecne platných inštitútov a noriem medzinárodného práva, ale tiež o zachytenie vývojových trendov, prípadne budúceho smerovania jeho pravidiel. Spôsob výkladu pravidiel medzinárodného práva v praxi približujú vybrané citácie rozhodnutí medzinárodných súdnych orgánov (Medzinárodného súdneho dvora, Stáleho dvora medzinárodnej spravodlivosti), pokiaľ môžu prispieť k lepšiemu poznaniu a orientácii čitateľa. Hoci sa učebnica zaoberá predovšetkým platnou medzinárodnoprávnou úpravou, vo vybraných oblastiach sa venuje aj problémom ich aplikácie, prípadne prekonaniu jej nedostatkov praxou štátov a medzinárodných organizácií.

Vzhľadom na spôsob spracovania predkladaná publikácia môže slúžiť nielen pre potreby pedagogického procesu na právnických fakultách, ale môže byť užitočná pre každého, kto sa intenzívnejšie zaujíma o medzinárodnú politiku a súčasné medzinárodné právo. Autor sa preto nádeja, že publikácia svojím dielom prispeje k zvýšeniu prehľadu čitateľov o základných inštitútoch medzinárodného práva a prípadným záujemcom poskytne vhodný základ na detailnejšie a hlbšie štúdium vybraných problémov.

VYDAVATEĽSTVO Wolters Kluwer
ROK VYDANIA 2023
ISBN 978-80-571-0525-1
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 536
VÄZBA tvrdá
ROZMER 219 × 158 × 34 mm
HMOTNOSŤ 791 g

Ďalšie tituly od autora Ján Klučka

Medzinárodné právo verejné

Medzinárodné právo verejné

Ján Klučka

27,50 € Wolters Kluwer 2023
Medzinárodné právo verejné

Medzinárodné právo verejné

Ján Klučka

7,76 € IURA EDITION 2011
Medzinárodné právo verejné

Medzinárodné právo verejné

Ján Klučka

20,49 € IURA EDITION spol. s r.o. 2008