0

Knihy

Konanie o dovolaní

Konanie o dovolaní

Vybrané teoretické a aplikačné problémy

Autor: Dominik Marko
Vydavateľstvo: Nakladatelství C.H.Beck-SK 2024
EAN: 9788082320469

Kniha ponúka čitateľom výklad právnej úpravy dovolacieho konania v civilnom sporovom konaní s osobitným zameraním sa na vybrané oblasti, ktoré vyvolávajú otázky. Pracuje pritom nielen so závermi právnej doktríny, ale zohľadňuje aj relevantnú rozhodovaciu prax najvyšších súdnych autorít.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

15,20 € Bežná cena 16 €
 

Viac o knihe

Kniha ponúka čitateľom výklad právnej úpravy dovolacieho konania v civilnom sporovom konaní s osobitným zameraním sa na vybrané oblasti, ktoré vyvolávajú otázky. Pracuje pritom nielen so závermi právnej doktríny, ale zohľadňuje aj relevantnú rozhodovaciu prax najvyšších súdnych autorít. Za účelom komplexného pochopenia problematiky sa dielo nevyhýba ani historickým a teoretickým východiskám skúmaných inštitútov. Práve pre prácu s rozhodovacou činnosťou súdov môže byť dielo prínosom nielen pre právnikov pôsobiacich v akademickom prostredí, ale aj pre právnikov, ktorí sa v právnej praxi zameriavajú na oblasť civilného sporového konania.

„Predložená práca má ambíciu zmenšiť nedostatočnosť doterajšieho odborného spracovania dôležitej témy dovolania v civilnom procesnom práve. (...). Možno bez pochybností konštatovať, že autorovi sa ambíciu jeho diela podarilo dosiahnuť a dielo využije akadémia aj prax.“ doc. JUDr. Peter Molnár, PhD.

„Celý text monografie je sprevádzaný mimoriadne podrobnými odkazmi na rozhodnutia súdov, odbornú literatúru, odborné články v časopisoch venujúce sa problematike dovolacieho konania a v závere zoznamom použitých zdrojov.“ JUDr. Soňa Mesiarkinová

„Monografia je spracovaná na vysokej odbornej úrovni a akcentuje dôležitosť inštitútu dovolania ako súčasti civilného procesu. Autor poukazuje na nedostatky spojené s inštitútom dovolania, ktoré môžu byť v praxi príčinou vzniku procesne komplikovaných situácií.“ prof. JUDr. Marek Števček, DrSc.

VYDAVATEĽSTVO Nakladatelství C.H.Beck-SK
ROK VYDANIA 2024
ISBN 978-80-8232-046-9
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 128
VÄZBA mäkká
ROZMER 224 × 140 mm
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Dominik Marko

Konanie o dovolaní

Konanie o dovolaní

Dominik Marko

15,20 € Nakladatelství C.H.Beck-SK 2024