0

Kategórie

Najhoršia
slovenský

Najhoršia

Katarína Gulai - IKAR 2019, EAN: 9788055171852

Ukážka z textu Zobudila som sa a nevládala som vstať. Nie tak klasicky v zmysle, že by sa mi nechcelo ísť do školy. Každé ráno sa mi nechce a každé ráno nadávam na sprostý budík. Dnes to bolo iné. Akoby mi niekto v noci vybral z tela baterky, a tak sa vôbec nedobili. Samozrejme, že som sa z postele nakoniec vytrepala, veď naši by dostali hysák a určite by nepochopili, že sa mi pokazil akumulátor. Sama som tomu nerozumela. No tak, Adriana, opakovala som si v duchu. Rob niečo, veď je to len ďalší deň. Hýb sa. Hýbala som sa, aj keď veľmi pomaly. To, čo mi bežne ráno trvalo päť minút, som teraz zvládla za desať, a tak sa niet čo čudovať, že som len-len stihla autobus. Aj zo zastávky som sa ťahala do školy dvakrát dlhšie než zvyčajne. Bolo mi zle. Cítila som sa unavená, vyčerpaná, chcela som spať. Aspoň dva mesiace. Nemala som náladu na sprostých spolužiakov ani na sprostých učiteľov, ani na nič. Chcela som len, aby ma niekto vypol a nechal v režime standby.

11,90 € Detail
Priznania štyridsiatničky, ktorá si pos*ala život
slovenský

Priznania štyridsiatničky, ktorá si pos*ala život

Alexandra Potter - NOXI 2019, EAN: 9788081115608

Aj ženy typu Bridget Jonesovej jedného dňa zostarnú a obzrú sa za svojím životom. Hrdinka tejto knihy je modernejšia, zrelšia, ocitla sa na križovatke a samozrejme verí, že o rok o tomto čase už bude niekde úplne inde, pretože svoj život od základu zmení, urobí jednoducho hrubú čiaru a všetko bude úplne inak. Pred tým sa však k zopár veciam musí priznať... Vtipný príbeh ženy tesne po štyridsiatke, zapísaný formou denníka, v ktorých sa nájde každá žena, či už slobodná, vydatá, rozvedená, bezdetná, alebo s deťmi...jednoducho každá, ktorá má občas pocit, že jej všetko padá na hlavu, večne nemá peniaze, nič nestíha, nezvláda a jej život mal by predsa o niečom úplne inom...

12,66 € Detail
Víťazky
slovenský

Víťazky

Laetitia Colombaniová - ODEON 2020, EAN: 9788055171906

12,90 € Detail
Kaviareň v Kodani
Novinka slovenský

Kaviareň v Kodani

Julie Caplin - GRADA 2020, EAN: 9788080900946

Pripravte si šálku voňavej horúcej čokolády, natiahnite si hrubé ponožky, schúľte sa do kresla a vydajte sa spolu s hlavnou hrdinkou Katie do Kodane. Čaká vás prekvapivá cesta za povestným dánskym šťastím a... romantickou sladkou láskou. Mladá a krásna Katie nikdy nemala ustlané na ružiach. Mama jej zomrela príliš skoro a otec nezvládol situáciu práve najlepšie. Napriek tomu si dokázala vybudovať úspešnú kariéru v jednej z najprestížnejších londýnskych PR agentúr a nájsť skvelého priateľa. K šťastiu jej chýbalo už len vytúžené povýšenie. Sny o úspešnej kariére a veľkej láske však zrazu visia na vlásku, keď sa dozvie, že jej úžasný priateľ ukradol nápad, vďaka ktorému ho povýšili namiesto nej. A tak sa Katinou poslednou nádejou stáva cesta do Kodane, kde sa musí pokúsiť získať nového klienta. Spočiatku otravný výlet s hŕstkou ešte otravnejších novinárov sa postupne mení na jedno úžasne dobrodružstvo, ktoré nakoniec všetkým zmení život. Očarujúca Kodaň s jednou úžasnou kaviarňou, v ktorej to vonia škoricou, koláčikmi a horúcou čokoládou, v ľuďoch totiž dokáže znova zapáliť oheň lásky. A tentoraz nebude výnimkou ani Katie...

13,63 € Detail
Francúzsky paradox
slovenský

Francúzsky paradox

Ľubomír Jančok - Marenčin PT 2020, EAN: 9788056906880

Francúz má talent žiť z extrému do extrému. Celok mu neraz unikne, ale v detaile je unikátny. Marseillská sardinka upchala prístav. Malá, ale na správnom mieste. Po pitve parížskej spoločnosti v Glamour Paríža prichádza anatómia celej francúzskej spoločnosti. Sobáš literatúry, gastronómie a politiky funguje azda iba vo Francúzsku. Navštívime zákutia pompéznych reštaurácií, aukčné siene, mítingy, skočíme si na bridž ku grófkam, na francúzsku Riviéru či k panem et circenses – k chlebu a zábave a do veľkých súťaží a la française. Vývoj Sarkozyho, Hollanda, literatúry a francúzskej gastronómie nám umožní lepšie pochopiť súčasnosť, Európu i svetové dianie. Ľubomír Jančok (Veľké Rovné, 1982) vyštudoval francúzsky jazyk a literatúru na Slovensku a medzinárodnú politiku vo Francúzsku. Tu ho zvolili za prezidenta asociácie študentov strednej a východnej Európy. Je zakladateľ a čestný prezident Pont Francophone na Slovensku. V roku 2009 založil spoločnosť CK Monte Christo zameranú na cestovanie a kultúru. V roku 2011 nastúpil na medzinárodný doktorát na parížskej Sorbonne a UK v Bratislave. Prvotina mu vyšla pod názvom Glamour Paríža. Získal cenu rektora, medzinárodné ocenenie asociácií v meste Remeš a nedávno v Paríži cenu za analýzy spoločnosti. Žije na osi Paríž – Slovensko.

10,12 € Detail
V zajatí citov
slovenský

V zajatí citov

Sandra Brownová - REMEDIUM 2020, EAN: 9788088993650

Miranda Priceová je rozvedená žena, bývalá manželka vysokého štátneho prominenta Mortona Pricea. Keď sa so synom vyberú na výlet, stanú sa očitými svedkami lúpežného prepadu vlaku. Hoci sa spočiatku zdá, že ide len o dobre zinscenované divadielko pre oči turistov, zakrátko sa ukáže, že všetko je inak. Prepad je skutočný a zločinci si matku a jej syna ponechajú ako rukojemníkov. Únoscovia - Indiáni - ich privedú do svojej osady. Postupom času však Miranda zistí, že cieľom neprístupného náčelníka Sokola O'Toola nebola vlaková lúpež, ale práveže únos syna Scotta, aby sa tak pokúsil prinútiť vládne orgány znovu otvoriť baňu prinášajúcu živobytie celej osade. Mirandin bývalý manžel Morton síce navonok veľmi žiali za svojím synom a únoscom sľubuje adekvátny trest, ale jeho pravá tvár skrýva tajomstvo, ktoré je kľúčom k vyriešeniu celého prípadu. Jeho jadrom sú totiž nekalé praktiky s vyvlastňovaním pozemkov. Naviac je pred voľbami a Morton využíva všetky prostriedky, aby posilnil svoje politické vyhliadky a kariéru. S plynúcimi dňami sa menia aj vzťahy medzi Mirandou a Sokolom O'Toolom. Z nepriateľov sa stanú milenci...

10,12 € Detail
Tajná cesta
český

Tajná cesta

- OLDAG 2020, EAN: 9788074112614

11,54 € Detail
Nečekaná dobrodružství sester Šergilových
český

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových

Balli Kaur Jaswal - ARGO 2020, EAN: 9788025732410

Rádžní, Džesmín, Širín, tři sestry paňdžábského původu narozené v Británii, sice vyrůstaly spolu, ale nikdy si nebyly zvlášť blízké. Jak by taky mohly, když jedna je puntičkářská učitelka, druhá se touží stát herečkou a třetí se provdala za velice bohatého muže, s nímž žije život jako z obrázkového katalogu? Na smrtelné posteli ale vysloví jejich matka poslední přání: všechny tři mají společně vykonat pouť na posvátné místo v Indii a rozprášit tam její popel. Na cestu, kterou žádná ze sester nechce podniknout, si vezou i bolestná tajemství, jež budou muset být předtím, než dospějí k cíli, odhalena. Kniha je příběhem o síle rodiny a lásky a o odvaze, která se v nás rodí, když nakonec staneme tváří v tvář rozhodnutí, před nímž jsme dlouho utíkali.

16,46 € Detail
Americké poznámky
slovenský

Americké poznámky

Charles Dickens - Vydavateľstvo SSS 2020, EAN: 9788081941078

Americké poznámky sú spolu s románom o Martinovi Chuzzlewitovi plodom Dickensovho prvého amerického pobytu v roku 1842. Spoločný obom týmto prácam je kritický pohľad: autor vidí nedostatky amerických pomerov v dobe pred občianskou vojnou a citlivo vystihuje, kde a ako je americký život pokrivený. Svojím humanitným založením sa potom prejavuje vždy ako človek, sympatizujúci s tými, ktorí sú utlačovaní a ktorí trpia. Ak odvolal po rokoch niečo z tejto úprimnej kritiky, musíme si uvedomiť, že sa to stalo v znamení druhej návštevy Ameriky, keď bolo jeho záujmom, aby čitateľské turné malo čo najväčší morálny i finančný úspech. Tento titul vychádza v slovenčine po prvýkrát a je určený širokej čitateľskej verejnosti.

16,07 € Detail
Horské zákruty
slovenský

Horské zákruty

Viera Švenková - Vydavateľstvo SSS 2020, EAN: 9788082021281

Spisovateľka a redaktorka Viera Švenková vydala dvadsaťpäť prozaických kníh a preložila tridsať titulov, zväčša z oblasti literatúry pre deti a mládež. V zahraničí reprezentujú autorkinu tvorbu predovšetkým poviedky, ktoré boli preložené do jedenástich jazykov. Zbierka Horské zákruty zachytáva medziľudské vzťahy vystavené vetrom moderných spoločenských i osobných kríz, ktoré človekom lomcujú, krivia ho a ohýbajú na spôsob ohrozených stromov v autorkinom rodnom podtatranskom kraji. Žijeme navonok bohaté životy, no čosi v nich chýba. Švenkovej poviedky sa pokúšajú zachytiť častú vnútornú nespokojnosť a tápavé hľadanie odpovedí na neujasnené otázky, ktoré by mohli zaujať aj čitateľa.

8,41 € Detail
Bezhviezdne more
slovenský

Bezhviezdne more

Erin Morgensternová - Lindeni 2020, EAN: 9788056617342

Aká je skutočná sila príbehov? To sa snaží zistiť Erin Morgenstern v románe Bezhviezdne more, ktorý je jej vyznaním lásky všetkým čitateľom, neskutočne snovým, znepokojujúcim i vášnivým, prekypujúcim citmi a mystériami. Zachary objaví v knižnici zvláštnu knihu a na jej stránkach jeden deň z vlastného detstva popísaný do neskutočných detailov. A musí zistiť viac. Čo sa stalo potom? Lebo všetky príbehy sú takéto, zdá sa, že sú to kúsky väčších príbehov. Akoby sa toho mimo stránok dialo oveľa viac.

14,87 € Detail
Pre Emily
slovenský

Pre Emily

Katherine Slee - Lindeni 2020, EAN: 9788056617175

Malé venovanie môže znamenať veľa... Preto obľúbená autorka detských kníh Catriona Robinsonová vždy venovala svoje diela ľuďom, ktorí najväčšmi poznačili jej život – vrátane samotárskej vnučky Emily. Emily sa nad venovaniami nikdy nezamýšľala. No keď Catriona nečakane zomrie, každé z nich sa stane omrvinkou na ceste, ktorá údajne vedie k stratenému, dosiaľ nepublikovanému rukopisu. Je to záhada a vyriešiť ju môže iba Emily. Ibaže to znamená, že musí kráčať v šľapajach starej mamy do veľkého sveta, pred ktorým sa skoro celý život skrývala...

11,89 € Detail
Topografia bolesti
slovenský

Topografia bolesti

Ivan Lesay - IKAR 2020, EAN: 9788055173245

12,67 € Detail
Bábkar
slovenský

Bábkar

Jostein Gaarder - Lindeni 2020, EAN: 9788056617151

Učiteľ lingvistiky Jakop je osamelý. Po ľudskom kontakte túži natoľko, že chodí na pohreby cudzích ľudí a na smútočných hostinách sa púšťa do reči s pozostalými. Vymýšľa si originálne príbehy, ktoré ho spájajú so zosnulým, a keďže vie pútavo rozprávať, získava si pozornosť hostí. Napriek tomu sa mu nedarí zapadnúť, naopak, začína vzbudzovať podozrenie a postupne sa do svojich výmyslov zaplieta čoraz viac. Ešteže ho zakaždým doma čaká jeho inteligentný priateľ Pelle. No ani on nie je skutočná živá bytosť...

12,49 € Detail
Pan doktor Jirka
český

Pan doktor Jirka

Filip Koleják - Filip Koleják 2020, EAN: 9788076122062

Kniha volně navazuje na Slanou kávu a Zlomené křídlo. Jirkovi je nabídnuta práce preventivního psychologa v nemocnici. Věnuje se především dětem svých kolegů. Pravidelně přednáší. Během dalšího roku zažijete s Jirkou napínavé i veselé chvilky.

17,93 € Detail
Přítel z domova
český

Přítel z domova

Veronika Doskočilová - LIREGO 2020, EAN: 9788090755093

V malém americkém městečku Riverton ve státě Wyoming se koncem devadesátých let minulého století začíná odvíjet neobyčejný příběh. Jeho hlavními hrdiny jsou dva svérázní, naprosto odlišní staříci George a Paul, kteří se na konci své životní pouti potkali a zvláštním způsobem spřátelili v místním domově seniorů. Stále otrávený, pesimistický George vnímá pobyt v domově jako své největší zklamání a prohru. V době, kdy už od života opravdu nic nečeká, nemůže pochopit věčně dobře naladěného Paula, jehož osud, spojený i s předválečným Československem, byl až dosud pro všechny v domově velkou neznámou. Šokující a zároveň dojemné poznávání Paulovy minulosti zcela nečekaně mění poslední etapu Georgeova života… Poutavé vyprávění o stáří, smrti, lásce, přátelství, snech a očekávání.

13,14 € Detail
Dcery
český

Dcery

Lucy Fricke - AKROPOLIS 2020, EAN: 9788074702723

Martha a Betty, dvě nerozlučné kamarádky, které vyrážejí na nedobrovolnou cestu do Švýcarska. Na zadním sedadle jejich vozu sedí smrtelně nemocný otec jedné z nich. Má to být jeho poslední, definitivní cesta - Kurt hodlá ve Švýcarsku podstoupit eutanázii. Nakonec ale nic nedopadá tak, jak očekáváme. Všechno se v průběhu jejich cesty změní a nic už nebude jako dřív. Lucy Fricke ve své knize vypráví o ženách, které zaskočil střední věk, protože ve svých očích nikdy nedospěly. Vypráví o loučení, jehož nezůstane ušetřen nikdo z nás. Vypráví o otcích, kteří odcházejí až příliš brzy. V živých dialozích a s černým humorem autorka vykresluje poněkud groteskní cestu na jih, přes Švýcarsko a Itálii až na osamělý řecký ostrov, a zároveň se nepozorovaně noří stále hlouběji do příběhů a osudů hlavních hrdinů. A její hlavní otázkou přitom není, odkud přicházíme, nýbrž jak jsme se ocitli tam, kde jsme a jestli vůbec vede cesta zpátky. - Vychází za podpory Goethe Institutu.

10,34 € Detail
Co když hráblo jim
český

Co když hráblo jim

- NAŠE VOJSKO 2020, EAN: 9788020618672

Když tato svým rozsahem nevelká kniha spatřila roku 1939 v Praze světlo světa, pokládal její vydavatel za nutné opatřit ji poznámkou, podle níž dílo bylo určeno pouze pro sběratele erotik a kuriosit a nesmělo býti dále ani prodáváno, ani půjčováno, a každý jeho majitel přijímal na sebe závazek, že se postará o to, aby se nedostalo do rukou osob nepovolaných a nedospělých. A není divu. Krásná markýza Bella Patti se ve společnosti své intimní přítelkyně Ritty oddává těm nejdivočejším erotickým zážitkům. Když potom do jejich nespoutaných her vstoupí muž, který nečekaně připlouvá na své „yachtě“, padají poslední zábrany… Podmanivou atmosféru příběhu, který kdysi úspěšně bořil všudypřítomnou společenskou prudérností diktovaná tabu v oblasti erotiky, dokresluje dobově stylizovaný jazyk

10,16 € Detail
Keď utiecť, tak s tebou
slovenský

Keď utiecť, tak s tebou

Adriana Krištofíková - NAŠE VOJSKO 2018, EAN: 9788020618085

Čo robiť, keď dieťa začne kresliť čierne slnko, vysnívaný dom ťažia dve hypotéky, rozvod je na spadnutie a šéf sa vyhráža prepustením z dobre plateného miesta? Denisa uteká pred skľučujúcou realitou do virtuálneho sveta. Na internetovej zoznamke nájde chápajúceho priateľa, v skutočnom živote ju očarí záhadný detektív, o ktorého podozrivo zakopáva na každom kroku. Čo chýba reálnemu vzťahu, dopĺňa ten virtuálny, ale jedného dňa si musí vybrať, ktorý je pre ňu dôležitejší. Pri strastiplnom hľadaní lásky by jej totiž mohlo uniknúť, že aj láska hľadá ju...

10,16 € Detail
QualityLand
slovenský

QualityLand (Ikaros)

Marc-Uwe Kling - IKAR 2020, EAN: 9788055171937

Vitajte v QualityLande! V QualityLande je všetko prispôsobené optimalizácii života pomocou algoritmov. Služba QualityPartner vám vyhľadá ideálneho partnera, osobný asistent ukrytý v uchu vás dovedie tam, kam sa potrebujete dostať, a androidi v dronoch vedia, že večer po náročnom dni potrebujete kartón piva, skôr ako naň dostanete chuť. Ľudia, roboti a algoritmy obývajú spoločný svet, všetko je súčasťou korporácií, každý patrí k istej spoločenskej triede, všetko sa dá vyčísliť. Už vaše meno o vás prezrádza väčšinu z toho, čo je dôležité, a zvyšok sa dozviete z vášho profilu. Nikto už nestojí pred ťažkými rozhodnutiami, veď v QualityLande jestvuje na každú otázku iba jedna odpoveď: ok. Peter Nezamestnaný je bezvýznamný správca lisu na kovový odpad, ktorého dlhoročná priateľka opustí, len čo ju QualityPad upozorní na lepšie možnosti. Lenže Peter má iné starosti. Azda ako jediný si všimol, že robotickí spoluobčania QualityLandu čelia existenciálnej kríze. Nájde sa dron, ktorý má fóbiu z lietania. Sexrobot s poruchou erekcie. Vojnový robot s posttraumatickou stresovou poruchou. Peter dostane pokyn, aby všetky chybné umelé inteligencie zničil, ale prebudí sa v ňom podozrenie, že v technológii, ktorá všetkých ovláda, je chyba. Možno fatálna. A nielen to. Prečo sa stroje čoraz väčšmi podobajú ľuďom, ale ľudia sú stále viac ako stroje? Títo roboti sú možno jeho jediní priatelia... Z prísľubov a hrozieb digitálnej prítomnosti vystavil Marc-Uwe Kling zarážajúcu a satirickú verziu budúcnosti. Vizionársku, napínavú – a rovnako zábavnú ako jeho predchádzajúce diela. Z nemeckého originálu QualityLand (Ullstein Buchverlage GmbH, Berlin 2017) preložila Svetlana Žuchová.

12,67 € Detail