Študenti sa búria proti režimu na vysokej škole. Rektor ohýba zákon, aby sa udržal pri moci, prorektor sa potáca medzi dvoma ženami - svojou vlastnou a herečkou, ktorá má hrať Čechovovu ženu. Puč proti moci vedie študent, ktorý má nespochybniteľný talent, ale spochybniteľnú sexuálnu orientáciu. Do deja sa zamieša intrigán z Čiech a rektorov pes.
Mladá a krásná Amy Archerová zabila svého únosce a při převozu do nemocnice uprchne z auta policisty Waltera O’Briena. Walter ji od té doby nemůže dostat z hlavy. Když po letech už jako detektiv vyšetřuje řadu záhadných vražd, zjistí, že Amy je do nich nějakým způsobem zapletená.
Kerouacův bestseller o jeho cestách napříč Amerikou zná celý svět. Co kdyby ale ony slavné příběhy o hledání svobody vyprávěla žena? A co kdyby to byla účastnice všech těchto mladistvých nezbedností, první manželka a veliká láska Neala Cassadyho, kterého obdivovala beatnická generace jako svého učitele nespoutaného života?
Kocúr Dorian G. sa po nociach naučil čítať a písať. Briskne, kriticky, ironicky i sebaironicky komentuje „malý“ svet svojej rodiny, ale aj kultúrno-politické pomery „veľkého“ sveta mimo nej. Popritom tajne píše knihu najmä o Ervínovi M., ktorý píše knihu o ňom. Vzniknú dva portréty alebo jeden portrét dvoch hlavných postáv?
Študenti sa búria proti režimu na vysokej škole. Rektor ohýba zákon, aby sa udržal pri moci, prorektor sa potáca medzi dvoma ženami - svojou vlastnou a herečkou, ktorá má hrať Čechovovu ženu. Puč proti moci vedie študent, ktorý má nespochybniteľný talent, ale spochybniteľnú sexuálnu orientáciu. Do deja sa zamieša intrigán z Čiech a rektorov pes.
Kniha Takašiho Hiraideho Mačací hosť je na prvý pohľad jednoduchým príbehom o nečakanom vzťahu manželského páru spisovateľov k mačke, ktorá si k nim našla cestu zo susedného domu v tieni obrovskej zelkovy.
Mohol ukázať svojmu synovi svet a zostať po jeho boku. Namiesto toho vstúpil do armády, aby chránil svoju krajinu v rusko-ukrajinskej vojne. Napriek vyčerpávajúcim dňom bojov, hlavný hrdina nezabúda, že je aj otcom. Kniha vznikla ako rozhovor so synom, ktorý zostáva ďaleko preč, no vždy blízko — v srdci svojho otca.
Jednoho dne se u břehů Dálie objeví tajemná bytost, vědma. Žije si poklidným životem v tichosti jeskyně, dokud ji rybáři nepožádají o vyléčení nemocného chlapce. Tomu dá vědma po naléhání upít z pramene poznání a on procitne. V ten okamžik se spustí řetězec událostí, který nelze zastavit.
Nový román Orbis urbis Catherine Ébert-Zeminové je epicko-lyrická syntéza osobních, rodových a kolektivních dějin, jejichž pojítkem je hlavní postava, autorčino druhé já, a také jazyk coby nejvlastnější živel, s nímž se její identita vypravěče doslova překrývá.
Dr. Owen Whitfield je starší profesor histórie z Oxfordu, ktorý sa teší na sabatický rok pokoja a ticha. Plánuje sa venovať záhradke za domom a pracovať na súkromnom výskume pre svoju najnovšiu „nepublikovateľnú knihu“. Na začiatku roka ho však séria zdanlivých náhod a jedno tajomné pozvanie nečakane zavejú do Rumunska.
Túžba po poznaní rodinného tajomstva privádza Ester do temných vôd pravdy, ktorá nečakane odhaľuje svoju hrozivú tvár. V tej chvíli sa z jej budúcnosti stáva ťažko uchopiteľná silueta. Ester sa mení na nezlomnú karieristku, tvrdohlavo odmietajúcu priznať podstatu vlastného problému.
Poviedky, inšpirované skutočnými príbehmi, bývajú čitateľsky veľmi obľúbené. Predovšetkým, ak sú napísané s veľkou mierou úprimnosti, s bavúrou ľahkého pera a s nezanedbateľnou dávkou životného optimizmu. Potom im môžeme naozaj dôverovať. Vďaka nim sa totiž – napriek modernosti doby – ocitneme opäť raz bližšie sami k sebe. Elena Rumánková (31.
Keď prvá žena stratí všetko pohodlie a radosti, ktoré ju obklopovali, musí nájsť odvahu čeliť neznámej budúcnosti. Len čo Eva prvýkrát otvorí oči, uvidí toho, ktorého krása ju oslepuje a jeho dych má vo svojich pľúcach. Jej Stvoriteľ ju berie za ruku a dáva ju inému stvoreniu, ktoré je ako ona, ale predsa je iné.
Kniha příběhů terénní veterinářky Lýdie Sukové (Čačkové) a jejích zvířecích pacientů si získá srdce každého milovníka zvířat. Poznáte osudy koní, kteří statečně bojují o život, budete chytat aru v nákupním centru nebo operovat mravenečnici.
Kniha Joan Didion osciluje na pomedzí eseje, autobiografie a románu. Autorka v nej mapuje jeden rok od smrti svojho muža Johna Gregoryho Dunnea. Vťahuje nás do svojho „magického“ myslenia, ktoré sa pre jeho stratu stalo myslením vychýleným, odkloneným od reality.
Advent ve starém domě je kniha krásná a neobyčejná. Proč?
Azda najviac skúseností so životom majú starší ľudia, vedia toho naozaj dosť. No napriek tomu, že to všetci jasne vidíme či aspoň akosi tušíme, obraciame sa na nich primálo. V tejto knižke však dostali priestor prehovoriť. Povedať, čo si myslia, čo prežili a čo by chceli odkázať nám všetkým.