Dobrovolnictví je společenský fenomén s dlouholetou tradicí – pomoc potřebným lze nalézt v základu každé kultury i všech náboženství. Zároveň se jedná o fenomén proměnný, který prochází v průběhu let různými změnami. Posun ve vnímání dobrovolnictví, jak ho můžeme vidět v současné době, se týká i církví a náboženských společností.
Či sa nám to páči alebo nie, náš svet sa točí okolo peňazí, no málokedy sa nad tým pozastavíme. Čo sú vlastne peniaze? Odkiaľ pochádzajú? Môžu sa niekedy úplne minúť? Čo je to za prostriedok, ktorý poháňa svetový obchod, revolúcie a objavy, inšpiruje vedu, filozofiu, ale aj umenie?
O Maorském umění jsem jaktěživ neslyšel a, když mi bylo poprvé nabídnuto, vlastně jsem ani neměl na vybranou. Zprvu mne znechutilo. Čas mi však k němu vydláždil cestičku. Věčně zelená příroda byla překrásná a přímo mi nutila své poznání, abych v jejích zákoutích promrhal zbytek svého života tak, jako ona ztrácela ten svůj.
Kniha se zabývá vývojem právní úpravy nejzávažnějších náboženských zločinů a zločinů proti státu v římském právu s důrazem na oblast trestního procesu.
Keď ju sklamal aj ten posledný, rozhodla sa nájsť pokoj na dovolenke. Z tej sa však vykľula najhoršia nočná mora - lietadlo, v ktorom sa viezla, padne v džungli vo Venezuele. Liana ako jediná prežije. Sama, bez rodiny a bez nádeje na záchranu, sa zranená preberie v chalúpke spolu s neznámym divochom, ktorý ju odmieta pustiť. Čo musí obetovať, aby prežila?
Toskánske slnko, vinice, olivové háje a sladké ničnerobenie. Presne takto si Eva s Belom predstavujú ideálny začiatok ich nového života. V malebnom talianskom mestečku blízko Florencie kúpia idylický domček, v ktorom plánujú zostarnúť.
Ideas on the (human) body, gender, and identity lie at the core of many socio-political issues and cultural trends in Asia today, while also inspiring innovative research on artistic expression from Asia's past.
Monografia Jany Juhásovej Miesta nedourčenosti prináša súbor literárnokritických a literárnovedných statí o súčasnej slovenskej a svetovej poézii, ktorá vznikla alebo bola vydaná za posledných dvanástich rokov.
Prvá dáma slovenskej historickej romance Jana Pronská má na svojom konte dvadsaťšesť kníh. Osobitné miesto medzi nimi patrí fantazijnej sérii, ktorú autorka začala písať pred vyše desaťročím. Strhujúci príbeh štyroch nesmrteľných bratov sa začal odvíjať v románe Kliatba a teraz vrcholí v dlhoočakávanej záverečnej časti s názvom Pútnik.
Eva si popri štúdiu zarába spôsobom, na ktorý nie je hrdá. Klienti prichádzajú, odchádzajú — a ona si drží odstup. Fyzický aj citový. Jej život sa delí medzi prednáškové miestnosti, internátnu izbu a dobre známy byt. Všetko má pod kontrolou, pokým sa v jeho dverách nezjaví tajomný muž. Nezvyčajný klient. Nežiada nič z toho, za čo zaplatil.
Kniha Základy kulturní antropologie je původní českou prací věnovanou kulturní antropologii z hlediska výkladu jejího předmětu a systematiky. Autor se zaměřil na vysvětlení základních antropologických subdisciplín, klíčových tematických okruhů, pojmů a metod a technik výzkumu.
Antonín Mátl (1909–1978) vystudoval češtinu a latinu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po středoškolském učitelování působil od roku 1945 na akademickém pracovišti nejdříve Slovníku jazyka staroslověnského, pak Etymologického slovníku slovanských jazyků.
Hľadáte konkrétny titul?
Použite vyhľadávacie pole na vrchu stránky!