Existuje jedna vec, ktorá študentku prestížnej univerzity Alex, neskutočne trápi. Vzťah s Dávidom, chodiacim stereotypom a bratom najlepšej kamošky, ju dusí. Ukončenie vzťahu s ním, by ale ohrozilo jej dlhoročné priateľstvo s Laurou. Keď do ročníka neplánovane nastúpi atraktívny a príťažlivý Damián, okamžite zaujme nielen Lauru, ale aj Alex.
Autoři se ve své knize věnují technologickému pokroku od počátků civilizace až po naši dobu, sledují jeho příčiny a především důsledky pro lidskou společnost. Zpochybňují představu jakési přirozené technologické „evoluce“, ke které dochází samovolně a samozřejmě.
Tato kolektivní monografie se v kontextu nedávných životních výročí předního českého lingvisty a světově uznávaného odborníka v oblasti slovotvorby Miloše Dokulila (1912–2002) snaží mapovat a hodnotit vliv české koncepce na další slovotvorné výzkumy.
Magda Frecer – Daniel Majling – Peter Komorník – Soňa Holúbková – Lacko Cmorej – Lucia Molnár Satinská – Jana Šlinská – Ján Markoš – Mária Jasenková – Samuel Kováčik Bez vzťahov by sme neboli tým, čím sme. Vytvárame si ich s ľuďmi, s prírodou a s prácou. Dokonca aj so záujmami, s miestami či s udalosťami.
Denník učiteľky je kniha zo zákulisia materskej školy, ktorá vznikla z poznámok, ktoré si autorka písala počas učiteľskej a riaditeľskej praxe.. Každá udalosť v nej sa naozaj stala, každé slovo bolo povedané, každá myšlienka pomyslená a každá emócia pocítená.
Fenomén (ne)paralelnosti je z hlediska lingvistického i lingvodidaktického velmi rozšířený, různorodý a důležitý. Je názorným projevem jednak nekorespondencí i systémových mezer mezi strukturami různojazyčných kódů, jednak neparalelnosti uvnitř kategorie českého vidu, která se projevuje ve vidové homonymii a polysémii.
Je naše společnost depresivní? Podle WHO trpí depresí více než 400 miliónů lidí a deprese se řadí mezi největší zdravotní zátěže na světě. V médiích se pravidelně objevují zprávy o zvyšujícím se počtu lidí, kteří navštěvují psychiatra nebo užívají antidepresiva. Je to znamení, že je naše společnost nemocná?
Nina a Kristína sú nielen kolegyne, ale aj dlhoročné kamarátky. A spájajú ich aj rovnaké záujmy: história, hudba a výtvarné umenie. Už niekoľko mesiacov pracujú spoločne na projekte, ktorého súčasťou je aj mapovanie stavebných pamiatok regiónu v rámci projektu Cyrilo-metodská cesta.
Kniha Antona Heretika Mágia ako zdroj zla je pokračovaním jeho série z marginálnej psychológie (Zlo, Humor, Sny, Narcizmus, Dobro, Smrť). Autor sprevádza dejinami mágie a opisuje jej formatívny vplyv na svetové náboženstvá a ideológie. Venuje sa psychologickým premenným – magickému mysleniu a konaniu v norme a patológii.
Slovenskej národnej jednotke zvláštneho nasadenia velí plukovník Deperák. Jednotka dostáva rozkaz vyvolať vojnu s USA. Tú potom prehrať za každú cenu. Slovenská republika prehru vymení za hospodársku pomoc, ktorá jediná môže zachrániť štát pred bankrotom. Národná jednotka v sile sedem mužov odletí do Nevady, aby začala inváziu.
Prvá dáma slovenskej historickej romance Jana Pronská si svojou jedinečnou tvorbou už pred rokmi získala priazeň slovenských čitateliek.
Každý spisovateľ si predstavuje, že sa rozpráva so svojimi postavami. Karolína si to predstavovať nemusí. Počas nočnej služby v hoteli natrafí mladá recepčná Karolína na záhadnú príručku autorského písania a život sa jej obráti naruby. Do jej sveta vstúpi prostoreká hlavná hrdinka rozpísanej knihy.
Jedna z našich najúspešnejších spisovateliek Jana Pronská už dlhé roky kraľuje žánru slovenskej historickej romance. Vo svojom novom, dvadsiatom šiestom románe s názvom V mene jej veličenstva nám opäť jedinečným spôsobom približuje skutočné historické udalosti a na ich pozadí rozvíja pútavý príbeh ťažko skúšanej lásky rytiera Viliama a kňažnej Valentíny.
Monografie je mnohostranným pohledem na rozsáhlé dílo moskevského konceptualisty Dmitrije Prigova (1940–2007). Nabízí analýzu autorovy poezie, prózy, teoretických textů, performancí a výtvarných děl ve světle jeho celoživotního projektu nazvaného vlastním občanským jménem Dmitrij Alexandrovič Prigov.
Zrcadlová publikace kolektivu autorů věnující se fenoménu těla, smyslů a emocí v jazyce a v literatuře navazuje na obdobný projekt Obraz člověka v jazyce / Obraz člověka v literatuře (2010).
Hľadáte konkrétny titul?
Použite vyhľadávacie pole na vrchu stránky!