0

Knihy

Stres v práci učiteľa a syndróm vyhorenia

Stres v práci učiteľa a syndróm vyhorenia

Autor: Andrea Baranovská; Erich Petlák
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer 2022
EAN: 9788057105169

Učitelia sú jednou z najohrozenejších skupín kvôli každodennému vystavovaniu sa psychickej a emocionálnej záťaži. Miera zodpovednosti za deti, za výsledky vzdelávania, neustála nutnosť komunikovať, riešiť konflikty a vystavenie hodnoteniu vedie k zvýšenej miere prežívaného stresu, ktorý môže viesť až k syndrómu vyhorenia.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Nie je na sklade

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - nie Pergamen, Senec - nie

 

Viac o knihe

Učitelia sú jednou z najohrozenejších skupín kvôli každodennému vystavovaniu sa psychickej a emocionálnej záťaži. Miera zodpovednosti za deti, za výsledky vzdelávania, neustála nutnosť komunikovať, riešiť konflikty a vystavenie hodnoteniu vedie k zvýšenej miere prežívaného stresu, ktorý môže viesť až k syndrómu vyhorenia. Od učiteľov sa vyžaduje vysoká miera osobného nasadenia, pozitívny prístup, rešpektovanie pravidiel a hraníc, vysoká miera empatie a emocionálnej inteligencie, ústretové správanie a ochota riešiť výchovné a výučbové situácie.

Kniha je reedíciou predchádzajúcej publikácie a prináša nové informácie, ktoré dopĺňajú pôvodnú knihu o nové poznatky, ktoré je možné uplatniť v praxi. Kniha je určená všetkým, ktorí sa zaujímajú o stres, syndróm vyhorenia, jeho prepojenie s osobnostnými charakteristikami a procesom výchovy a vzdelávania.

VYDAVATEĽSTVO Wolters Kluwer
ROK VYDANIA 2022
ISBN 978-80-571-0516-9
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 128
VÄZBA mäkká
ROZMER 212 × 150 × 10 mm
HMOTNOSŤ 172 g

Ďalšie tituly od autora Andrea Baranovská; Erich Petlák

Stres v práci učiteľa a syndróm vyhorenia

Stres v práci učiteľa a syndróm vyhorenia

Andrea Baranovská; Erich Petlák

11,88 € Wolters Kluwer 2022