0
Ústavné právo

Ústavné právo

Autor: Marián Giba a kolektív
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer 2019
EAN: 9788057100867

Ústavné právo sa v porovnaní s inými právnymi odvetviami vyznačuje väčšou rigidnosťou a nižšou frekvenciou zmien, zároveň však všade vo svete podlieha dynamike vývoja. Jeho impulzmi sú nielen ústavné zmeny schválené legislatívnou cestou, ale v bohatej miere tiež judikatúra, prípadne nepísané zložky ústavného práva.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

19,40 €
 

Viac o knihe

Ústavné právo sa v porovnaní s inými právnymi odvetviami vyznačuje väčšou rigidnosťou a nižšou frekvenciou zmien, zároveň však všade vo svete podlieha dynamike vývoja. Jeho impulzmi sú nielen ústavné zmeny schválené legislatívnou cestou, ale v bohatej miere tiež judikatúra, prípadne nepísané zložky ústavného práva. Mnohé prístupy a náhľady, ktoré sa nakoniec premietnu tou či onou formou do ústavnej praxe, majú svoj zdroj v právnej doktríne, ktorá ich roky predtým diskutuje a presadzuje silou argumentu. Toto všetko dokopy vytvára vývoj, ktorým kráča každá ústava a ktorý je vždy jedinečný. Slovensko nie je v tomto ohľade výnimkou.
Predkladaná učebnica má ambíciu prezentovať ústavné právo Slovenska v kontexte najnovšieho vývoja ústavnej teórie a praxe. Snahou autorského kolektívu bolo poskytnúť čo najkomplexnejší pohľad na kľúčové ústavnoprávne inštitúty. Dôraz je daný najmä na inštitucionálnu oblasť ústavného práva, ktorá je obsahom povinného predmetu Ústavné právo v rámci bakalárskeho stupňa štúdia.
Učebnica je určená predovšetkým študentom práva, prípadne iných odborov, ktoré majú presah s ústavným právom.

VYDAVATEĽSTVO Wolters Kluwer
ROK VYDANIA 2019
ISBN 978-80-571-0086-7
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 484
VÄZBA mäkká
ROZMER 213 × 152 × 25 mm
HMOTNOSŤ 608 g

Ďalšie tituly od autora Marián Giba a kolektív

Ústavné právo

Ústavné právo

Marián Giba a kolektív

19,40 € Wolters Kluwer 2019