0

Knihy

O vášňach a nerestiach

O vášňach a nerestiach

Premena

Autor: Michail Bulgakov; Silvia Šalatová
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Európa 2023
EAN: 9788082370150

Kedy strach a zimomriavky ovládnu dušu čitateľa? Keď Majster vzýva Diabla a vydáva sa na let ponad prekliatu Moskvu? Keď v laboratóriách jeho fantázie praskajú osudové vajcia, liahnu sa na svet príšery a ulice sa zapĺňajú ľuďmi so psími srdcami? Alebo vtedy, keď nám Michail Bulgakov vykresľuje realistické obrazy sovietskej Moskvy či predrevolučného virvaru?

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

12,59 € Bežná cena 13,99 €
 

Viac o knihe

Kedy strach a zimomriavky ovládnu dušu čitateľa? Keď Majster vzýva Diabla a vydáva sa na let ponad prekliatu Moskvu? Keď v laboratóriách jeho fantázie praskajú osudové vajcia, liahnu sa na svet príšery a ulice sa zapĺňajú ľuďmi so psími srdcami? Alebo vtedy, keď nám Michail Bulgakov vykresľuje realistické obrazy sovietskej Moskvy či predrevolučného virvaru? Realita je hroznejšia o to viac, že autor a jeho postavy si neodpustia, aby ju prikrášlili vidinami narkomana či démonickou hrou. Morfium – Diaboliáda – Moskva z červeného kameňa... Hrôza, hrôza, hrôza.
Výber svojich časopiseckých próz plánoval Michail Bulgakov (1891 – 1940) vydať roku 1937 pod názvom O vášňach a nerestiach. Lenže v jednom z najhorších rokov krvavej ruskej histórie kniha nevyšla a jednotlivé poviedky sa dlhé roky po spisovateľovej smrti publikovali v najrozličnejších výberoch z jeho tvorby. Autorom koncipovaná zbierka tak vychádza v novom slovenskom preklade po prvý raz.

VYDAVATEĽSTVO Vydavateľstvo Európa
ROK VYDANIA 2023
ISBN 978-80-8237-015-0
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 184
VÄZBA tvrdá
ROZMER 214 × 130 × 20 mm
HMOTNOSŤ 280 g

Ďalšie tituly od autora Michail Bulgakov; Silvia Šalatová

O vášňach a nerestiach

O vášňach a nerestiach

Michail Bulgakov; Silvia Šalatová

12,59 € Vydavateľstvo Európa 2023