0
Môj nežný blíženec

Môj nežný blíženec

Autor: Nino Haratischwili
Vydavateľstvo: INAQUE.sk 2022
EAN: 9788082071576

Stella má všetko potrebné k šťastiu: v tridsiatich šiestich rokoch pracuje pre regionálne noviny a vedie stredostavovský život v elegantnej štvrti Hamburgu so svojím synom a manželom, televíznym režisérom. Všetko sa však zrúti v deň, keď sa objaví Ivo. Stella a Ivo sa poznajú od detstva. Mala šesť rokov, keď mal jej otec pomer s Ivovou matkou.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - áno

15,29 € Bežná cena 16,99 €
 

Viac o knihe

Stella má všetko potrebné k šťastiu: v tridsiatich šiestich rokoch pracuje pre regionálne noviny a vedie stredostavovský život v elegantnej štvrti Hamburgu so svojím synom a manželom, televíznym režisérom. Všetko sa však zrúti v deň, keď sa objaví Ivo.
Stella a Ivo sa poznajú od detstva. Mala šesť rokov, keď mal jej otec pomer s Ivovou matkou. Od chvíle, keď Ivo zmizol z jej života, uplynulo sedem rokov.

Stella sa za ním ešte naposledy vydá do Tbilisi, kde objavuje nedávnu tragédiu bývalej sovietskej republiky a snaží sa odhaliť, ako pochopiť a prijať svoju minulosť.

Román o láske, vojne a rodinnej tragédii, ktorý prostredníctvom silného príbehu rieši existenciálne otázky. Nekompromisné skúmanie všetkých foriem devastácie spôsobenej konfliktmi medzi národmi aj jednotlivcami, v rodine alebo vo dvojici.

Môj nežný blíženec je príbeh veľkej lásky a osudovej vášne a krok za krokom, vrstvu za vrstvou odhaľuje rodinnú drámu, ktorá visí ako tieň nad životom Iva a Stelly.

Nino Haratischwili sa narodila v roku 1983 v Tbilisi. Je oceňovaná dramatička, spisovateľka a režisérka. Román Môj nežný blíženec získal cenu Hotlist nezávislých vydavateľstiev. Za svoj rozsiahly román Ôsmy život (pre Brilku), ktorý vyšiel v roku 2014, získala okrem iného literárnu cenu Kulturkreis der deutschen Wirtschaft a Cenu Anny Seghersovej. V roku 2023 vychádza v slovenčine autorkin zatiaľ najnovší román s názvom Nedostatok svetla.

VYDAVATEĽSTVO INAQUE.sk
ROK VYDANIA 2022
ISBN 978-80-8207-157-6
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 288
VÄZBA tvrdá
ROZMER 207 × 135 mm
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Nino Haratischwili

Môj nežný blíženec

Môj nežný blíženec

Nino Haratischwili

15,29 € INAQUE.sk 2022
Osmý život (pro Brilku)

Osmý život (pro Brilku)

Nino Haratischwili

21,93 € HOST 2020