0

Knihy

Kníhkupkyňa z Paríža

Kníhkupkyňa z Paríža

Autor: Maher Kerri
Vydavateľstvo: IKAR, a.s 2024
EAN: 9788055193427

Príbeh ženy, ktorá zmenila svet literatúry V roku 1919 si mladá Američanka Sylvia Beachová otvorí na tichej ulici v Paríži kníhkupectvo Shakespeare & Company, ktoré navždy zmení smerovanie svetovej literatúry.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - nie Pergamen, Senec - áno

16,11 € Bežná cena 17,90 €
 

Viac o knihe

Príbeh ženy, ktorá zmenila svet literatúry

V roku 1919 si mladá Američanka Sylvia Beachová otvorí na tichej ulici v Paríži kníhkupectvo Shakespeare & Company, ktoré navždy zmení smerovanie svetovej literatúry. Nájdu tam druhý domov mnohí významní spisovatelia zo stratenej generácie, ako napríklad Ernest Hemingway či Gertrude Steinová, vznikajú tu dôležité literárne spojenectvá. Hlboké priateľstvo sa vytvorí aj medzi ňou a írskym spisovateľom Jamesom Joyceom. Keď zakážu Joyceov kontroverzný modernistický román Odysseus, práve ona mu ho pomôže vydať pod záštitou Shakespeare & Company.

Úspech Joyceovho románu však ohrozí budúcnosť jej milovaného kníhkupectva. Celý svet začína sužovať hospodárska kríza a mnoho Američanov sa rozhodne opustiť Paríž a vrátiť sa domov. Sylviu zasiahnu osobné i finančné problémy, jej priateľstvá sú podrobené tvrdej skúške. Hoci odjakživa verila v tvorivú silu kníh a literatúry, teraz začína pochybovať, či kníhkupectvo bolo jej najšťastnejší životný krok.

Z anglického originálu The Paris Bookseller (BERKLEY, New York 2022) preložila Tamara Chovanová.

VYDAVATEĽSTVO IKAR, a.s
ROK VYDANIA 2024
ISBN -
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 328
VÄZBA tvrdá
ROZMER 200 × 125 × 30 mm
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Maher Kerri

Kníhkupkyňa z Paríža

Kníhkupkyňa z Paríža

Maher Kerri

16,11 € IKAR, a.s 2024