0

Knihy

Lišiak a ja

Lišiak a ja

Príbeh nezvyčajného priateľstva

Autor: Raven Catherine
Vydavateľstvo: IKAR, a.s. 2023
EAN: 9788055189253

Pozoruhodný príbeh o priateľstve, vnútornom raste, vyrovnávaní sa s nevyhnutnou stratou a o tom, ako takúto stratu môžeme premeniť na niečo zmysluplné Keď autorka získala doktorát z biológie, postavila si domček na odľahlom pozemku v Montane.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - nie Pergamen, Senec - áno

17,91 € Bežná cena 19,90 €
 

Viac o knihe

Pozoruhodný príbeh o priateľstve, vnútornom raste, vyrovnávaní sa s nevyhnutnou stratou a o tom, ako takúto stratu môžeme premeniť na niečo zmysluplné

Keď autorka získala doktorát z biológie, postavila si domček na odľahlom pozemku v Montane. Svoje obydlie vnímala len ako prestupnú stanicu, kým nazbiera odvahu a bude sa uchádzať o „skutočné zamestnanie“, ktoré by jej pomohlo prekonať fyzickú aj emocionálnu izoláciu a zapadnúť do spoločnosti. Medzitým viedla on-line vyučovanie a zároveň dochádzala za študentmi do neďalekého Yellowstonského národného parku. Jedného dňa si uvedomila, že každé popoludnie v rovnakom čase chodí na jej pozemok lišiak, ktorý vyzerá, akoby mal prašivinu. Bol to jej prvý návštevník, a tak si vytiahla kempingovú stoličku, sadla si k lišiakovi najbližšie, ako sa odvážila, a začala mu čítať Malého princa. Prírodovedné vzdelanie ju naučilo, že zvieratám nemáme pripisovať ľudské vlastnosti, no postupne spoznala lišiakovu povahu a stali sa z nich priatelia. Od lišiaka sa naučila to najdôležitejšie o samote: v spojení s prírodou nikdy nie sme sami.

Kniha je aktuálne podobenstvo o samote a prijatí a zároveň nadčasové svedectvo ženy pohrúženej do prírody, ktoré vám navždy zmení pohľad na svet. Catherine Raven pracovala ako strážkyňa v národných parkoch Glacier, Mount Rainier, North Cascades, Voyageurs a Yellowstone. Získala doktorát z biológie na Montanskej štátnej univerzite a tituly zo zoológie a z botaniky na Montanskej univerzite, je členkou spoločností Mensa a Sigma Xi. Môžete ju nájsť v lišiakovom údolí pri tom, ako z jarkov vytrháva burinu.

Z anglického originálu preložil Vladislav Gális.

 

VYDAVATEĽSTVO IKAR, a.s.
ROK VYDANIA 2023
ISBN -
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 360
VÄZBA tvrdá
ROZMER 208 × 138 × 34 mm
HMOTNOSŤ 432 g

Ďalšie tituly od autora Raven Catherine

Lišiak a ja

Lišiak a ja

Raven Catherine

17,91 € IKAR, a.s. 2023