0

Kategórie

Dívka v podivné zemi
český

Dívka v podivné zemi

Karl Olsberg - Vašut 2020, EAN: 9788075410757

Ve světě zuří nemilosrdná válka a všichni lidé žijící mimo údolí Probuzených, jediné mírumilovné a bezpečné místo odříznuté od okolního světa vysokými horami, jsou ztraceni. Tak si to alespoň Sophia myslí, protože tak ji to odmalička učí. Jenže když zmizí její přítel Mirko, začne si Sophia klást otázky. Co je doopravdy tam venku? Proč se nesmí ani přiblížit k horským hřebenům? Sophiiny pochyby jsou natolik silné, že nakonec uteče z údolí a vydá se Mirka hledat. A místo zpustošeného bojiště najde zdánlivě dokonalou, technologicky vyspělou společnost. Sama teď musí zjistit, jestli lidé tam venku jsou opravdu ztracení, sama musí přijít na to, co všechno v jejím životě byla a je pravda a co lež

11,94 € Detail
Stínadla se bouří
český

Stínadla se bouří

Jaroslav Foglar - ALBATROS 2020, EAN: 9788000058528

Po několika měsících klidu jsou Stínadla opět v pohybu. Nečekaná zpráva o znovunalezeném ježkovi v kleci spustí smršť nových událostí, vontské hnutí ožije a schyluje se k volbě Velkého Vonta. Pro všechny z okolních čtvrtí tak začíná být ve Stínadlech opět nebezpečno. To nemůžou Rychlé šípy nechat bez povšimnutí a samy se pouštějí do pátrání po hlavolamu. Chtěly by totiž získat plánek létajícího kola, který je v něm ukrytý...

16,49 € Detail
Hra o sen
český

Hra o sen

Martina Fojtů; Jarmila Vlčková; Pavlína Jurková - bambook 2020, EAN: 9788027110568

Napínavá knižní reality show pro ty, kdo se rádi bojí. Deset výjimečně nadaných dětí odjíždí do staré zapomenuté vily uprostřed divoké přírody. Čeká je tvrdý boj. Byly vybrány do nové televizní soutěže TAJNÝ MECENÁŠ – soutěže, která je podivná, nebezpečná a její pravidla se vymykají zdravému rozumu. Neúprosný boj právě začíná!

14,19 € Detail
Tigrí tím Hrozba robotov
slovenský

Tigrí tím Hrozba robotov (Tigrí tím)

Thomas Brezina - FRAGMENT 2020, EAN: 9788056616345

Pridajte sa k detektívom z Tigrieho tímu!Nech vašej pozornosti neujde nič podozrivé!Tentoraz sa ocitneme v Anglicku, a to priamo v hlavnom meste – v Londýne. Z dielne slávneho konštruktéra Mortimera Makkera ktosi ukradol robotov v rytierskom brnení. Pravdepodobne ich chce zneužiť na spáchanie zločinu. Pomôžte Beáte, Patrikovi a Lukovi odhaliť zločinca, skôr než dôjde k uskutočneniu nekalého plánu!

6,99 € Detail
Klub záhad Zombi z jaskyne
slovenský

Klub záhad Zombi z jaskyne (Klub záhad)

Thomas Brezina - FRAGMENT 2020, EAN: 9788056616369

Desivé! Jupiter, Vicky a Nick zažili najstrašnejšie stretnutie vo svojom živote: na pláži v San Angele narazili na skutočného zombiho! Nikto im to však neverí a aj oni, ostrieľaní členovia Klubu záhad, si spočiatku myslia, že ide len o hlúpy žart, ktorý má odstrašiť dovolenkárov. Realita je však úplne iná... Vytiahnite superlupu a odhaľte, čo sa za tým všetkým skrýva.

6,99 € Detail
Tigrí tím Tajné laboratórium
slovenský

Tigrí tím Tajné laboratórium (Tigrí tím)

Thomas Brezina - FRAGMENT 2020, EAN: 9788056616352

Tigrí tím opäť zasahuje! Záchrana krotkého králika odštartuje rad podozrivých udalostí, ktoré vyvrcholia nájdením podozrivého laboratória...Patrik našiel v lese krotkého králika a zrazu ho prenasledujú dve podozrivé osoby. Aj istý ochranca zvierat prejavuje o králika mimoriadny záujem. V priebehu pátrania však Tigrí tím narazí na podozrivé laboratórium. V tej chvíli je rozhodnuté: Zvieratá treba zachrániť!

6,99 € Detail
Alchymistova šifra
slovenský

Alchymistova šifra

Kevin Sands - FRAGMENT 2020, EAN: 9788056616208

Nikomu to nehovor! Kým Christopher Rowe nedostal toto tajomné varovanie, žil pokojný a šťastný život lekárnického učňa u majstra Benedikta Blackthorna – až na jeden či dva výbuchy. Učil sa miešať lieky, liečiť rôzne choroby, ale aj riešiť zložité šifry a hádanky, ktoré mu vymýšľal jeho učiteľ. Londýnskych lekárnikov však začne prenasledovať záhadný kult. Umierajú ľudia a nebezpečenstvo sa čím ďalej, tým viac približuje k ich obchodu. Christopher bude musieť využiť všetko, čo sa doposiaľ naučil, aby túto hroznú záhadu rozlúštil a zastavil vyčíňanie zla. Odhalí kľúč k desivému tajomstvu, ktoré by mohlo obrátiť svet hore nohami?

11,99 € Detail
Čarodeji dávnoveku Čarodej klope trikrát
slovenský

Čarodeji dávnoveku Čarodej klope trikrát (9 + detské)

Cressida Cowell - SLOVART 2020, EAN: 9788055639956

Nová séria dobrodružných príbehov Čarodeji dávnoveku od autorky slávnej knihy Ako si vycvičiť draka Cressidy Cowell pokračuje treťou časťou Čarodej klope trikrát. Stig so Xarom v nej ako vždy čaká ťažká úloha - popasovať sa s Diablovílou. Taká skúška nie je pre strachopudov. Navyše chcú Strigy zas a znova zničiť všetko, čo im je drahé. Deti postretne mnoho nástrah a nebezpečenstiev, no ony sa pomocou čarov a železa snažia zachrániť domovy svojich najbližších. Rodičia - kráľovná Bojovníkov Sychorax a Veľký Eskamotér, vodca kmeňa Čarodejov - im nerozumejú a neveria, takže si naši hrdinovia musia poradiť celkom sami. V tretej časti ich dobrodružstiev sa stretnete s novými čarodejnými predmetmi, čarami od výmyslu sveta a tvormi, o akých sa vám nesnívalo ani v tých najdesivejších nočných morách. Tak len čítajte a uvidíte, či bude dôvtip a odvaha hlavných hrdinov stačiť na prekonanie všetkých tých hrôz a desov?

11,00 € Detail
Muži v zbrani
slovenský

Muži v zbrani

Terry Pratchett - SLOVART 2020, EAN: 9788055641911

Mestská stráž rozširuje svoje rady! Pozitívnu diskrimináciu predsa nemožno brať na ľahkú váhu. A tak zatiaľ čo kapitán Mrak ráta posledné dni do svojej svadby a odchodu zo služby, kaprál Mrkva a jeho tím zaúčajú nováčikov - trpaslíka Cvika, trolla Detritusa či Anguu, prvú ženu v mestskej stráži, ktorá je tak trochu citlivá na fázy mesiaca... V nepokojmi zmietanom Ankh-Morporku sa teraz zíde každá sekera či tesáky, nehovoriac o tom, že nad mestom sa vznáša hrozivý tieň a v jeho uličkách pribúda až nepríjemne veľa Smrťových „klientov". Mestská stráž vo vynovenej zostave tak čelí hneď niekoľkým výzvam: nájsť záhadného vraha, utíšiť večné rozbroje medzi trpaslíkmi a trollmi či porátať sa s Cechom vrahov aj Cechom klaunov. Nehovoriac o podivných zvestiach o tom, že v meste sa objavil právoplatný dedič kráľovskej koruny.

10,16 € Detail
Klub Tygrů Hrozivé pařáty
český

Klub Tygrů Hrozivé pařáty

Thomas Brezina - FRAGMENT 2020, EAN: 9788025347102

V italském prázdninovém ráji se dějí podivné věci a Klub Tygrů se rozhodne celé záležitosti přijít na kloub. Co se skrývá na mořském dně? Řádí tam snad nebezpečná příšera? Z moře se vynoří obrovská slizká ruka a svými hrozivými pařáty se pokusí Luka, Biggi a Patrika stáhnout pod hladinu. Kdo za tímto zákeřným útokem stojí?

8,41 € Detail
Deti cti a pomsty
slovenský

Deti cti a pomsty

Tomi Adeyemi - Vydavateľstvo Tatran 2020, EAN: 9788022210942

Po dobytí zdanlivo nedosiahnuteľného víťazstva sa Zélii a Amari konečne podarilo vrátiť do krajiny Orisha mágiu. Rituál bol oveľa mocnejší, než si dokázali predstaviť, a znovu oživil moc nielen madžiov, ale aj šľachticov s madžijskými predkami. Keďže moc získali aj Zéliini nepriatelia, vo svojej túžbe po pomste sú nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. Zélie sa zo všetkých síl usiluje zjednotiť madžiov v Orishi, v krajine, kde je nepriateľ rovnako mocný ako samotní madžiovia. Keď členovia kráľovskej rodiny uzavrú nebezpečné spojenectvo s armádou, Zélie musí bojovať, aby zabezpečila Amarino právo na trón a ochránila madžiov pred hnevom a zlobou monarchie. V okamihu, keď hrozí prepuknutie občianskej vojny, sa Zélie musí rozhodnúť: buď nájde spôsob, ako zjednotiť kráľovstvo, alebo sa bude prizerať, ako sa Orisha trhá na kusy. Ku koncu sa celý príbeh dramaticky vyhrotí a naberie prekvapivý zvrat. Na záverečné pôsobivé finále si čitateľ ešte bude musieť chvíľu počkať. Román Deti cti a pomsty je pokračovaním autorkinho debutu Deti krvi a kostí, prvej časti plánovanej trilógie Odkaz Orishe, ktorý po vyjdení obsadil prvé miesto v rebríčku bestsellerov New York Times.

19,46 € Detail
Inspekce
český

Inspekce

Josh Malerman - Fobos 2020, EAN: 9788076420762

Ještě žádný chlapec u Inspekce nepropadl. J studuje na škole skryté hluboko v lesích, daleko od zbytku světa. Je jedním z pouhých šestadvaceti studentů – a všichni do jednoho považují záhadného zakladatele školy za svého otce. J-ovi spolužáci jsou jedinou rodinou, kterou kdy měl. Díky náročnému studiu se z chlapců mají stát géniové v oblasti umění, vědy a sportu a život ve škole je všechno, co znají – i všechno, co smějí poznat. J má však podezření, že tam venku, daleko za jehličnatými stromy, je něco, co před nimi zakladatel tají, a tak začne pokládat otázky. Jaký je skutečný význam tohoto místa? Proč nemohou studenti odejít? A jaká tajemství před nimi otec skrývá? Na druhé straně lesa, ve škole velmi podobné té jeho, se mezitím dívka jménem K ptá na totéž. J nikdy neviděl žádné děvče, stejně jako K nikdy neviděla chlapce. K a J se pustí do vyšetřování tajemství svých podivných škol a zároveň objeví i něco mnohem záhadnějšího: jeden druhého.

7,95 € Detail
Magická knihovna
český

Magická knihovna (Beletrie pro děti)

Alexander Zeno - bambook 2020, EAN: 9788027122844

Lucka se nudí, nudí, nudí…!!! Dokud neobjeví tajné dveře do knihovny knihoven. Tato magická knihovna obsahuje všechny znalosti celého vesmíru a všech jeho světů. Je v ní každá kniha, která kdy byla napsána! A právě tady se Lucka stává knihovnickým učněm čtvrté třídy. Na cestě do budoucnosti, do minulosti i po obřím glóbu musí Lucka čelit velkému zlu, které chce magickou knihovnu zničit. Pro její záchranu musí Lucka napnout všechny své síly a odhalit důležitá tajemství skrytá v knihách. Podaří se jí uspět?

9,47 € Detail
Zákon jednoho
český

Zákon jednoho

Ashley Saunders - King Cool 2020, EAN: 9788076420588

Napínavý příběh dvou osmnáctiletých sester, dvojčat, začíná v americkém Dallasu v ne příliš vzdálené budoucnosti. A to v době, kdy se stát Texas řízený mocným a krutým guvernérem připravuje na oslavy 75. výročí zavedení zákona povolujícího každé rodině pouze jedno dítě („Zákon jednoho.“) Důvodem tohoto opatření jsou důsledky klimatické krize, vyčerpání přírodních zdrojů, zejména vody, a nedostatek potravin v přelidněných státech. Dodržování tohoto zákona přísně sleduje Odbor pro plánované rodičovství, jehož řediteli Darrenu Goodwinovi se osmnáct let daří tajit skutečnost, že je otcem dvojčat, při jejichž utajeném porodu jeho milovaná žena zemřela a z nichž má podle zákona právo na život jen prvorozená dcera Ava. Sestry Ava a Mira, které jsou si k nerozeznání podobné, jsou od útlého věku otcem důkladně připravovány na to, že budou od školního věku vystupovat na veřejnosti jako jedna a tatáž osoba, protože otec chce oběma dopřát stejné vzdělání a život. Jenže jen Ava, starší z dvojčat, je vybavená pro pohyb ve vnějším světě povinným mikročipem, což nebylo nijak možné zajistit pro tu mladší. Mira tedy jakoby neexistuje a musí se ve vnějším světě pohybovat s největší obezřetností, chovat se a vystupovat jako Ava, se kterou si každý druhý den „střídá“ život. Ten je z těchto důvodů pro obě omezený jen na domov a školu. Nebezpečí prozrazení hrozí hlavně ve škole, protože doma je všechno pečlivě zařízeno tak, aby se Mira mohla v případě ohrožení ukrýt v tajném suterénním pokoji. K prozrazení pravého stavu věcí však dojde paradoxně právě doma, při zdvořilostní návštěvě guvernéra s manželkou a vnukem. Dojde k incidentu, po němž musí otec, který ví, že ho ráno čeká zatčení, ještě v noci poslat dcery pryč. I na tuto situaci se během jejich života připravil a má pečlivě vypracovaný krizový plán. Jeho dcery se tedy chtě nechtě musí samy vydat na dlouhou cestu plnou nástrah a pronásledování guvernérovými ozbrojenými složkami do bezpečí, jejímž cílem je, jak obě zjistí až během cesty, daleká a údajně neproniknutelnou zdí chráněná Kanada. Na cestu, která prověří jejich vzájemný vztah, vytrvalost a sílu touhy po svobodném životě.

13,94 € Detail
Co se skrývá v lesích
český

Co se skrývá v lesích

Katya de Becerra - King Cool 2020, EAN: 9788075855626

V den svých osmnáctých narozenin Hayden zjistí, že zdědila panské sídlo v lesích u městečka Promise, kde bydlela jako malá. Kousek od tohoto místa před deseti lety záhadně zmizela její matka, a navíc se toho dne v lese vytvořila podivná Černá mýtina. Se svojí kamarádkou Del se tedy Hayden v době jarních prázdnin na sídlo vydá. Doufá, že zjistí, co se matce skutečně stalo, a zároveň se trochu bojí, protože před deseti lety v Promise nechala svou první dětskou lásku, Shannona. Bydlí tam ještě? Pozná ji? Jak ji přijme? A jak s tím vším souvisí otec, který rezignoval na svou vědeckou hodnost a začal pátrat po skrytých portálech a Nibelunzích?

15,94 € Detail
Tigrí tím Tajomstvo potopeného vraku
slovenský

Tigrí tím Tajomstvo potopeného vraku

Thomas C. Brezina - FRAGMENT 2020, EAN: 9788056616239

Nech vašej pozornosti neujde nič podozrivé! Príbeh sa odohráva v malej nórskej dedinke, kde trávia Bea, Patrik a Luk prázdniny. Dedina je zahalená tajomstvom. Pred rokom sa tu odohralo nešťastie – do jazera sa zrútilo lietadlo. Odvtedy sa nad jazerom vznáša tajomný svietiaci objekt. Všetkých ovláda strach. Pomôžte našim priateľom pri nebezpečnom pátraní!

6,99 € Detail
Nejhorší večírek tvého života
český

Nejhorší večírek tvého života

Andy Rowski - JOTA 2020, EAN: 9788075656445

Budeš tvůrcem svého příběhu. Sám si zvolíš svou cestu, sám se rozhodneš, kudy a kam se vydáš. Tento příběh může mít jedenáct možných konců. Budeš si umět správně vybrat, abys přežil? Halloween ve venkovském sídle na samotě. Jsi s partou kamarádů pozvaný na večírek roku. Když dorazíte, hostitel Victor vám vypráví strašidelný a krvavý příběh tohoto starého panství: před sto lety jeden muž v záchvatu šílenství nemilosrdně vyvraždil celou svou rodinu a pak si vystřelil mozek z hlavy. Od té doby se Bezhlavý Baron potuluje po chodbách domu a v bezhvězdných nocích ho můžeme slyšet kvílet… Zatímco se posmíváš kamarádovi a jeho druhořadým duchařským historkám plným krve, ozve se pronikavý výkřik a každému je jasné, že večírek se „zvrtnul“. Nevhodné pro čtenáře mladší 13 let.

17,50 € Detail
Kapitán Bombarďák a pochybný plán profesora Pokakaného
slovenský

Kapitán Bombarďák a pochybný plán profesora Pokakaného

Dav Pilkey - FRAGMENT 2020, EAN: 9788056615928

George a Harold vôbec nie sú zlí chlapci. No niekedy sa v škole trochu nudia. Preto sa občas rozhodnú všetkým to tam trochu spríjemniť. No nie je to od nich milé? Žiaľ, táto ich „milá stránka“ im vie z času na čas pekne zavariť. A keď sa ich novým učiteľom fyziky stane profesor Pokakaný, George a Harold takmer spôsobia obrovskú katastrofu – celú planétu sa totiž chystá ovládnuť šialený vedec v gigantickom robotickom úbore! Kto prekazí pochybný plán profesora Pokakaného? Predsa KAPITÁN BOMBARĎÁK!

8,49 € Detail
Darebák David Hurá do oblak!
český

Darebák David Hurá do oblak!

Francesca Simonová - BB ART 2020, EAN: 9788075953438

Darebák David se vrací a zlobí ještě víc než dříve! Přesvědčí vás o tom v nové knížce od Francesky Simonové, autorky nejprodávanějších knížek pro děti. Najdete v ní čtyři zbrusu nové příběhy, ve kterých Darebák David napáchá spoušť v letadle, musí napsat sloh o Tudorovcích, sabotuje školní hru a proklouzne na zakázaný tobogan. Tyto nadčasové skopičiny jednoho z nejoblíbenějších dětských hrdinů dětem s úspěchem poslouží jako první krok ke čtení pro radost.

7,95 € Detail
Cinder
slovenský

Cinder

Marissa Meyerová - AKTUELL 2020, EAN: 9788081720574

Šestnásťročnú Cinder považuje väčšina ľudskej spoločnosti za nepodarené skĺbenie techniky a človeka a jej macocha za neúnosné bremeno. Byť kyborg však má aj svoje výhody - mozgové rozhranie poskytuje Cinder nevšednú schopnosť opravovať veci (robotov, vznášadlá, vlastné nefunkčné časti tela), vďaka čomu sa stane najvychýrenejšou opravárkou v Novom Pekingu. Práve táto reputácia privedie k jej stánku princa Kaia, ktorý potrebuje pred výročným bálom opraviť pokazeného androida. Princ opravu žartovne nazve otázkou národnej bezpečnosti, ale Cinder ho podozrieva, že celá záležitosť je v skutočnosti oveľa vážnejšia, ako je princ ochotný priznať. Cinder túži urobiť na princa čo najlepší dojem, ale so všetkými plánmi je koniec, keď sa jej mladšia nevlastná sestra a jediná ľudská priateľka nakazí smrteľnou epidémiou, ktorá sužuje Zem už celé desaťročie. Macocha obviní z dcérinej choroby Cinder a ponúkne jej telo výskumnému tímu nákazy, čo je "pocta", ktorú zatiaľ nikto neprežil. Nepotrvá dlho, kým lekári zistia, že ich nový pokusný králik je zvláštny. Má niečo, kvôli čomu sú podaktorí ľudia ochotní aj zabíjať...

10,96 € Detail