0

Knihy

Určovacia žaloba

Určovacia žaloba

Autor: Katarína Gešková
Vydavateľstvo: Nakladatelství C.H.Beck-SK 2023
EAN: 9788082320377

Je možné jednoznačne konštatovať, že dielo je významným počinom vo vede civilného procesu a jednoznačne zaujme svoje miesto ako kvalitné informačné penzum vo vzťahu k otázkam súvisiacim s kategóriou určovacej žaloby. Autorka mimoriadne vhodným spôsobom skĺbila prezentáciu poznatkov o určovacej žalobe, analyzujúc jej nosné kategórie. prof. JUDr.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

23,75 € Bežná cena 25 €
 

Viac o knihe

Je možné jednoznačne konštatovať, že dielo je významným počinom vo vede civilného procesu a jednoznačne zaujme svoje miesto ako kvalitné informačné penzum vo vzťahu k otázkam súvisiacim s kategóriou určovacej žaloby. Autorka mimoriadne vhodným spôsobom skĺbila prezentáciu poznatkov o určovacej žalobe, analyzujúc jej nosné kategórie.

prof. JUDr. Romana Smyčková, PhD.Právnická fakulta UK v Bratislave

Predložená monografia je výnimočným nástrojom a podnetným čítaním pre prípadné ako legislatívne, tak aplikačné úvahové posuny odbornej verejnosti. Zrozumiteľne a prehľadne sa venuje všetkým nuansám spájaným so skúmaným inštitútom a svoje závery autorka podkladá množstvom odborných zdrojov. Obsahuje praktické postrehy a návody, vlastné názory autorky a odporúčané postupy pri aplikácii príslušných procesných noriem. Mimoriadne oceňujem široký záber komparatívnych úvah, úvahy nad judikatúrou venovanou tejto problematike a aj kritické postrehy a občas neortodoxné úvahy a námety autorky, ktoré však odborne vždy brilantne obháji. Dielo je výborne spracované, na tej najvyššej odbornej úrovni.

JUDr. Andrea Moravčíková, PhD. Najvyšší súd Slovenskej republiky

Monografia detailne a obsažne spracúva problematiku určovacích žalôb a vysvetľuje jednotlivé pojmy tejto ochrany hmotných práv v civilnom procese. Predovšetkým je však zdôvodnene kritická, nie deskriptívna, ale preskriptívna. Tým sa odlišuje od iných produktov právnej vedy. Osobitne treba oceniť jej pramenný základ. Nejde len o množstvo zhromaždenej slovenskej judikatúry, no predovšetkým o orientáciu na odbornú, predovšetkým nemeckú literatúru.

JUDr. Robert Šorl, PhD. Ústavný súd Slovenskej republiky

VYDAVATEĽSTVO Nakladatelství C.H.Beck-SK
ROK VYDANIA 2023
ISBN 978-80-8232-037-7
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 232
VÄZBA mäkká
ROZMER 224 × 140 mm
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Katarína Gešková

Určovacia žaloba

Určovacia žaloba

Katarína Gešková

23,75 € Nakladatelství C.H.Beck-SK 2023
Dovolanie v civilnom procese

Dovolanie v civilnom procese

Katarína Gešková

35,15 € Nakladatelství C.H.Beck-SK 2010