0

Knihy

Teória a prax právnej normotvorby

Teória a prax právnej normotvorby

Autor: Vincent Bujňák
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer 2023
EAN: 9788057106210

Právne normy človeka sprevádzajú pred narodením, počas života i po smrti, a tak sa stretnutiu s nimi, ako ani stretnutiu s procesom ich tvorby nevyhneme. Tvorba právnych noriem je dnes jedným z kľúčových prejavov verejnej moci, pričom táto uvedomelá a cieľavedomá ľudská činnosť má v dnešnej spoločnosti nezastupiteľnú úlohu. Zahŕňa v sebe množstvo aspektov.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

18,90 €
 

Viac o knihe

Právne normy človeka sprevádzajú pred narodením, počas života i po smrti, a tak sa stretnutiu s nimi, ako ani stretnutiu s procesom ich tvorby nevyhneme. Tvorba právnych noriem je dnes jedným z kľúčových prejavov verejnej moci, pričom táto uvedomelá a cieľavedomá ľudská činnosť má v dnešnej spoločnosti nezastupiteľnú úlohu. Zahŕňa v sebe množstvo aspektov. Na jednej strane stojí obsahový aspekt navrhovanej právnej regulácie, na strane druhej jej formálne spracovanie do podoby, ktorú predpokladá právny poriadok štátu.

Predložená učebnica v sebe spája teóriu ako penzum odborných vedomostí pri tvorbe práva a prax ako praktické skúsenosti nadväzujúce na teoretické poznatky. Podrobne sa zameriava na tvorbu ústavných zákonov, zákonov a podzákonných právnych predpisov s osobitným dôrazom aj na tvorbu všeobecne záväzných nariadení. Jej rozsiahle časti sú tiež venované právnej normotvorbe v kontexte práva Európskej únie. Učebnica je určená nielen študentom práva a študentom príbuzných odborov, ale aj osobám zodpovedným za právnu normotvorbu na celoštátnej i komunálnej úrovni.

VYDAVATEĽSTVO Wolters Kluwer
ROK VYDANIA 2023
ISBN 978-80-571-0621-0
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 440
VÄZBA mäkká
ROZMER 214 × 150 × 24 mm
HMOTNOSŤ 556 g

Ďalšie tituly od autora Vincent Bujňák

Teória a prax právnej normotvorby

Teória a prax právnej normotvorby

Vincent Bujňák

18,90 € Wolters Kluwer 2023