0
Právo spoločníkov na informácie

Právo spoločníkov na informácie

Autor: Oliver Buhala
Vydavateľstvo: Nakladatelství C.H.Beck-SK 2022
EAN: 9788074008863

Právo spoločníkov obchodných spoločností na informácie predstavuje jeden z najvýznamnejších inštitútov ovplyvňujúcich kvalitu fungovania vnútorných korporačných vzťahov. Skúmaná problematika je v dôsledku toho členitá a pestrá z pohľadu hmotného, ako aj procesného práva.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

19 € Bežná cena 20 €
 

Viac o knihe

Právo spoločníkov obchodných spoločností na informácie predstavuje jeden z najvýznamnejších inštitútov ovplyvňujúcich kvalitu fungovania vnútorných korporačných vzťahov. Skúmaná problematika je v dôsledku toho členitá a pestrá z pohľadu hmotného, ako aj procesného práva. Predkladaná publikácia zameriava pozornosť na poznatky o účele, rozsahu a hraniciach informačného práva spoločníkov vrátane pravidiel a princípov, ktoré je potrebné rešpektovať pri jeho výkone či vymáhaní.


V mnohých ohľadoch autor posunul doteraz poznávané teoretické vedomosti v oblasti práva obchodných spoločností a čo je dôležité, práca je prínosná aj pre prax, pretože pri viacerých otázkach autor formuluje aj praktické odporúčania a postupy. Ide o dielo, ktoré má svoju teoretickú hodnotu, ale je aj prakticky zamerané, ponúka riešenie problémov v praxi.
prof. JUDr. Peter Vojčík, CSc.


Publikácia je určená nielen odborníkom z oblasti práva, ktorí sa touto problematikou zaoberajú, ale môže byť prínosná aj pre laickú verejnosť, samozrejme, najmä pre mimoriadne široký okruh spoločníkov obchodných spoločností, ale aj členov štatutárnych orgánov. Autor monografie skutočne komplexne a prierezovo analyzoval práva spoločníkov na informácie, ktorým je v domácej spisbe venovaná len relatívne malá pozornosť.
doc. JUDr. Ing. Martin Kubinec, PhD.

VYDAVATEĽSTVO Nakladatelství C.H.Beck-SK
ROK VYDANIA 2022
ISBN 978-80-7400-886-3
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 176
VÄZBA mäkká
ROZMER 224 × 140 mm
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Oliver Buhala

Právo spoločníkov na informácie

Právo spoločníkov na informácie

Oliver Buhala

19 € Nakladatelství C.H.Beck-SK 2022