0

Knihy

Štátoveda

Štátoveda

Učebnica

Autor: Ľubor Cibulka
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer 2017
EAN: 9788081687334

Učebnica Štátovedy obsahuje teoretické i praktické poznatky o štáte, o jeho základoch, o fungovaní jeho ústavy, ústavného poriadku, o postavení jednotlivca a o organizácii štátnej moci v tom najširšom zmysle.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

14,87 € Bežná cena 17,50 €
 

Viac o knihe

Učebnica Štátovedy obsahuje teoretické i praktické poznatky o štáte, o jeho základoch, o fungovaní jeho ústavy, ústavného poriadku, o postavení jednotlivca a o organizácii štátnej moci v tom najširšom zmysle. Od vydania predchádzajúcej učebnice štátovedy autorským kolektívom Katedry ústavného práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského pod vedením profesora Cibulku uplynuli vyše štyri roky. Členovia katedry pod vplyvom vývoja právnej vedy, vďaka vlastným pedagogickým skúsenostiam, na základe spätnej väzby k učebnici z roku 2013, ale aj z dôvodu rozbiehajúcej sa reformy štúdia na fakulte dospeli k názoru, že dozrel čas na prípravu novej učebnice štátovedy.
Predkladaná učebnica sa na jednej strane hlási ku kontinuite s manuálmi katedrou vypracovanými a na fakulte úspešne používanými v nedávnej minulosti. Okrem už spomenutej bezprostredne predchádzajúcej učebnice z roku 2013 ide o svojho času veľmi dobre prijímané a dodnes hojne citované dielo Štátne právo Slovenskej republiky z pera autorskej dvojice profesorov Mariana Poslucha a Ľubora Cibulku. Jeho prvé vydanie uzrelo svetlo sveta v roku 2003, následne bola učebnica reeditovaná v rokoch 2006 a 2009. Na druhej strane mal však autorský kolektív ambíciu spracovať aj niektoré ďalšie a v predchádzajúcich učebniciach nezachytené poznatky, pri vybraných inštitútoch ponúknuť širší a hlbší pohľad na problematiku, s väčším zastúpením zahraničnej doktríny a názornej ilustrácie teoretických inštitútov na konkrétnych príkladoch z praxe.
Učebnica je určená v prvom rade študentom práva, prípadne iných študijných odborov, kde študenti prichádzajú do styku s ústavnými inštitútmi a ústavným právom, no nájde si svoje miesto aj u odbornej verejnosti.

VYDAVATEĽSTVO Wolters Kluwer
ROK VYDANIA 2017
ISBN 978-80-8168-733-4
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 360
VÄZBA mäkká
ROZMER 212 × 149 × 20 mm
HMOTNOSŤ 463 g

Ďalšie tituly od autora Ľubor Cibulka

Štátoveda

Štátoveda

Ľubor Cibulka

14,87 € Wolters Kluwer 2017
Ústavné právo Slovenskej republiky

Ústavné právo Slovenskej republiky

Ľubor Cibulka

40,75 € Poradca podnikateľa 2009
Ústavné právo Slovenskej republiky

Ústavné právo Slovenskej republiky

Ľubor Cibulka

40,75 € Poradca podnikateľa 2008