0
Sapiens a neandertálec: rozpravy o živote

Sapiens a neandertálec: rozpravy o živote

Autor: Juan José Millás, Juan Luis Arsuaga
Vydavateľstvo: Premedia 2022
EAN: 9788082420817

Paleolit, mezolit, neolit: časovo tak vzdialené obdobia, že mnohí z nás majú problém ich zaradiť. Predstaviť si, ako sa vtedy žilo, je takmer nemožné. Môžeme však povedať, že naši pravekí predkovia sú nám úplne cudzí?

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - áno

13,46 € Bežná cena 14,95 €
 

Viac o knihe

Paleolit, mezolit, neolit: časovo tak vzdialené obdobia, že mnohí z nás majú problém ich zaradiť. Predstaviť si, ako sa vtedy žilo, je takmer nemožné. Môžeme však povedať, že naši pravekí predkovia sú nám úplne cudzí? Spisovateľ Juan José Millás je presvedčený o opaku. Preto požiadal Juana Luisa Arsuagu, jedného z najgeniálnejších paleontológov svojej generácie, aby ho sprevádzal pri objavovaní našich koreňov.

Millás, ktorý sa od detstva označuje za neandertálca, kombinuje svoje rozprávačské schopnosti s odbornými znalosťami svojho akademického spoločníka, ktorý má dostatok vedomostí o ostatných druhoch rodu Homo, aby nás previedol biomechanikou a sexuálnym dimorfizmom, dvojnohým držaním tela a chrupom, australopitekom Lucy a oholenou bradou Alexandra Veľkého, či základnými zlomovými bodmi, ako je napríklad objavenie schopnosti hodiť kameňom a rozdelenie práce na lovcov a zberačov.

Ako Don Quijote so svojím Sanchom Panzom nás obaja berú na zábavnú a poučnú výpravu za tajomstvami ľudskej evolúcie v duchu najlepšej vedeckej popularizácie.

VYDAVATEĽSTVO Premedia
ROK VYDANIA 2022
ISBN 978-80-8242-081-7
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 192
VÄZBA tvrdá
ROZMER 230 × 150 mm
HMOTNOSŤ -

Ďalšie tituly od autora Juan José Millás, Juan Luis Arsuaga

Sapiens a neandertálec: rozpravy o živote

Sapiens a neandertálec: rozpravy o živote

Juan José Millás, Juan Luis Arsuaga

13,46 € Premedia 2022