0
Susedské spory v obci

Susedské spory v obci

Autor: Helena Spišiaková
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer 2021
EAN: 9788057103189

Na obce (obecné úrady) sa často obracajú obyvatelia so svojimi podaniami smerujúcimi voči susedom a domáhajú sa ochrany svojich práv pred rôznymi zásahmi, napríklad obťažovanie hlukom, zápachom, tuhými a tekutými odpadmi a podobne.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

24,11 € Bežná cena 27,40 €
 

Viac o knihe

Na obce (obecné úrady) sa často obracajú obyvatelia so svojimi podaniami smerujúcimi voči susedom a domáhajú sa ochrany svojich práv pred rôznymi zásahmi, napríklad obťažovanie hlukom, zápachom, tuhými a tekutými odpadmi a podobne. Alebo sa domáhajú zásahu obce pri potrebe vstupu na susednú nehnuteľnosť, alebo uloženia povinnosti, aby sused odstránil zo svojej záhrady presahujúce konáre, korene, aby svoj pozemok oplotil, pretože jeho zvieratá voľne pobehujú a podobne.
Ako možno riešiť rôzne konflikty a spory v susedských vzťahoch sa dočítate v 2. vydaní publikácie „Susedské spory v obci“. Autorka JUDr. Helena Spišiaková v nej spracovala svoje dlhoročné skúsenosti s riešením susedských sporov a na konkrétnych prípadoch vysvetľuje, kedy a ako môže ochranu susedovi poskytnúť obec, a to aj z pozície stavebného úradu, a kedy už obec nie je oprávnená zasiahnuť a účastníkov konania je potrebné odkázať na súd alebo podnet postúpiť na príslušné orgány štátnej správy. Publikácia je doplnená o aktuálnu judikatúru slovenských a českých súdov a vzory správnych aktov (zápisníc, rozhodnutí a podobne).
Publikácia je určená nielen odbornej verejnosti, najmä predstaviteľom samosprávy (starostom a poslancom obecných zastupiteľstiev) a pracovníkom obecných úradov, ale aj občanom, ktorí majú problémy so správaním svojho suseda.

VYDAVATEĽSTVO Wolters Kluwer
ROK VYDANIA 2021
ISBN 978-80-571-0318-9
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 416
VÄZBA mäkká
ROZMER 214 × 140 × 7 mm
HMOTNOSŤ 535 g

Ďalšie tituly od autora Helena Spišiaková

Susedské spory v obci

Susedské spory v obci

Helena Spišiaková

24,11 € Wolters Kluwer 2021
Zákon o priestupkoch

Zákon o priestupkoch

Helena Spišiaková

52,45 € Wolters Kluwer 2020
Reklamné stavby podľa stavebného zákona

Reklamné stavby podľa stavebného zákona

Helena Spišiaková

10,21 € Wolters Kluwer 2018
Susedské spory v obci

Susedské spory v obci

Helena Spišiaková

21,74 € Wolters Kluwer 2017