0

Knihy

Sankcie zamestnávateľa

Sankcie zamestnávateľa

Krátenie a nepriznanie peňažných plnení

Autor: Marek Švec; Andrea Olšovská
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer 2022
EAN: 9788057105428

Klasický proces sankcionovania či „trestania" zamestnancov za porušenie pracovnej disciplíny alebo neuspokojivé plnenie pracovných úloh zo strany zamestnávateľa nie je v pracovnoprávnej úprave zakotvený.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

16,72 € Bežná cena 17,60 €
 

Viac o knihe

Klasický proces sankcionovania či „trestania" zamestnancov za porušenie pracovnej disciplíny alebo neuspokojivé plnenie pracovných úloh zo strany zamestnávateľa nie je v pracovnoprávnej úprave zakotvený. Hoci Zákonník práce upravuje určitý proces pri riešení porušenia pracovnej disciplíny či neuspokojivého plnenia pracovných úloh, je nastavený všeobecne a stroho, a preto si aplikačná prax vytvára podrobnejšie upravené procesy pre sankcionovanie zamestnancov. Tento proces je často prísne individualizovaný na podnikovej úrovni, keďže zohľadňuje špecifiká daného zamestnávateľa a pracovného prostredia.

Autorský kolektív preto pripravil publikáciu, ktorá sa primárne zameriava na vedenie disciplinárneho procesu u zamestnávateľov vrátane ukladania sankcií zamestnancom bez skončenia pracovného pomeru. Predmetom odborného výkladu sú situácie, keď zamestnávatelia ukladajú zamestnancom iné druhy a formy sankcií, ako je skončenie pracovného pomeru podľa príslušných ustanovení Zákonníka práce. Autori zároveň poukazujú aj na príklady nesprávnej aplikačnej praxe vyskytujúcej sa u zamestnávateľov.

Publikácia je určená pre odborníkov, ktorí prichádzajú do každodenného kontaktu s realizáciou individuálnych a kolektívnych pracovnoprávnych vzťahov, personálnym riadením, HR agendou, či nastavujú motivačné procesy pre zamestnancov.

VYDAVATEĽSTVO Wolters Kluwer
ROK VYDANIA 2022
ISBN 978-80-571-0542-8
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 176
VÄZBA mäkká
ROZMER 214 × 150 × 10 mm
HMOTNOSŤ 234 g

Ďalšie tituly od autora Marek Švec; Andrea Olšovská

Sankcie zamestnávateľa

Sankcie zamestnávateľa

Marek Švec; Andrea Olšovská

16,72 € Wolters Kluwer 2022
Kurzarbeit a iné prekážky v práci

Kurzarbeit a iné prekážky v práci

Marek Švec; Andrea Olšovská

14,91 € Wolters Kluwer 2022