0
Nové stavebné zákony s komentárom a súvisiace predpisy

Nové stavebné zákony s komentárom a súvisiace predpisy

Autor: Lúčanský, JUDr. Š. Korec Ing. O.
Vydavateľstvo: Nová Práca, s.r.o. 2022
EAN: 9788082700001

Kniha obsahuje zákon NR SR č. 200/2022 Z. z. o územnom plánovaní a zákon NR SR č. 201/2022 o výstavbe. Pretože sa bude ešte dlhšie obdobie pracovať i so stavebným zákonom č. 50/1976 Zb., ktorý nahradili spomínané zákony, rozhodli sme sa v knihe ponechať aj tento “zrušený” zákon.

čítať viac

Pozreli ste si

Zatiaľ ste si u nás nepozreli iné produkty.

Dostupnosť:
Na sklade, posielame ihneď

Dostupnosť v kníhkupectve:
Academia, Bratislava - áno Pergamen, Senec - nie

29,66 € Bežná cena 34,90 €
 

Viac o knihe

Kniha obsahuje zákon NR SR č. 200/2022 Z. z. o územnom plánovaní a zákon NR SR č. 201/2022 o výstavbe. Pretože sa bude ešte dlhšie obdobie pracovať i so stavebným zákonom č. 50/1976 Zb., ktorý nahradili spomínané zákony, rozhodli sme sa v knihe ponechať aj tento “zrušený” zákon. Okrem toho sa v publikácii nachádza i ďalších 12 zákonov súvisiacich so stavebným a pozemkovým právom.
Doterajšia koncepcia ucelenej komplexnej právnej úpravy v oblasti územného plánovania a verejného stavebného práva v jednom zákone sa zmenila na úpravu dvoch samostatných právnych predpisov. Novou právnou úpravou sa mení rozhodovacia právomoc pri povoľovaní stavieb. Centrálne povoľovanie stavieb bude riadiť novozriadený ústredný orgán štátnej správy. Právomoc doterajších stavebných úradov prejde na stavebné úrady, ktoré budú pracoviskami novozriadeného úradu s vymedzenou územnou pôsobnosťou. Regionálnych pracovísk bude osem. Kompetencie doterajších špeciálnych stavebných úradov zostávajú zachované, okrem špecializovaných stavebných úradov na úseku výstavby diaľnic, dráh a letísk. Proces povoľovania stavieb sa výrazne zjednoduší – prispieť má k tomu jednak zjednodušenie samotných procesných postupov a na druhej strane jeho elektronizácia, ktorá bude založená na postupnej digitalizácii údajov o území.

VYDAVATEĽSTVO Nová Práca, s.r.o.
ROK VYDANIA 2022
ISBN -
JAZYK slovenský
POČET STRÁN 688
VÄZBA mäkká
ROZMER 211 × 150 × 36 mm
HMOTNOSŤ 881 g

Ďalšie tituly od autora Lúčanský, JUDr. Š. Korec Ing. O.

Nové stavebné zákony s komentárom a súvisiace predpisy

Nové stavebné zákony s komentárom a súvisiace predpisy

Lúčanský, JUDr. Š. Korec Ing. O.

29,66 € Nová Práca, s.r.o. 2022